Dalintis „Lietuvos biatlonininkai į olimpines žaidynes išlydėti Trakuose“

Lietuvos biatlonininkai į olimpines žaidynes išlydėti Trakuose

Ant plono Galvės ežero ledo šalia Trakų pilies Lietuvos biatlono delegacija buvo išlydėta į Pjongčango olimpines žaidynes, kurios vyks vasario 9-25 dienomis.

Dizainerio Aleksandro Pogrebnojaus specialiai sukurtas aprangas apsivilkę biatlonininkai drąsiai jautėsi ant ežero ledo ir spindėjo geromis nuotaikomis.

Į olimpines žaidynes vyks keturi Lietuvos biatlonininkai – 33-ejų metų Diana Rasimovičiūtė, 32-ejų metų Natalija Kočergina, 27-erių metų Tomas Kaukėnas ir 25-erių Vytautas Strolia. D. Rasimovičiūtei tai bus jau penktosios olimpinės žaidynės, T. Kaukėno ir V. Stroliai (2014 metais startavo kaip slidininkas) – antrosios, o 32-ejų metų N. Kočerginai – pirmosios.

„Svajokime apie medalius, bet svarbiausia, kad viską padarytume maksimaliai gerai“, – linkėjo Lietuvos biatlono federacijos prezidentas Arūnas Daugirdas.

Lietuvos biatlonininkų lyderiu turėtų būti T. Kaukėnas. Jis Sočio olimpinėse žaidynėse buvo prikaustęs viso pasaulio dėmesį ir 20 km asmeninėse lenktynėse pretendavo į medalį, tačiau paskutinio šaudymo metu triskart nepataikė ir galiausiai finišavo 23-ias.

„Žaidynėms ruošiausi, galima sakyti, visus ketverius metus. Atminty dabar liko tik paskutiniai pasirengimo etapai. Kaip ir viskas vyko planą, tik kiek iš vėžių išmušė nauja sporto reforma, nes dėl jos mes privalėjome neplanuotai dalyvauti Europos čempionate. Teko koreguoti pasirengimą, bet tai labai neturėtų sutrukdyti. Apskritai, tai įvykdžiau viską, ką buvau suplanavęs. Dabar reikia pailsėti ir pailsėjus įgauti geriausią formą. Tas poilsis yra sunkiai kontroliuojamas, nes laukia ilgas skrydis, skirsis laiko juostos, todėl tos paskutinės dienos, kelionė, adaptacija gali turėti daug įtakos“, – sakė T. Kaukėnas.

Biatlonas yra tokia sporto šaka, kur dažnai būna netikėtumų. Jeigu šliuožiant dar galima pastebėti lyderius, tai šaudant gali atsirasti daug netikėtų faktorių. Šiemet prognozuojama, kad Pjongčange žaidynės bus vienos šalčiausių istorijoje. Vis dėlto T. Kaukėnas tikisi, kad oro sąlygos jam bus palankios ir jis galės pademonstruoti savo geriausią formą.

„Pasitikėjimo yra daugiau. Nesu naujokas. Taip pat daug dirbau su sporto psichologais, kad nebūtų daug streso ir įtampos olimpinėse žaidynėse. Šiai dienai esu ramus ir užtikrintas savimi. Žinau, ko važiuoju į Pjongčangą ir žinau, ką turiu ten padaryti. Reikia tik sėkmės – kad nesutrukdytų oras ar kitos aplinkybės“, – teigė T. Kaukėnas.

Labiausiai patyrusiai Lietuvos biatlonininkei D. Rasimovičiūtei Pjongčangas kelia malonius prisiminimus. Čia ji 2009 metais pasaulio čempionate užėmė aukštą 11-ą vietą sprinto rungtyje. Tiesa, ji prisipažino, kad trasa šiemet yra kita, o ir apskritai su kiekvienomis žaidynėmis, trasos darosi vis sudėtingesnės tam, kad varžybose nugalėtų iš tiesų stipriausi biatlonininkai ir būtų mažiau netikėtumų.

„Aš prisimenu, kad 2009 metais Pjongčange prieš treniruotę buvo uždaryta trasa ir temperatūra staigiai pakilo iki +16 laipsnių. Išėjau į mankštą ryte ir pajutau, kad vėjas pučia panašiai kaip karštas vėjas. Viskas gali būti nenuspėjama“, – prisiminimais dalinosi D. Rasimovičiūtė.

A. Daugirdas priminė, kad 2010 metais Vankuveryje Lietuvai atstovavo vienintelė D. Rasimovičiūtė, 2014 metais startavo D. Rasimovičiūtė ir T. Kaukėnas, o dabar sportininkų delegacija išaugo iki keturių.

„Džiugu, kad tokioje milžiniškoje konkurencijoje ir sudėtingoje atrankoje, mes galime turėti keturis sportininkus olimpinėse žaidynėse. Gaila, kad neužteko reitingo taškų, kad turėtume pilną penkių žmonių vyrų komandą, bet reikia atsiminti, kad konkurencija yra didžiulė“, – teigė A. Daugirdas.

Tekstas ir nuotraukos: Dominykas Genevičius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Kas sieja Donatą Montvydą ir Airinę Palšytę?

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį