Dalintis „Leipcigo Red Bull: sensacijos istorija“

Leipcigo Red Bull: sensacijos istorija

Per septynerius metus penkis kartus pakilta į aukštesnį divizioną. Ne, tai nėra kompiuterinis žaidimas, taip atrodo Leipcigo komandos kelionė link Vokietijos futbolo piramidės viršūnės.

Viskas prasidėjo 2006-aisiais, kai austrų energinio gėrimo kompanija „Red Bull“ ėmė ieškoti klubo, į kurį galėtų investuoti ir taip įsilieti į Vokietijos futbolą. Iš pradžių jie susidomėjo praeityje garsiais klubais, kurie rungtyniavo žemesnėse lygose: Dusseldorfo „Fortuna“, Miuncheno „TSV“ bei Leipcigo „Sachsen“. Su pastaraisiais sandoris buvo pasiekiamas ranka, tačiau čia įsikišo Vokietijos futbolo federacija, kuri vetavo tokius veiksmus dėl galimai per didelės „Red Bull“  įtakos klubui. Po šio įvykio kompanija užsimojo įkurti visiškai naują komandą, bet juos sustabdė faktas, jog kiekvienas naujas oficialus Vokietijos klubas gyvavimą pradeda vos nuo septintosios lygos. Niekas nenorėjo laukti, kol per tiek divizionų bus prasibrauta į futbolo elitą, todėl vieną planą pakeitė kitas – nupirkti vietą iš aukštesnėje lygoje rungtyniaujančių komandų.

Vis dėlto nuo Leipcigo austrai per toli nesitraukė ir šio miesto apylinkėse surado kitą komandą – Markranštadto „SSV“. Praėjus vos penkioms savaitėms po pirmojo kontakto, klubo pirmininkas Holgeris Nussbaumas sutiko parduoti tuo metu finansinių sunkumų slegiamo klubo licenziją penktoje pagal pajėgumą Vokietijos lygoje. Tiksli suma nebuvo atskleista, tačiau užkulisiuose kalbama, jog ji galėjo siekti 400 tūkst. eurų.

Prieš įkuriant klubą, vienas iš kompanijos „Red Bull“ įkūrėjų Dietrichas Mateschitzas meistriškai apėjo visus jam trukdžiusius įstatymus tai padaryti. Joks klubas Vokietijoje negali būti pervadintas kompanijų vardais tol, kol jis negyvuoja bent dvidešimt metų. Nors futbolo visuomenė jau priprato šią komandą vadinti „Red Bull“, tačiau tikrasis jos pavadinimas yra „RasenBallsport Leipzig“ (žinoma, raidės „RB“ ir buliai logotipe niekam nekelia abejonių, kokia gėrimų kompanija reprezentuojama). Mateschitzas spjovė ir į kitą taisyklę, jog bent 51 procentas kiekvieno klubo akcijų turi priklausyti fanams. Akcijos buvo padalintos septyniems balsavimu išrinktiems Leipcigo komandos bendruomenės nariams, kurie, kaip vėliau paaiškėjo, visi dirbo įmonėje „Red Bull GmbH“. Taip 2009-ųjų gegužės 19-ą dieną gimė Leipzigo „RasenBallsport“.

Žaidėjų klausimą naujai įkurtam klubui išsprendė jau anksčiau minėtos Leipcigo ir Markranštadto komandos. Pastarieji pardavę vietą lygoje, perleido visus savo žaidėjus, trenerius ir netgi stadioną, o „Sachsen“ išsprendė finansinius klausimus atiduodami keturias jaunimo komandas.

Pirmasis sezonas „Red Bull“ buvo lyg pasivaikščiojimas parke. Pralaimėjusi vos du kartus, komanda užėmė pirmąją vietą Oberlygoje (penktasis divizionas) ir su įvarčių santykiu 74-17 žengė į aukštesnę lygą. Vos praėjus pirmiesiems metams, komanda persikėlė į naujus namus – legendinį „Zentralstadion“, ir kaip mat jį pervadino „Red Bull Arena“ – pavadinimu, kuriuo puikuojasi seniau egzistuojančių Niujorko ir Zalcburgo komandų stadionai.

Ketvirtajame Vokietijos divizione („Regionalliga“) Leipcigo klubui teko praleisti tris sezonus, kol susiformavo komandos branduolys. Tai, kad komandos vadovams reikėjo gerų rezultatų, buvo galima suprasti, kai vienas po kito, lygiai metus dirbę treneriai palikdavo komandą nenusisekus sezonui ir nepakilus į aukštesnę lygą. Štai trečiasis, treniravęs komandą ketvirtojoje lygoje, Alexanderis Zornigeris atvedė komandą į trečiąjį ir antrąjį divizionus, tačiau jo darbas komandoje baigėsi 2015-aisiais, kai pirmu bandymu nepavyko iškovoti vietos Bundeslygoje. Klubui nerūpėjo Zornigerio pasiekimai praeityje ir komandos vairą perėmė sporto direktorius Ralfas Ragnickas. Vokietis pirmame sezone su komanda užėmė antrąją vietą antrojoje Bundeslygoje ir, iškovojęs vietą aukščiausiame divizione, pasitraukė iš trenerio pareigų ir grįžo į sporto direktoriaus postą.

Septintuoju „Red Bull“ treneriu istorijoje šį sezoną tapo Ralphas Hasenhuttlas. Austras neabejotinai yra sėkmingiausiai pradėjęs karjerą Bundeslygoje treneris, ir tai byloja faktai – komanda šiuo metu turnyrinėje lentelėje yra antra, į priekį praleidusi tik tituluočiausią Vokietijos klubą Miuncheno “Bayern”. Tačiau ar šis klubas gali išlikti lyderiu ir pateikti ne ką mažesnę sensaciją nei anglų „Leicester City“, parodys likusi sezono dalis ir sausio perėjimų langas, mat didžiąsias Leipcigo žvaigždes – Naby Keita, Willį Orbaną ir Emilį Forsbergą – medžioja Europos grandai.

Tekstas: Lauryno Puikio
Nuotraukos: Getty Images

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Vilniečiai metus kviečiami pradėti šokiu

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį