Dalintis „Krepšinio rekordininkas M. Lukauskis: „Kol viskas gerai, tol važiuoju į priekį““

Krepšinio rekordininkas M. Lukauskis: „Kol viskas gerai, tol važiuoju į priekį“

Mindaugas Lukauskis rugsėjo viduryje tapo vyriausiu visų laikų Lietuvos krepšinio lygos (LKL) žaidėju. 42-ejų metų krepšininkas savo pavardę įrašė į ne vieną rekordų lentelę ir vis dar demonstruoja pavyzdinį ilgaamžiškumą.

Šiame sezone M. Lukauskis, atstovaudamas Alytaus „Dzūkijai“, pelno po daugiau nei 11 taškų, atkovoja po daugiau nei 5 kamuolius bei renka po 13 naudingumo balų.

„Rekordai nėra mano motyvatoriai. Paprasčiausiai darau tai, kas man patinka, tai yra – žaidžiu krepšinį. Kai tiek metų žaidi krepšinį, tai automatiškai viskas susideda į statistiką ir atsiranda rekordai. Man džiugu, kad mano kūnas vis dar leidžia žaisti. Noro turiu dar užtektinai, todėl vis dar žaidžiu krepšinį“, – „Sportlandmagazine.lt“ pasakojo M. Lukauskis.

Mindaugas Lukauskis

Pasak buvusio Lietuvos krepšinio rinktinės nario, vienos ilgaamžiškumo priežasties nėra.

„Galbūt kažkiek lemia tėvų ar senelių genai, taip pat mityba. Paprasčiausiai sportuoji, prižiūri kūną. Po sezono šiek tiek pailsi ir tada vėl po truputį pradedi judėti. Negalima užsisėdėti, reikia, kad raumenukai įgautų krūvį. Žinoma, mano poilsis yra pakankamai aktyvus, nes kai turiu tris sūnus, tai ilsėtis nėra kada“, – sakė M. Lukauskis.

Krepšininkas prisipažįsta, kad nieko ypatingo jam atsisakyti netenka. Svarbu, kad viskas vyktų atitinkamais kiekiais arba krūviais.

„Prižiūriu mitybą, gal tik vasarą kažkiek labiau atsipalaiduoju. Sezono metu esu tam tikruose mitybos rėmuose. Žinau, ką turiu pavalgyti prieš varžybas, paprastą dieną būna kiek kitaip. Visgi nėra taip, kad turėčiau save labai riboti. Valgau viską, ką aš noriu, tiesiog yra tam tikros dienos, kai žinau, kas man labiausiai tinka. Pavyzdžiui, rungtynių išvakarėse man reikia mėsos ir salotų. To pilnai užtenka“, – teigė LKL rekordininkas.

M. Lukauskis sako, kad nuo pat karjeros pradžios kažkokių ypatingų procedūrų kūnui nedarė ir mitybos nereguliavo. Prasidėjus profesionaliai karjerai, teko priprasti prie kelionių, maitinimosi su komanda. Net ir pasiekus solidų amžių, didelių pokyčių j rutinoje neatsirado.

„Galiu valgyti viską. Man nėra problemų pavalgyti „McDonald‘s“ ar panašiose kavinėse. Tik kai artėja varžybos, šiek tiek prisižiūriu mitybą. Pagal kraujo grupę esu mėsaėdis, todėl mėsa man yra būtina“, – šypsojosi M. Lukauskis.

Sportininkų, kurie tęsia karjerą perkopę 40-metį, yra mažuma. M. Lukauskio teigimu, kiekvienas organizmas yra skirtingas, todėl numatyti, kiek kuris sportininkas galės tęsti karjerą yra praktiškai neįmanoma.

„Ta pati žmonių medžiagų apykaita  labai skiriasi. Vienas gali valgyti ir nestorėti, o kitas šiek tiek pavalgo ir iškart priauga svorio, net ir sportuodamas. Manau, kad tai yra labai individualus dalykas. Visgi krepšinyje, kaip ir gyvenime, viskas sparčiai tobulėja ir žengia į priekį. Manau, kad ateityje krepšininkai žais net ilgiau nei aš. Technologijos tobulėja, todėl ir galimybės krepšininkams atsiranda didesnės“, – svarstė M. Lukauskis.

M. Lukauskis savo profesionalo karjerą pradėjo 1996 metais Panevėžyje. Vėliau jis rungtyniavo Vilniaus, Alytaus, Prancūzijos, Vokietijos, Ispanijos ir Turkijos komandose. Nuo 2013 metų jis rungtyniauja Lietuvoje.

Natūralu, kad ir pasiekimų krepšininkas turi nemažai. Įsimintiniausiu jis laiko 2008-2009 metų sezoną, kuriame su Vilniaus „Lietuvos rytu“ pavyko iškovoti visus įmanomus titulus. Tuo tarpu skaudžiausiu momentu jis išsirinko 2008 metų Pekino olimpinėse žaidynėse su Lietuvos rinktine pralaimėtą mažąjį finalą Argentinai.

M. Lukauskis neatmeta galimybės tęsti karjerą ir po šio sezono. Noro jis dar turi, žaidimas, kaip rodo statistika, vis dar yra solidus. Svarbiausia, kad užtektų sveikatos.

„Kasmet tas klausimas iškyla. Baigsiu sezoną ir tada matysiu. Viskas priklauso nuo kūno ir traumų. Jeigu viskas bus gerai, tai gal ir dar bus metai. Tokiame amžiuje daug į priekį planuoti negaliu. Gyvenu šia diena. Treniruotės, varžybos – taip tos dienos eina. Kol viskas gerai, tol važiuoju į priekį“, – pabrėžė M. Lukauskis.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: LKL Ir LKF

Komentarai

  1. Remigijus

    Visada džiaugiausi šituo subalasuotu kūno ir proto ir nervų vaikinu, nepamenu kokių nors kvailysčių, gerbiu ir duok Dieve Tau sveikatos! Lietuvos ąžuole*

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Žvaigždėmis aptekę klubai tyko Giannio: kas šį sezoną triumfuos NBA?

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį