Dalintis „Košmariški „Schalke“ metai: milijonai skolų, pikti žaidėjai ir viena pergalė per metus“

Košmariški „Schalke“ metai: milijonai skolų, pikti žaidėjai ir viena pergalė per metus

Paskutinę pergalę Vokietijos „Bundesligoje“ vos sausio 17-ąją iškovojusi Gelzenkircheno „Schalke“ ekipa išgyvena vieną karčiausių periodų klubo istorijoje. Klubą veržia šimtus milijonų eurų siekiančios skolos, o sugriuvusios komandos viduje verda peripetijos, tik gilinančios duobę vietiniame fronte.

28 rungtynių be pergalių seriją vakar prailginusi Gelzenkircheno ekipa vėl nieko nepešė 0:2 pasibaigusiame namų mače su „Freiburg“, o vos rugsėjį nelaimėlį Davidą Wagnerį prie komandos vairo pakeitęs Manuelis Baumas fiksavo dar vieną nesėkmę. Per 11 rungtynių klube strategas laimėjo vos sykį – 4:1 Vokietijos taurėje nukovė ketvirtos lygos „Schweinfurt“ ekipą.

Be abejo, tokie rezultatai klubui turnyrinėje lentelėje nieko pozityvaus nerodo – metų pradžioje užstrigusi „Schalke“ praėjusį sezoną sugebėjo baigti 12-oje vietoje, tačiau šį – smigo į dugną. Po 12 mačų Vokietijoje ekipa rikiuojasi paskutinė su ketveriomis lygiosiomis ir aštuoniais pralaimėjimais.

Treneris Manuelis Baumas

„Mums reikia liautis svajoti. Atėjo metas žengti žingsnį atgal tam, kad ateityje galėtume vėl augti“, – vienoje iš spaudos konferencijų dar prieš sezoną teigė klubo sporto direktorius Jochenas Schneideris.

Išties, per pastaruosius kelerius metus „Schalke“ prisisvajojo daug. Nepamatuoti veiksmai perėjimų rinkoje lėmė, jog pandemijos akivaizdoje klubą užklupo sunkiai suvaldomos skolos.

Schalke futbolininkai

Finansiniai sunkumai

Prieš sezoną palaikymą strategui D. Wagneriui išreiškęs klubas tuomet vokiečio po klaikios praėjusio sezono antros dalies neatleido dėl finansinių sunkumų, nenumatytų netolimoje praeityje.

Dar 2017/18 m. sezoną lygos vicečempione tapusi „Schalke“ tuomet gyveno gerai – ekipa buvo nuolatinė Europos turnyrų dalyvė bei sudėtyje disponavo talentingais futbolininkais.

Tuomet geriausią rezultatą per paskutinius aštuonis sezonus pademonstravusi Gelzenkircheno komanda, kaip ypač dažnai pasitaiko sėkmingoms, tačiau kuklioms ekipoms, buvo išgraibstyta.

Iš tos galingos 2018 m. sudėties ekipoje neliko svarbiausių gynėjų Tilo Kehrerio ir Naldo, dviejų kertinių saugų Leono Goretzkos ir Maxo Meyerio ir puolėjo Franco Di Santo. Už T. Kehrerį ekipa iš Paryžiaus „Saint-Germain“ gavo 37 mln. eurų, kuriuos išleido naujiems futbolininkams, už likusius keturis – beveik nieko. Trys futbolininkai ekipą paliko kaip laisvieji agentai, o brazilas Naldo į „Monaco“ klubą išvyko už 2 mln. eurų.

Išretintas laimėtojų branduolys 2018/19 m. sezoną baigė vos 14 vietoje.

Netekusi privilegijos žaisti Europos turnyruose, „Schalke“ byrėjo vėl – po kartaus sezono ekipoje neliko puolėjo Breelo Embolo, kapitono vartuose Ralfo Fahrmanno bei saugo Jevheno Konoplyankos. Už tris svarbius futbolininkus tebuvo gauta 15 mln. eurų.

Prieš 2019/20 m. sezoną aptrupėjusi „Schalke“ metus pasitiko su naujais lyderiais. Tuomet D. Wagnerio treniruojamą ekipą vedė saugai Westonas McKennie, Amine Haritas bei Suatas Serdaras.

Gerai pradėjusi, „Schalke“ 2019 m. gruodį vėl puikavosi tarp lyderių – migravo pirmame ketverte. Vis tik tuomet prastai sukomplektuotą sudėtį ėmė retinti traumos ir žaidimo kreivė nuslinko žemyn.

Vos prasidėjus 2020 m. sausai serijai be pergalių, Gelzenkircheno ekipai stuktelėjo pandemija. Futbolo aikštėje stringančiai ekipai problemos pasibeldė ir už aikštės ribų – mačai be žiūrovų tapo tikru peiliu „Schalke“ ekipai, kuri susikrovė jau 200 mln. eurų skolą, kaip sezono pradžioje skelbė ekipos valdyba. Iš kiekvieno mačo su žiūrovais apie du milijonus eurų uždirbusi ekipa šį sezoną liko prie suskilusios geldos.

Be pinigų iš mačų likusi ekipa fanams net nepajėgė grąžinti pinigų už abonementus, praradusius reikšmę per koronaviruso pandemiją, kai visi mačai žaidžiami už uždarų durų. Ekipa taip pat turėjo atleisti dalį darbuotojų, pavyzdžiui kelis klubo vairuotojus, dirbusius vos už 450 eurų per mėnesį.

Šitaip pandemijos sužalota ir kertinius žaidėjus bene veltui paleidusi „Schalke“ 2019/20 m. sezoną baigė 12 vietoje „Bundesligoje“. Dar vieneri metai be Europos turnyro klubui lėmė vis didesnes skyles biudžete.

Be abejo, perėjimų rinkoje praėjusį tarpsezonį lėšų trūkumas taip pat buvo akivaizdus. Viena didžiausių komandos žvaigždžių W. McKennie praėjusiame perėjimų lange nuomos pagrindais buvo išsiųstas į Turino „Juventus“ ekipą, iš kurios už nuomą „Schalke“ gavo vos tris milijonus eurų bei pretenduoja į dar 18 mln., jei italai nuspręs įsigyti atraminį saugą.

Westonas McKennie

Kelis papildomus milijonus pasiėmusi ekipa perėjimų lange taip pat prarado vartininką Alexanderį Nubelį, gynėją Jonjoe Kenny bei saugus Danielį Caligiuri ir Sebastianą Rudy. Ekipa neturėjo kitos išeities kaip tik atsiprašyti tokių nuomos pagrindais kuriam laikui atsikratytų futbolininkų kaip Nabilis Bentalebas, Hamza Mendyl, Ralfas Fahrmannas bei Markas Uthas ir sugrąžinti juos į pirmą komandą, kadangi praėjusį tarpsezonį naujokų beveik nebuvo.

Naujas sezonas ir įtampa rūbinėje

Keliais itin kvestionuojamos formos puolėjais – 36-erių Vedadu Ibiševičiumi ir Frankfurto „Eintracht“ paskolintu Goncalo Paciencia – pasipildžiusi „Schalke“ šį sezoną pasitiko neįprastos sudėties.

Vedadas Ibiševičius

Ekipa liko su vos vienu dešiniu gynėju, kurio vietą užima iš Zalcburgo „Red Bull“ pasiskolintas 20-metis Kilianas Ludewigas, bei su perkrova saugų grandyje.

Dėl atakuojančių žaidėjų stygiaus „Schalke“ ekipos puolime galiausiai žaidžia centro saugai, kaip kad buvo paskutiniame lygos mače su „Freiburg“, kur puolėjo pozicijoje jėgas mėgino 21-erių centro saugas Nassimas Boujellabas.

Puolėjų stygius, be abejo, atsirado ne iš gero gyvenimo. Kai ekipa neįtikėtinai stringa visus kalendorinius metus ir kai į ją kviečiami žaidėjai, anksčiau nebeturėję ateities klube, tikėtis fejerverko komandos viduje yra visiškai realu.

Rezultatais nepatenkinti „Schalke“ futbolininkai už aikštės ribų tą fejerverką ir įplieskė. Dėl klubo vidaus taisyklių pažeidimų ekipa lapkričio pabaigoje suspendavo N. Bentalebą ir vieną ryškiausių jos talentų A. Haritą.

Nepatenkintas trenerio keitimu dar prieš pirmojo kėlinio pabaigą mače su „Wolfsburg“ A. Haritas, anot klubo pranešimo, „gavo šiek tiek laiko apgalvoti savo veiksmus“, o alžyrietis N. Bentalebas, jau praeityje konfliktavęs su klubu, atrodo, jog pakartojo savo veiksmus darsyk ir liks už šoninės linijos neribotam laikui.

Su vienu iš naujokų „Schalke“ taip pat netrukus atsisveikins. Puolėjas V. Ibiševičius kalendorinių metų pabaigoje paliks ekipą po treniruotėje įvykusio susirėmimo su vienu ekipos trenerių Naldo.

„Esu toks bedvasis ir piktas tuo pačiu metu, dabar galėčiau tiesiog nueiti į rūbinę ir verkti“, – po eilinio pralaimėjimo 0:2 „Wolfsburg“ ekipai „Sky Germany“ guodėsi komandos puolėjas M. Uthas. Jis, kaip ir R. Fahrmannas, kaip ir N. Bentalebas net neturėjo būti šio sezono komandos planuose po stratego D. Wagnerio pageidavimų, tačiau finansinė situacija lėmė kitaip.

Vis tik D. Wagnerio nebeliko dar rugsėjį, tačiau klaikūs „Schalke“ demonstruojami rezultatai lieka dar ilgam. 28 mačų serija be pergalių artėja prie istorijos metraščių – ilgiausias toks sausas periodas Vokietijoje priklauso Berlyno „Tasmania“ ekipai, dar 1965/66 m. užfiksavusiai 31-erias rungtynes be pergalės. Gelzenkircheno laukia ilga žiema.

Tekstas: Lauryno Puikio
Nuotraukos: Scanpix

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Golfo žaidėja G. B. Starkutė: „Per Kūčias skaniausios būna močiutės bandelės“

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį