Dalintis „Katastrofiški paskutinės minutės pirkiniai Premier lygoje“

Katastrofiški paskutinės minutės pirkiniai Premier lygoje

Artėjant paskutinei sausio perėjimų lango dienai, komandos tikisi papildyti sudėtį žaidėjais, kurie užtikrintų gerą sezono finišą, ar netgi apsaugotų nuo iškritimo į žemesnę lygą. Deja, ne visada paskutinėmis minutėmis nusipirkti futbolininkai pateisina lūkesčius. Klubai, neturėdami kito pasirinkimo bei norėdami kuo greičiau užbaigti sandorį, dažnai sumoka didesnę kainą nei žaidėjo vertė, o naujieji pirkiniai pasibaigus sezonui fanus priverčia griebtis už galvų. Kviečiame susipažinti su keletu iš šių „nelaimėlių“, savo vertę bandžiusių įrodyti Anglijos „Premier“ lygoje.

Kimas Kallstromas
Maskvos „Spartak“ – Londono „Arsenal“ (nuoma, 2014 m.)

Nors švedas didelių pinigų nekainavo, įtraukti jį į šį sąrašą yra būtina. 2014 metų sausį Londono klubas lyderiavo „Premier“ lygoje, tačiau ilgam laikui iš rikiuotės iškrito Aaronas Ramsey ir Jackas Wilshere‘as, todėl Arsenui Wengerui reikėjo pastiprinimo atraminio saugo pozicijoje. Tačiau viskas, ką „Arsenalui” pavyko prisivilioti, buvo jau į ketvirtą dešimtį įžengęs Kimas Kallstromas. Saugas neperėjo medicininio patikrinimo dėl stuburo traumos, tačiau liko nustebęs, kai Wengeras pasiūlė jam kontraktą. Dėl minėtų sveikatos problemų švedui be futbolo teko praleisti du mėnesius, o likusią sezono dalį aikštėje praleido viso labo tik 135 minutes.

Robinho
Madrido „Real“ – Manchester „City“ (42 mln. eurų, 2008 m.)

Anglijos komandą 2008 metais perėmus arabų šeichams, „City“ norėjo sudrebinti futbolo rinką prisiviliodami tuo metu dar jauną brazilą. Robinho anglijoje puikiai „debiutavo“ per spaudos konferenciją pasakęs, kad jaučiasi laimingas, galėsiantis žaisti už „Chelsea“. Pirmajame sezone puolėjas įmušė 15 įvarčių per 41-erias rungtynes, tačiau antrąjį sezoną pasitiko su trauma ir negalėjo rungtyniauti tris mėnesius. Sugrįžęs Robinho per 12 rungtynių pasižymėjo tik vieną kartą prieš keliomis lygomis žemiau buvusią „Scunthorpe“. Dėl prastos formos ir puolėjo požiūrio į treniruotes, „City“ vadovų kantrybė išseko ir brazilas nuomos pagrindais buvo išsiųstas atgal į tėvynę.

Fernando Torresas
“Liverpool” – Londono „Chelsea“ (59 mln. eurų, 2011 m.)

2011 metų sausio 31 dieną Fernando Torresas tapo nekenčiamiausiu žmogumi Liverpulyje. Po ilgų komandos kapitono Steveno Gerrardo atkalbinėjimų ir prašymų pasilikti dar bent pusei metų, pasikeitus treneriams klube ir vairą perėmus Kenny Dalglishui, puolėjas įteikė jam prašymą leisti persikelti į Londono „Chelsea“. Tuo metu tapęs šeštu brangiausiu futbolininku per visą istoriją, Torresas per pirmus keturis mėnesius klube neįmušė nei vieno įvarčio ir vietą startinėje sudėtyje užleido Didier Drogba. Pirmasis ispano įvartis krito vos balandžio 23-iąją ir jis buvo vienintelis visame 2010-2011 metų sezone, rungtyniaujant „Chelsea“ gretose. Likusią karjeros Londone dalį Torresas žaidė taip pat blankiai kaip ir ją pradėjo – per 98 sužaistas rungtynes įmušė vos 19 įvarčių. Iš dalies 59 milijonus eurų kainavusiam futbolininkui Londono klubo fanai atleido. Jo įvartis 2011-2012 metų sezone, Čempionų lygos rungtynėse prieš „Barcelona“, nulėmė „Chelsea“ patekimą į finalą, kuris buvo laimėtas.

Christopheris Samba
Machačkalos „Anži“ – Londono „Queens Park Rangers“ (15 mln. eurų, 2013 m.)

Bandydamas apsisaugoti nuo iškritimo į žemesnį divizioną, tuo metu Harry Redknappo vadovaujamas Londono klubas siekė sustiprinti gynybinę liniją įsigydamas Christopherį Sambą. Naują pirkinį anglų klimės treneris gyrė jam dar nespėjus sužaisti nė vienerių rungtynių, ir teigė, jog jis yra tai, ko jiems trūko pirmoje sezono pusėje. Kongo atstovas sužaidė 10 rungtynių iš eilės per kurias „QPR“ praleido 19 įvarčių, o po akistatos su „Fulham“ gynėjui teko atsiprašinėti komandos fanų už patirtą pralaimėjimą dėl jo klaidų. Per paskutiniąsias sezono rungtynes, lėmusias „QPR“ iškritimą į antrąją lygą, Samba sėdėjo ant suolo, o vasarą grįžo į „Anži“ už beveik tokią pačią sumą, kokią jis kainavo Londono ekipai.

Benjani
„Portsmouth“ – Manchester „City“ (5 mln. eurų, 2008 m.)

Dar vienas nenusisekęs Mančesterio turtuolių pirkinys. Prieš persikeldamas į „City“ Benjani tuometiniam „Portsmouth“ treneriui Harry Redknappui teigė, jog jam labai patinka jo dabartinis klubas ir jis nieku gyvu nenori persikelti į Mančesterį. Redknappas ilgai itikinėjo puolėją, kol šis, atrodo, pagaliau nusprendė palikti Portsmutą. Kadangi tai buvo paskutinė perėjimų lango diena, Benjani vilkino laiką oro uoste ir specialiai „pramiegojo“ dvejus skrydžius į Mančesterį. Galiausiai, sulaukęs pasipiktinimo iš klubo vadovų puolėjas pakeitė klubus, tačiau jo naujas karjeros etapas nesusiklostė. Per 23-ejas rungtynes, sužaistas „Premier lygoje“, Benjani pasižymėjo vos 4 kartus ir 2010 metais paliko Mančesterį pasibaigus jo kontraktui.

Andy Carrollas
„Newcastle United“ – „Liverpool“ (35 mln. eurų, 2011 m.)

Visų laikų blogiausiu perėjimų lango paskutinės dienos pirkiniu turi būti Andy Carrollas. Vos pardavę Fernando Torresą, „Liverpool“ turėjo daug pinigų, bet ne laiko surasti jam tinkamą pamainą. Tą dieną į Merseyside‘ą atvyko du puolėjai – Luisas Suarezas ir Andy Carrollas. Apie pirmojo ateitį kalbėti neverta, tačiau antrojo žaidimas tapo tikru nusivilimu visai futbolo visuomenei. Vien pakanka paminėti, jog puolėjas per 44 sužaistas rungtynes „Premier“ lygoje teįmušė vos šešis įvarčius. Galima teigti, jog „Liverpool“ už kiekvieną jo įvartį sumokėjo 6 mln. eurų Niukaslo ekipai. Nepateisinęs į jį dedamų vilčių, puolėjas po dviejų sezonų išvyko į “West Ham United” klubą, kuriame pastaruoju metu pasižymi vis dažniau.

Tekstas: Lauryno Puikio
Nuotraukos: Getty Images ir Premier League

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Didžiausias žiemos sporto renginys - jau šį savaitgalį

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį