Dalintis „Kaip nubėgti pirmuosius 5 ir 10 kilometrų sau nepakenkiant“

Kaip nubėgti pirmuosius 5 ir 10 kilometrų sau nepakenkiant

Visame pasaulyje išplitęs koronavirusas pakeitė dabartinį gyvenimo ritmą. Daugeliui pasivaikščiojimai į darbą arba parduotuvę, jau neminint lankymosi sporto salėse ir stadionuose, yra riboti ir netgi neįmanomi. Vietoje to, neretai dirbant namuose arba saviizoliavusis, vietoje rekomenduojamų 10 000 žingsnių ilgiausias dienos pasivaikščiojimas gali būti nuo rašomojo stalo iki šaldytuvo. Tam užtrukus, kyla pavojus, kad į pernykštės vasaros šortus galite ir neįlįsti.

Vis dėlto nemažai žmonių šį laiką naudoja savo sportiniams tikslams pasiekti. Tačiau atnaujinant treniruotes po didesnės ar mažesnės pertraukos, labai svarbu nepersistengti su krūviu, nes tai yra trumpiausias kelias gauti raumenų ir sąnarių traumas.

Kaip žinoti, kad kūnas jau pasirengęs rimtesniems išbandymams? Tobulėjant informacinėms technologijoms,  įmanoma paruošti individualiai pritaikytą treniruočių planą, kad būtų pasiekti užsibrėžti tikslai – nubėgti 5 arba 10 kilometrų, taip pat atsikratyti per žiemos mėnesius sukaupto viršsvorio.

Bėgimas yra viena iš populiariausių sporto veiklų, leidžianti išsijudinti iš kasdienio nejudraus gyvenimo būdo. Kiek tai sveika, daug diskutuojama. Ir iš tiesų, bėgimas gali pakenkti, jeigu nepasirenkama tinkamų batų, tinkamos trasos, taip pat, jeigu norite pasirinktą atstumą nubėgti per greitai, todėl dažnai susidaro apgaulingas įspūdis, kad bėgti yra per sunku ir apskritai, tai skirta ne jums.

Pradėjus treniruotis, itin svarbu nepersistengti. Nėra nieko smerktino, jeigu sustojate, kai jaučiate, kad jūsų širdies ritmas per greitas ir jums sunku kvėpuoti. Apšilimas prieš bėgimą yra toks pats svarbus, kaip ir pasirinktas tempas. Yra daugybė vaizdo pamokų, kaip tai daro profesionalūs sportininkai, tačiau svarbu suvokti savo paties lankstumą ir jėgų lygį, nebandant mėgdžioti sportininkų, kurie kasdien treniruojasi metų metus. Pavyzdžiui, „Garmin“  treneris, kuris nemokamai įdiegtas beveik visuose išmaniuosiuose laikrodžiuose, suteikia galimybę pasirinkti vieną iš trijų virtualių trenerių: olimpinį medalininką ir keleto knygų autorių Džefą Galovėjų (Jeff Galloway), fiziologą ir nuotolinį trenerį Gregą Makmilaną (Greg McMillan) arba fizioterapeutę Eimi Parkerson-Mičel (Amy Parkerson-Mitchell). Nepaisant ankstesnės bėgimo patirties, nustačius tikslą, galima pereiti nuo greito ėjimo iki bėgimo – 1,5 km per aštuonias minutes.

Individualiai sudarytas planas su mažais tikslais kiekvienai savaitei padės jums išlaikyti motyvaciją. Ypač svarbu pradėjus treniruotis nekelti sau per aukštos kartelės, nes tai sumažins motyvaciją ir neleis įtvirtinti treniruočių kaip kasdienio įpročio. Kol virtualus treneris yra ant riešo, bet kuriuo metu galima sekti veiklą, širdies ritmą ir streso lygį. Tai yra galimybė ugdyti įpročius, kuriais remiantis, nuotoliniu būdu gali būti sudaromas individualizuotas treniruočių planas.

Būtina žinoti apie skaitmeninio amžiaus teikiamas galimybes ir tuo pat metu nepermokėti už papildomas paslaugas, kuriomis dažnai net nėra laiko naudotis. Kiekvienas gali pasiruošti vasaros sezonui – nubėgdamas savo pirmuosius 5, 10 ir daugiau kilometrų, taip pat pagerinti jau iki šiol pasiektus asmeninius rekordus.

Tekstas: onecom-latvia.com
Nuotraukos: pexels.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Sporto treneris Jeanas Claude: sportuojantys namuose daro tris klaidas

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį