Dalintis „Jaunieji Klaipėdos ir Lietuvos ambasadoriai“

Jaunieji Klaipėdos ir Lietuvos ambasadoriai

Gilias dviračių sporto tradicijas puoselėjančioje Klaipėdoje neseniai gimė naujas projektas – jaunųjų dviratininkų komanda „Klaipėda Cycling Team“. Uostamiesčio ekipai pirmąjį sezoną atstovauja šeši jaunimo (iki 23 metų) ir keturi jaunių (iki 18 metų) grupių atstovai, o nuo kito sezono komandą turėtų sudaryti tik jaunimas. 

„Klaipėdos“, kurią treniruoja Artūras Šiugždinis ir Vladimiras Kolesnikovas, marškinėlius vilki 19-mečiai Justas Beniušis, Osvaldas Šakinis ir Kazimieras Ramonas, 18-mečiai Rojus Adomaitis, Arvydas Birenis ir Svajūnas Strakšys bei 17-mečiai Zigmas Derkintis, Denas Masiulis ir Romas Zubrickas. Komandoje yra ir viena mergina – 17-metė Gabrielė Jucevičiūtė. Visi naujosios ekipos nariai yra klaipėdiečiai ir daugumą jų pastaruosius du sezonus globojo Klaipėdos sporto klubas „Vėtrungė“.

2006 metais Klaipėdoje buvo įkurta profesionali dviračių komanda „Klaipėda-Splendid“. Tačiau ši ekipa, kuriai atstovavo Ramūnas Navardauskas, Gediminas Bagdonas ir Aidis Kruopis, buvo registruota Belgijoje.

Vienas „Klaipėdos“ įkūrimo iniciatorių Vaclovas Šiugždinis tikisi, kad dauguma ekipos narių taps profesionaliais dviratininkais. „Rinkome vaikus, auginome juos. Augo ir rezultatai, tad atsirado didesni tikslai. Prie mūsų projekto prisidėjo didžiulis būrys žmonių. Esame pasirengę konkuruoti tiek lenktynėse Lietuvoje, tiek tarptautinėse varžybose. Tikiuosi, kad ateityje komandos nariai papildys dviračių sporto profesionalų gretas. Tam jie turi visas galimybes“, – pažymėjo V. Šiugždinis, einantis komandos vadovo pareigas.

Daug prie šio projekto prisideda elitinėje Prancūzijos dviračių komandoje „Ag2r La Mondiale“ sporto direktoriumi dirbantis Artūras Kasputis. „Mačiau, kad auga geri sportininkai, todėl labai noriu padėti jiems eiti toliau ir pasiekti dviračių sporto aukštumų.

Siekiame, kad Klaipėdos komandos dviratininkai turėtų visas sąlygas tobulėti ir būtų pavyzdžiu kitiems. Džiugu, kad atsirado rėmėjų, palaikančių mūsų idėją. Esu įsitikinęs, kad komandos dviratininkai garsins savo miestą Klaipėdą ir Lietuvą“, – sakė Seulo olimpinių žaidynių čempionas. 

„Klaipėdos“ komandos kapitono pareigos patikėtos 2015 ir 2016 metų Lietuvos jaunių grupinių lenktynių čempionui Rojui Adomaičiui. „Stengsimės padaryti viską, ką galime. Esame jauna ir perspektyvi bei labai draugiška komanda. Visi degame noru sportuoti ir siekti savo tikslų, – sakė Rojus. – Aš pats norėčiau iškovoti šalies jaunimo čempiono titulą ir pagaliau išbandyti jėgas pasaulio čempionate, nes, būdamas jauniu, šiose varžybose nedalyvavau. Žinoma, labai noriu laimėti kurias nors tarptautines jaunimo lenktynes. Dabar tai – vienas didžiausių mano tikslų.“

R. Adomaitis jau buvo gavęs pasiūlymų atstovauti trečio Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) diviziono komandoms, tačiau talentingas dviratininkas liko Klaipėdoje: „Turėjau pasiūlymų tiek iš vienintelės Lietuvos profesionalų komandos, tiek iš užsienio, tačiau, pasitaręs su treneriais ir patyrusiais dviratininkais Ramūnu Navardausku, Gediminu Bagdonu bei Tomu Vaitkumi, kurie pradėjo savo karjerą Klaipėdoje, nusprendžiau likti gimtajame mieste ir bandyti jėgas jaunimo varžybose. Manau, kad geriau neskubėti į suaugusiųjų dviračių pasaulį. Žiūrėsim, metus ar dvejus būsiu „Klaipėdos“ komandoje, o kur toliau atsidursiu, lems rezultatai. R. Navardauskas man pasakojo, kad pirmuosius dvejus metus jaunimo grupės varžybose jis dažniausiai važiuodavo grupės gale, „įsikandęs į vairą“ ir tik trečiais metais pradėjo demonstruoti aukštus rezultatus rimtose lenktynėse, tokiose kaip „Kurnė-Briuselis-Kurnė“. Suprantu, kad pirmus dvejus metus jaunimo lenktynėse turiu kabintis nagais ir dantimis. Taip pat svarbu nepalūžti, jei nepavyktų iškovoti svarių pergalių.“

R. Adomaitis pirmąsias dviračių sporto treniruotes pradėjo lankyti būdamas dvylikos, tačiau po dviejų mėnesių metė šią sporto šaką. „Buvau perėjęs į krepšinį, tačiau netrukus vėl sėdau ant dviračio. Rimtai treniruojuosi penktą sezoną, – pasakojo 192 cm ūgio šalies jaunių čempionas. – Kai susipažinau su dviračių sportu, man labiausiai patiko trys dviratininkai – australas Cadelis Evansas ir šveicaras Fabianas Cancellara bei slovakas Peteris Saganas. Iš jų šiuo metu lenktynių trasose galima pamatyti tik pastarąjį. P. Saganas dar nebuvo labai aukšto lygio dviratininkas, bet žavėjausi juo. Nemaniau, kad jis bus tokia superžvaigždė. Man patinka jo važiavimo stilius, užsispyrimas.“

„Klaipėdos“ šio sezono tvarkaraštyje numatyti startai Belgijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Liuksemburge, Austrijoje, Danijoje, Nyderlanduose ir Norvegijoje.

2015 metais Estijoje vykusio Europos dviračių plento čempionato jaunių grupinės lenktynės:

Tekstas ir nuotraukos – Tomo Gaubio

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

MOTERŲ RALIS – GERIAUSIAS LAIKAS SU DRAUGĖMIS

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį