Dalintis „Istorinį pasiekimą užfiksavusios Lietuvos jaunių vandensvydžio rinktinės treneris padebesiais neskrajoja“

Istorinį pasiekimą užfiksavusios Lietuvos jaunių vandensvydžio rinktinės treneris padebesiais neskrajoja

Balandžio viduryje Brno (Čekija) vykusiose Europos jaunių (iki 17 metų) vandensvydžio Tautų taurės varžybose geriausią rezultatą šalies istorijoje užfiksavo Lietuvos rinktinė, iškovojusi sidabro medalius.

Nerijaus Papaurėlio treniruojama Lietuvos komanda Čekijoje laimėjo ketverias rungtynes, vienerias sužaidė lygiosiomis ir patyrė vienintelį pralaimėjimą.

Praėjusiais metais analogiškame turnyre lietuviai buvo ketvirti. Vis tik pernai dėl pandemijos turnyre dalyvavo tik 8 komandos, o šiemet – 12. Trenerio teigimu, šiemet buvo labai sudėtinga turnyro sistema, nes pagal grupėje užimtas vietas vėliau buvo kovojama dėl galutinių pozicijų. Dėl to vienintelis kluptelėjimas pirmą dieną galėjo palaidoti visas viltis iškovoti medalius.

Pirmosiose rungtynėse lietuviai 19:11 nugalėjo Liuksemburgą. N. Papaurėlio teigimu, daug kas galvoja, kad žaidžiant su Liuksemburgu, bus lengvas pasivaikščiojimas, tačiau varžovų gretose rungtyniavo keletas žaidėjų iš Prancūzijos lygų, o toje šalyje vandensvydžio lygis yra gana aukštas.

Vandensvydžio komanda

Vis tik sėkmingai rungtynes pradėję ir solidų pranašumą įgiję lietuviai antroje mačo pusėje galėjo leisti atsikvėpti pagrindiniams žaidėjams, nes po kelių valandų laukė akistata su anglais. Šis mačas baigėsi lygiosiomis 13:13, nors pradžioje Lietuvos rinktinė pirmavo 6:2. Mūsų vandensvydininkams ėmė stigti jėgų, bet visgi pavyko išsaugoti palankias lygiąsias, leidusias tapti grupės nugalėtojas. Lietuvių trenerio teigimu, mačai su anglais visada būna principiniai, juolab kai pastaruosius du kartus lietuviams buvo pavykę juos nugalėti.

„Tuomet ir patikėjome, kad galime laimėti medalius, – sakė N. Papaurėlis. – Turime neblogą rinktinės branduolį. Nors vieno iš lyderių dėl traumos neturėjome, kitas mūsų lyderių trejetukas – kaunietis Deividas Švenčionis, elektrėniškis Agnius Liupševičius bei vilnietis Patrykas Pašukas – žaidė solidžiai. Turėjome keletą bendrų treniruočių, nuteikėme žaidėjus ir buvo geras komandinis darbas. Rudenį ši rinktinė žais Šiaurės Europos šalių čempionate. Tikimės, kad komandos branduolys išliks iki savo amžiaus grupės Europos pirmenybių 2024 metais.“

Lyderių ketvertuke jau laukė rimtesni varžovai. Po dramatiškos ir permainingos kovos lietuviai 15:14 nugalėjo fiziškai galingą Kipro komandą.

Tuomet sekė dar viena drama ir pirmasis pralaimėjimas. 14:15 nusileista Moldovai. Pirmus tris kėlinius laimėjusi Moldova pirmavo 12:8. Nors paskutiniame kėlinyje lietuviai perėmė iniciatyvą, pavyti varžovų nebepavyko.

„Keli Moldovos žaidėjai mokosi ir treniruojasi Juodkalnijoje, todėl tai tikrai pajėgi komanda. Visgi manau, kad buvome pajėgūs ją įveikti, bet žaidėjai, jau užsitikrinę medalius, kiek sumažino ambicijas. Reikės su tuo padirbėti, kad motyvacijos nepritrūktų iki pabaigos“, – svarstė N. Papaurėlis.

Turnyrą Lietuvos rinktinė užbaigė akistata su stipriausia Afrikos žemyno komanda – Pietų Afrika. Lietuviai pirmą sykį istorijoje pranoko šią ekipą 10:9.

„Tai, kad iki šiol niekada nebuvome jų įveikę, mus labai motyvavo. Nepaisant silpnesnio starto, rungtynių eigoje mums pavyko sužaisti stipriau. Vėl laimėjome tik vienu įvarčiu. Tai tik parodo, koks atkaklus šis turnyras“, – kalbėjo treneris.

Beje, dvejais metais už daugelį turnyro žaidėjų jaunesnis P. Pašukas pripažintas naudingiausiu turnyro žaidėju.

MVP P. Pašukas

Vis tik reikia nepamiršti, kad Europos Tautų taurės varžybose paprastai dalyvauja silpnesnės arba dar tik besivystančios vandensvydžio šalys. N. Papaurėlio teigimu, šis rezultatas dar nereiškia, kad Lietuvos vandensvydininkų ruošimo sistema veikia sėkmingai.

„Turime stiprėjančią vyrų rinktinę, tikriausiai dėka profesionalios komandos Elektrėnuose susikūrimo. Su jauniais kur kas sudėtingiau. Jiems trūksta dėmesio, nes vyrai būtent iš jaunių ir užauga. Pastaraisiais metais jaunųjų vandensvydininkų skaičius sumažėjo. Tam tikriausiai įtakos turėjo ir pandemija. Kai kurių amžiaus grupių Lietuvos čempionate rungtyniauja tik 3-4 komandos. Tai tikrai nėra gerai“, – teigė N. Papaurėlis.

Ši U17 rinktinė turi pakankamai žaidėjų, tačiau, pasak trenerio, padirbėti yra kur.

„Norint rungtyniauti su stipresnėmis komandomis, reikia daug dirbti. Planuojame padirbėti ir vasarą. Trumpai tariant, medžiaga yra, telieka dirbti. Šiai ir kitoms jaunimo rinktinėms artimiausi metai bus svarbūs, todėl jiems reikia skirti daugiau dėmesio“, – pabrėžė treneris.

N. Papaurėlį džiugina tai, kad jaunių rinktinę sudarė žaidėjai iš keturių Lietuvos miestų. Beveik iš visų, kur vystomas vandensvydis. Jis tikisi, jog žaidėjai liks sporte bei užaugs ne vienas profesionalus vandensvydininkas.

„Tikrai yra žaidėjų, kurie turi neblogus duomenis. Šioje rinktinėje buvo trys žaidėjai, kurie dar tik 15 metų. Perspektyvų jiems tikrai nemažai. Tarp vyresnių žaidėjų irgi yra nemažai tokių, kurie ateityje gali pasiekti neblogą lygį“, – sakė N. Papaurėlis.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: organizatorių ir LVSF

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Mykolas Alekna JAV užfiksavo antrą sezono rezultatą pasaulyje ir NCAA rekordą

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį