Dalintis „Įspūdingi triukai gatvėje“

Įspūdingi triukai gatvėje

Prisitraukimai pasinaudojant šviesoforu, autobusų stotele ar bet kokia buityje randama atrama – tai vos keletas pratimų iš didžiulio gatvės gimnastų triukų arsenalo. Jų pasirodymai abejingų nepalieka. Net ir griežtųjų „Lietuvos talentų“ teisėjų.

Būtent iš šio televizijos projekto prieš ketverius metus nemaža dalis lietuvių pirmą kartą išgirdo apie gatvės gimnastiką, o „Lietuvos talentus“ laimėję vilniečiai „Project Mayhem“ iki šiol sulaukia daugybės kvietimų pasirodyti privačiuose renginiuose ir miestų šventėse.

Pastebėjo internete

Gatvės gimnastika – jėgos ištvermės sportas, kuriame, naudojant tik savo kūno svorį, atliekami jėgos pratimai ant skersinio, lygiagrečių, gimnastikos žiedų, žemės ar įvairiausių atramų, kurių galima rasti lauke ir buityje.

„Tai prasidėjo kaip lauko sporto šaka, kuri nuo paprastų atsispaudimų ištobulėjo iki pratimų, kuriuose yra gatvės šokio ar sportinės gimnastikos elementų“, – paaiškino „Project Mayhem“ komandos vadovas Denis Tomkutonis.

28-erių vaikinas prieš beveik dešimtmetį vienas pirmųjų Lietuvoje atrado gatvės gimnastiką. Kartu su pusbroliu atsitiktinai internete pamatę amerikiečių atliekamus triukus vaikinai nusprendė juos išbandyti.

„Atrodė, kad jiems viskas labai lengvai pavyksta, išbėgome į lauką pabandyti patys ir supratome, kad visai nieko nemokame“, – juokėsi D. Tomkutonis.

Tačiau ši veikla pusbrolius užkabino, o netrukus internete pasirodė ir lietuvių atliekamų triukų vaizdo įrašas. Kad ir kaip neįtikėtinai tai skambėtų, įrašą pamatė pirmojo gatvės gimnastikos pasaulio čempionato organizatoriai ir pakvietė lietuvius Rygoje atstovauti savo šaliai.

Mokėsi iš klaidų

Sulaukus kvietimo iki varžybų buvo likęs vos mėnuo, todėl treniruočių programai keisti ir pasiruošimui stiprinti nebuvo laiko. Vis dėlto tuomet tarp penkiolikos dalyvių D. Tomkutonio pusbrolis Deividas Smailys užėmė trečią vietą.

„Tuomet neturėjome nei žmonių, kurie mums patartų, nei kokių ypatingų įrašų internete buvo galima rasti. Mokėmės iš savo klaidų ir traumų. Dabar viskas kitaip, informacijos – kiek tik nori, mes ir patys vedame treniruotes, todėl naujokams dabar daug paprasčiau. Vos tik pasaulyje kas nors padaro naują triuką, iškart sužinome ir skubame patys išbandyti. Šiuo metu žiba pietų amerikiečiai. Neįtikėtina, kokius triukus išdarinėja Kolumbijoje“, – pasakojo D. Tomkutonis.

Lietuviai iš pasaulio čempionato yra parsivežę visų spalvų medalių, mūsų šalies atstovai dalyvauja bei teisėjauja varžybose užsienyje ir patys kasmet rengia šalies čempionatą.

Specialių įgūdžių nereikia

Vos pradėję užsiimti gatvės gimnastika vaikinai penkerius metus kone kasdien, nepaisant oro sąlygų, prakaitą liedavo mokyklų stadionuose ar daugiabučių kiemuose. Tokiomis sąlygomis ruošėsi ir televizijos projektui, kurį laimėję netrukus sostinėje atidarė gatvės gimnastikos studiją. Čia ne tik treniruojasi patys, bet ir priima norinčius išbandyti gatvės gimnastiką.

„Norint pradėti nereikia jokių specialių įgūdžių. Visi pradeda nuo pagrindinių bazinių pratimų, tokių kaip atsispaudimai nuo žemės, nuo lygiagrečių. Jei naujokas jau gali tai padaryti – privalumas.

Žinoma, turintiems antsvorio būtų sunkiau. Pirmiausia reikėtų subalansuoti mitybą. Amžius nėra riba, tačiau vėlgi, jei šešiasdešimtmetis, niekada nesportavęs, nuspręstų išbandyti gatvės gimnastiką, būtų gana sudėtinga. Tačiau nieko nėra neįmanomo.

Traumos? Žinoma, jų būna. Patempimai, kartais lūžiai ar plyšę raiščiai – traumos dažniausiai ištinka tuos, kurie ruošiasi varžyboms ir per trumpą laiką nori pasiekti labai daug. Tačiau turiu patikinti, kad tiems, kurie nori tik sustiprėti, turėti gražų kūną ir atlieka tik bazinius pratimus, tai viena saugiausių sporto rūšių“, – sakė jis.

 

Moterys neatsilieka

Pasaulyje daugėja gatvės gimnastika užsiimančių merginų, kurių atliekami triukai nenusileidžia tai darantiems vyrams. 2014-aisiais Nyderlanduose buvo surengtas pirmasis moterų gatvės gimnastikos pasaulio čempionatas, kurio nugalėtoja tapo sportininkė iš Suomijos.

Tekstas: Lina Motužytė
Nuotraukos: „Project Mayhem“, Alfredas Pliadis, Augustas Četkauskas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Šaligatvio banglentės

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį