Dalintis „Iš valties – į ofisą: olimpinis vicečempionas S. Ritter irklavimo iššūkius priima naujame amplua“

Iš valties – į ofisą: olimpinis vicečempionas S. Ritter irklavimo iššūkius priima naujame amplua

Vienas geriausių Lietuvos irkluotojų Saulius Ritter prieš metus paskelbė apie savo profesionalios karjeros pabaigą. Visgi nuo savo mylimo sporto jis nenutolo. Pasikeitus Lietuvos irklavimo federacijos (LIF) valdžiai, olimpinis vicečempionas pradėjo eiti LIF generalinio sekretoriaus pareigas.

Dėl to šiais metais jis turėjo galimybę vykti į Europos bei pasaulio čempionatus, tačiau jau tik kaip vienas iš komandos vadovų.

„Sentimentai irklavimui išties išlieka, nes ne taip seniai dar pats sėdėjau valtyje. Dabar situacija gerokai pasikeitė. Visada palaikiau savo kolegas, bet kai pats siekiau sportinių rezultatų, koncentravausi į savo asmeninį darbą bei savo rezultatus. Dabar rūpinuosi visais irkluotojais ir noriu, kad jiems pasisektų. Norime, kad mūsų sportininkai džiugintų gerais rezultatais ir tuo pačiu gerintų LIF įvaizdį“, – sakė S. Ritter.

Saulius Ritter. Scanpix nuotr.

Ilgus metus S. Ritter sunkiai dirbo ir dėjo milžiniškas pastangas, kad pasiektų pasaulio elitą, Tuo tarpu dabar jo gyvenimo ritmas pasikeitė kardinaliai.

„Gana ženkliai pasikeitė gyvenimo režimas. Irklavau 20 metų ir iš esmės viskas buvo sudėliota. Sportininko kasdienybė yra puikiausiai pažįstama – žinojau, ką turiu atlikti, kada keltis, ką valgyti. Dabar turiu organizuoti ne tik savo darbotvarkę, bet ir derintis prie darbo planų bei tuo pačiu – reguliuoti federacijos veiklą. Generalinio sekretoriaus pareigos yra atsakingos ir keliančios didelius iššūkius. Tai reikalauja didelių pastangų, bet džiaugiuosi, kad turiu tokią galimybę“, – kalbėjo S. Ritter.

Gerokai skiriasi ir organizmo reakcija į krūvį. Sportuojant yra aišku, kada kūnas turi būti pavargęs, o kada reikia ilsėtis. Odirbant ofise, galima, prireikus, padirbėti ilgiau, miegoti mažiau ir tai vis tiek leis išlikti pakankamai darbingu.

Federacijos darbas dažniausiai įvertinamas sportininkų pasiektais rezultatais. Šiemet lietuviai pasiekė neblogų rezultatų svarbiausiose jaunimo varžybose. Europos suaugusių čempionate bronza pasipuošė Dovydo Nemeravičiaus ir Armando Kelmelio duetas. Tačiau iš planetos pirmenybių lietuviai grįžo be apdovanojimų.

„Galiu pasidžiaugti, kad šiemet buvo rezultatų, kurie nudžiugino. Patys sportininkai tikriausiai labai džiaugiasi iškovotais medaliais. Visgi buvo ir tokių startų, kurie verčia daryti tam tikras išvadas bei priimti pamokas. Reikia stengtis, kad jos nepasikartotų, – teigė S. Ritter. – Sportas yra toks dalykas, kad labai sudėtinga visą laiką išlaikyti aukštus rezultatus. Juo labiau, kai keičiasi aplinkybės. Visada norisi, kad visiems sektųsi kuo geriau, bet tokia realybė – sezonas buvo banguotas.“

Saulius Ritter. LIF nuotr.

LIF generalinis sekretorius neslepia, kad įtaką lietuvių rezultatams turi kartų kaita bei tam tikri priimti sprendimai.

„Viskas dar turi susidėlioti. Stengiamės imtis pokyčių, bet naujai LF vadovybei nebuvo lengva įsivažiuoti į atsakomybes bei pozicijas. Reikėjo priprasti prie naujų pareigų, Turėjome pasidaryti namų darbus, kad atsirastų šiokia tokia tvarka. Tikėkimės, kad sprendimai, turėsiantis teigiamą įtaką rezultatams, nebus priimti per vėlai“, – vylėsi S. Ritter.

Sporto federacijose darbas nesustoja visus metus. Ne išimtis ir irklavime. Nors sportininkų sezonas jau praktiškai baigėsi, federacijos darbuotojai jau turi galvoti apie ateinančius metus. Pasak S. Ritter, vasarą didžiausias darbas yra organizuojant varžybas Lietuvoje, su rinktinėmis vykstant į svarbiausius tarptautinius čempionatus.

Saulius Ritter. LIF nuotr.

„Atėjus rudeniui, tikėjausi, kad pavyks šiek tiek pailsėti po įtempto sezono, bet matau, kad laiko tam kol kas nėra. Reikia ruošti įvairias ataskaitas, surengti įvairius susirinkimus, sušaukti konferenciją. Artėja jau ir kitų metų planavimas. Tas darbų ratas sukasi ir nesustoja. Čia jau yra kitaip nei būnant sportininku, kai po pasaulio čempionato yra pabaigiamas tam tikras etapas ir galima kurį laiką atitrūkti nuo irklavimo“, – pasakojo tituluotas sportininkas.

Neabejotinai kitais metais Lietuvos irklavimo mėgėjai turės daug intrigos. Prasidėjus kartų kaitai, po diskvalifikacijos sugrįžus Ievai Adomavičiūtei, sparčiai tobulėjant jaunimui, galimos bus įvairiausios įgulų sudėtys. Po kiekvieno sezono visi irkluotojai tampa rinktinės kandidatais. Pagal patvirtintą atrankos sistemą, geriausi sportininkai pateks į rinktinę, o treneriai formuos geriausias įmanomas įgulas.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Tvirtas užpakaliukas su 6 superpratimais

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį