Dalintis „Geriausia Lietuvos krepšininkė G. Petronytė Vilniuje pasigenda tik šiltesnių dienų“

Geriausia Lietuvos krepšininkė G. Petronytė Vilniuje pasigenda tik šiltesnių dienų

Vilniaus „Kibirkšties“ moterų krepšinio komanda šiame sezone žengė didelį kokybinį šuolį į viršų. Finansiškai sustiprėjęs klubas pirmą sykį nuo atkūrimo savo jėgas išbandė Europos taurės turnyre, o jo lydere tapo geriausia 2021 metų Lietuvos krepšininkė Gintarė Petronytė.

Patyrusi krepšininkė jau eilę metų krimto legionierės duoną ir žaidė stipriausiose Europos lygose. Nors pasiūlymų ji neabejotinai turėjo ir daugiau, G. Petronytė nusprendė sugrįžti į gimtinę. Šio sprendimo ji nesigaili iki šiol.

„Kiekvieną dieną vis dar džiaugiuosi savo sprendimu grįžti į Lietuvą. Po tiek metų užsienyje labai pasiilgau buvimo savo aplinkoje. Man to labai reikėjo. Labiausiai trūksta saulėtų dienų ir šiltesnio oro. Sunkiausiai man sekėsi priprasti prie lietuviškos žiemos, nes eilę metų žiemodavau pietų šalyse, – šypsojosi krepšininkė. – Bet visa kita tai atperka ir kol kas nesigailiu savo sprendimo.“

Gintarė Petronytė

Sportininkė džiaugiasi, kad „Kibirkšties“ kolektyvas yra tikrai šaunus, todėl tiek žaidėjos, tiek personalas sutaria puikiai, nėra jokios įtampos. Sąlygos, anot jos, sostinėje yra geros.

„Kibirkšties“ debiutas Europos taurėje nebuvo prisvilęs. Po įtemptų kovų grupės etape vilnietes pateko į atkrintamąsias varžybas. Nors vėliau žygis baigėsi, „Kibirkštis“ paliko gana ryškų pėdsaką debiutiniame sezone Europoje.

„Mūsų kelionę Europos taurėje vertinčiau tikrai gerai. Vilniaus klubas po daugelio metų grįžo į Europos turnyrą ir čia buvome vienintelė komanda iš Baltijos šalių. Manau, kad naudos tikrai nemažai. Kiekviena žaidėja įgavo neįkainojamos patirties, žiūrovai pradėjo grįžti į arenas, dabar vėl kalbama apie moterų krepšinio sugrįžimą. Manau, kad žengėme nemažą ir svarbų žingsnį bei noriu tikėti, kad nuo čia kilsime tik aukštyn“, – ambicingai kalbėjo G. Petronytė.

Gintarė Petronytė

Nors namuose visada malonu žaisti, tiek Lietuvos, tiek Baltijos čempionatų lygis gerokai skiriasi nuo tų, kur G. Petronytė žaidė pastaraisiais metais, pavyzdžiui Turkijos ar Italijos lygų. Nepaisant to, motyvacijos G. Petronytei nestinga net ir žaidžiant su gerokai silpnesnėmis komandomis.

„Aš žinojau kur grįžtu, man nuostabos jokios nebuvo. Vidinės motyvacijos turiu labai daug. Noriu, kad kiekvienose rungtynėse demonstruotume, kad esame geriausia komanda. Noriu, kad šita komanda būtų Lietuvos pažiba, kaip kadaise buvo „Lietuvos telekomas“. Noriu, kad daugumai jaunų krepšininkių būtų noras ir tikslas patekti į šią komandą. Taip pat dar prieš akis laukia trofėjai, kuriuos labai norime iškovoti“, – pabrėžė krepšininkė.

G. Petronytė tikisi, kad šis „Kibirkšties“ sezonas nebus trumpalaikis blykstelėjimas. Ji neabejoja, kad Lietuva gali turėti Eurolygos klubą.

„Noriu, kad nuo šiol ši komanda augtų su kiekvienu sezonu, ir po kelių metų vėl turėtume stiprų Eurolygos klubą, su geriausiomis lietuvaitėmis ir stipriomis užsienietėmis“, – sakė ji.

Gintarė Petronytė

Įdomus faktas tas, kad 2021 metais Europos taurės finale G. Petronytės atstovaujama Venecijos „Reyer“ (Italija) komanda žaidė su „Valencia“ (Ispanija) ekipa, kuriai atstovavo Laura Juškaitė. Pastaroji taip pat šį sezoną pradėjo „Kibirkšties“ komandoje.

Nenuostabu, kad šios Lietuvos rinktinės narės tapo „Kibirkšties“ lyderėmis. Europos taurėje L. Juškaitė vidutiniškai rinko po 18,4 taško, o G. Petronytė – po 16,8 taško. Po pasirodymo europiniame fronte L. Juškaitė paliko Vilniaus ekipą ir išvyko rungtyniauti į Italiją. G. Petronytė sezoną turėtų baigti Vilniuje, tačiau „Kibirkščiai“ neabejotinai bus nelengva išsaugoti tokią krepšininkę dar vienam sezonui.

„Dėl savo ateities dabar nieko nežinau, bet vienaip ar kitaip šitą komandą palaikysiu visada“, – pridūrė G. Petronytė.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: FIBA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Pirmas karjeros titulas: E. Butvilas – „Vilnius Cup 2023“ čempionas

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį