Dalintis „Finalinis Čempionų lygos reitingas: antras angliškas finalas per dvejus metus?“

Finalinis Čempionų lygos reitingas: antras angliškas finalas per dvejus metus?

UEFA Čempionų lyga pasiekė sezono finišo tiesiąją. Be žiūrovų, be komandų namų pranašumo, tačiau su ne ką mažiau intriguojančiu futbolu, kurio liko tik kiek daugiau nei 270 minučių. Laikas atsakomuosiuose pusfinalio mačuose nebus Madrido „Real ir Paryžiaus „Saint-Germain“ sąjungininkas. Ekipoms pirmieji mačai šią savaitę susiklostė nesėkmingai, tad mušti reikės norint galvoti apie pasirodymą „Atatürk“ stadione gegužės 29 dieną.

Praėjusių dviejų pusfinalio dienų svarbiausi įvykiai – turnyro atkrintamųjų reitinge.

Primename, jog reitingas sudarytas surikiuojant keturias turnyre dalyvaujančias ekipas pagal galimybę triumfuoti Čempionų lygoje. Skliausteliuose – komandos pozicija ankstesniame reitinge.

1. (5) Madrido „Real“

Ispanijos karaliai šį sezoną Europoje viršijo lūkesčius – retas optimistas galėjo rugsėjį „Real“ įsivaizduoti tarp keturių stipriausių turnyro komandų.

Senosios gvardijos tempiama sudėtis yra ant kartų kaitos slenksčio, tačiau ekipos vilkai dar sykį įrodė, jog pasitraukti nesiruošia – šį sezoną klubas dar turi visas galimybes triumfuoti ir „La Ligoje“, ir Čempionų lygoje.

Vis tik pradžia finalo link galėjo būti geresnė – pirmame „Real“ ir Londono „Chelsea“ oficialiame susitikime nuo pat 1998-ųjų buvo užfiksuotos lygiosios 1:1.

Jei ne Karimo Benzema dūris pirmajame kėlinyje į „Chelsea“ vartus, Zinedine‘o Zidane‘o auklėtiniai nieko pozityvaus iš pirmosios pusfinalio akistatos antradienį su anglais nebūtų parsinešę.

Karimas Benzema (kairėje)

Eksperimentinę sudėtį ir išsidėstymą pusfinaliui pasirinkęs „Real“ trenerių štabas aikštėje išrikiavo net penkis gynėjus ir tris centro saugus – „Real“ nusprendė užsidaryti gynyboje ir „Chelsea“ pavaišinti jų pačių vaistais, veikusiais aštuntfinalyje su Madrido „Atletico“.

Galiausiai, rungtynės gynybinei Madrido ekipai buvo itin blankios – žaidimo tempą diktavo ir progas kūrė „Chelsea“, o lygiosios 1:1 turėtų tenkinti taktiškai pasimetusius Madrido futbolininkus.

Antrame ekipų susitikime „Real“ turės žaisti kur kas atviresnį futbolą – po praleisto įvarčio namuose ginti ispanai neturi ką.

1. (3) Londono „Chelsea“

Skirtingai negu Madrido „Real“, Londono futbolininkai po išlaidų karštinės praėjusią vasarą tikėjosi pademonstruoti solidų rezultatą.

Nors pirmoje sezono pusėje su Franku Lampardu priešakyje rezultatai nedžiugino, į Londoną atvykęs Thomas Tuchelis netrukus įdiegė savo idėjas, kurios „Chelsea“ jau priartino prie Čempionų lygos finalo.

I rezervinį Madrido „Real“ Alfredo Di Stefano stadioną išbėgę Londono „Chelsea“ futbolininkai šaudė visomis patrankomis – atliko 11 smūgių, iš jų penkis į vartų plotą ir turėjo galybę progų pasižymėti.

Chelsea fubolininkai švenčia įvartį

Buvęs Londono ekipos vartininkas Thibaut Courtois darbo turėjo – jau 10-ąją mačo minutę šis atrėmė pavojingą Timo Wernerio smūgį, o po keturių minučių sugėrė Christiano Pulisičiaus įvartį.

„Chelsea“ gretose reiktų išskirti nuostabųjį N‘Golo Kante. Prancūzas puikiai tvarkėsi su „Real“ bandymu užgulti aikštės vidurį trimis centro saugais ir Z. Zidane‘o auklėtinių bandymai kontroliuoti kamuolį ilgesnį laiką neišdegė.

Pribaigti gynybinį Madrido „Real“ šiek tiek pritrūko jėgų – pirmame kėlinyje demonstruotas intensyvumas puolime antroje dalyje priblėso ir progas T. Tuchelio auklėtiniai kūrė vangiai.

Antrame mače „Chelsea“ turės demonstruoti panašią gynybą kaip su Madrido „Atletico“ aštuntfinalyje – abejotina, jog „Real“ vėl užsidarys prie savų vartų, kadangi įmušti jiems reikės.

1. (1) Paryžiaus „Saint-Germain

Taip pat trenerių kaitą sezono pusiaukelėje išgyvenę prancūzai iš favoritų sąrašo triumfuoti Čempionų lygoje niekada nebuvo iškritę.

Tik ne turint vieną iš trijų geriausių pasaulio vartininkų, elitinį aikštės vidurį ir puolimo trio, pastaruoju metu suvarpantį bet kurią Europos gynybą.

Tačiau ne praėjusį trečiadienį. Paryžiaus „Saint-Germain“ pagrindiniai ginklai Kylianas Mbappe ir Neymaras tylėjo, o rungtynių vadžias antrajame kėlinyje perėmęs „Manchester City“ klubas iš Prancūzijos išsivežė pergalę 2:1.

Ekipą, atrodo, įkvėpęs Marquinhoso įvartis galėjo būti kertinis lūžis rungtynėse – po brazilo tikslaus smūgio galva PSG perėmė iniciatyvą iki pat pirmojo kėlinio pabaigos ir neleido ilsėtis varžovų vartininkui Edersonui.

Visgi antroje dalyje „City“ gynyba surakino paryžiečių ekipos žvaigždes – K. Mbappe nė karto nesmūgiavo į vartus ir stebėjo, kaip per septynias minutes iš jo komandos persvaros nelieka nieko.

Angelis Di Maria (kairėje)

Ypač dažnai namuose šį sezoną stringanti PSG Mančesteryje turės užkurti variklius – šį kartą aikštėje buvo pastebimas tik puikiai gynyboje dirbęs ir kamuolius atkovojęs Angelis Di Maria, kuris nusipelnė atskiro paminėjimo.

1. (4) „Manchester City“

Čempionų lygos šlovės besivaikantys Mančesterio turtuoliai tam ir pasikvietė Pepą Guardiolą – iki tol „Man City“ vietiniame fronte buvo laimėję bene viską ir investicijų vainikavimui tetrūksta tik vienintelio trofėjaus Europoje.

Atrodo, jog šį kartą  ekipa kaip niekada yra arti svajonės  – Paryžiuje Pepo Guardiolos auklėtiniai gavo šaltą dušą pirmame kėlinyje, tačiau antrame perėmė rungtynių kontrolę ir namo vežasi du išvykos įvarčius kišenėje.

Manchester City futbolininkai džiaugiasi įmuštu įvarčiu

Antrą kartą istorijoje pusfinalio barjerą mėginantys peršokti miestiečiai į Prancūziją atvyko pasikaustę. Gynyboje ypač žibėjo portugalas Rubenas Dias, surakinęs varžovų žvaigždę K. Mbappe ir darsyk pademonstravęs savo vertę šį sezoną.

Išskirti reiktų ir Aleksandro Zinčenkos pasirodymą – po keitimo į aikštę žengęs ukrainietis itin pagyvino žaidimą kairiajame krašte ir būtent po jo išėjimo ant vejos krito du įvarčiai į varžovų vartus – gynėjas atliko rezultatyvų perdavimą Kevinui De Bruyne ir stebėjo taiklų Riyado Mahrezo baudos smūgį.

Po puikaus rezultato Paryžiuje, istorijos malonė yra anglų pusėje – kai Čempionų lygos atkrintamosiose anglų ekipa parsiveždavo pergalę išvykoje pirmame mače, visus 47 kartus iki šiol britų salyno klubas žengdavo į kitą etapą.

Tekstas: Lauryno Puikio
Nuotraukos: Scanpix