Dalintis „Europos kultūrizmo čempionas L. Sidaravičius: „Mityba ir pozavimas – sunkiausi dalykai““

Europos kultūrizmo čempionas L. Sidaravičius: „Mityba ir pozavimas – sunkiausi dalykai“

Spalio mėnesį Prahoje (Čekija) vykusiame NABBA kultūrizmo ir fitneso Europos čempionate sublizgėjo lietuvis Linas Sidaravičius. Jis tapo jaunimo kultūrizmo kategorijos Europos čempionu.

Sportininkas prisipažįsta, kad kaip ir dauguma Lietuvos jaunuolių, iš pradžių siekė tapti krepšininku.

„Deja, bet kelią tobulėjimui užkirto traumų gausa ir vis ilgesnis reabilitacijų laikas. Dėl to pradėjo dingti malonumas žaidžiant krepšinį ir galiausiai nusprendžiau baigti karjerą bei ieškotis kitos sporto šakos, kuria galėčiau užsiimti mėgėjiškai ar profesionaliai“, – pasakojo L. Sidaravičius.

Sulaukęs daugiau nei 15 metų, L. Sidaravičius nusprendė dėl savęs pradėti eiti į salę ir sustiprėti fiziškai.

„Taip jau atsitiko, kad salėje, kurioje sportavau, buvo ir sportininkų, kurie ruošėsi kultūrizmo varžyboms. Jų formos mane sužavėjo ir pagalvojau, kad vieną dieną ir aš taip atrodysiu bei užlipsiu ant scenos“, – pirmuosius žingsnius kultūrizmo link prisiminė L. Sidaravičius.

Linas Sidaravičius. Asmeninio archyvo nuotr.

Jis sutinka, kad kultūrizmas yra gana subjektyvus sportas. Dėl to ir prieš NABBA Europos čempionatą jis nežinojo, ko galima tikėtis.

„Visada galima tikėtis pirmos vietos, nes į varžybas atvyksti pademonstruoti geriausią formą, o ką nuspręs teisėjai, tai jau ne tavo valioje. Pats pasiruošimas vyko nuosekliai ir be didesnių klaidų. Jis truko beveik 4 mėnesius“, – teigė L. Sidaravičius.

Norint įgyti gerą figūrą, reikia įdėti labai daug darbo sporto salėje. Lietuvos sportininkas atskleidžia, kad rezultatą lemia daugybė detalių, todėl yra vietų, kur sekasi ne taip lengvai.

„Kultūrizme pati sunkiausia dalis yra ne treniruoklių salėje praleistas laikas, o mityba bei pozavimas. O sunkiausia šiame sporte yra išdirbti raumenų gylį, nes reikia, jog matytųsi visos skaidulos“, – sakė kultūristas.

Visgi salėje galima praleisti nors ir visą dieną, vien tik štangų ar kitų treniruoklių tikrai neužteks, norint tapti Europos čempionu. Idealios figūros paslaptys yra glaudžiai susijusios su tuo, kas patenka į organizmą.

„Tinkama mityba sudaro 80 proc. tavo sėkmės, – pripažįsta L. Sidaravičius. – Kai prasideda pasiruošimas varžyboms, mitybai skiriu didelį dėmesį. Stengiuosi susisverti visą savo maistą gramas į gramą pagal savo tos dienos planą. Žinoma, po varžybų sezono skiriu nemažai laiko ir poilsiui bei leidžiu sau nuklysti nuo režimo.“

Linas Sidaravičius. Svajūno Šaknio nuotr.

Savo ateitį L. Sidaravičius žada toliau sieti su sportu.

„Planuoju sportuoti toliau, tik dabar save išmėginsiu kiek kitokioje sporto šakoje – jėgos trikovės varžybose. Jose taip pat turėčiau parodyti neblogų rezultatų. Viena iš mano svajonių yra gyventi iš sporto“, – sakė L. Sidaravičius.

Beje, savo starto naujoje sporto šakoje jam ilgai laukti nereikėjo. Praėjusį savaitgalį jis dalyvavo Birštone vykusiame Šiaurės Europos jėgos trikovės čempionate.

Šių metų NABBA Europos kultūrizmo ir fitneso čempionate dalyvavo ir kitas lietuvis Svajūnas Šaknys. Jis vyrų klasikinio kultūrizmo ūgio kategorijoje virš 175 cm užėmė ketvirtąją vietą.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Be varžybų metus praleidęs Edis Matusevičius: negalėjau numesti net 20 metrų

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį