Dalintis „Europos jaunimo čempionę U. Sirtautaitę į krepšinį atviliojo ir trenerės marinuoti agurkėliai“

Europos jaunimo čempionę U. Sirtautaitę į krepšinį atviliojo ir trenerės marinuoti agurkėliai

Ši vasara buvo itin derlinga Lietuvos jaunimo krepšinio rinktinėms. Ypač maloniai Lietuvos sporto bendruomenę nudžiugino U18 merginų krepšinio rinktinė, tapusi Europos čempione.

Viena iš pergalės kalvių – „Sportland“ kampanijos „Sportas – džiaugsmas“ bei prekės ženklo „Under Armour“ ambasadorė Ugnė Sirtautaitė – iki šiol pamena ašarų upelius, užliejusius krepšininkes po finalinio švilpuko.

U. Sirtautaitė gimė krepšinio šeimoje. Jos tėtis – buvęs profesionalus krepšininkas, iki šiol dirbantis treneriu. Mama taip pat buvusi krepšininkė bei trenerė, o dabar – sporto specialistė ir rungtynių sekretoriato darbuotoja. Krepšinį lankė ir abu broliai. Vienas iš jų vėliau tapo krepšinio teisėju bei politiku, o kitas vis dar siekia profesionalo karjeros.

„Galima sakyti, kad krepšinis mane supo jau tada, kai buvau mamos pilve. Augau su krepšiniu“, – sakė U. Sirtautaitė.

Ugnė Sirtautaitė

Visgi krepšininkė neslepia – šio sporto vaikystėje buvo tiesiog per daug. Dėl to ji nusprendė pasukti link plaukimo.

„Šešerius metus lankiau plaukimą ir apie krepšinį net negalvojau. Sakiau, kad niekada nebūsiu krepšininkė, bet vis dėlto čia pasiteisino gerai žinomas posakis „niekada nesakyk niekada”. Kadangi baseinas, kuriame plaukiojau, buvo tame pačiame pastate, kur ir krepšinio mokykla, o joje dirbo mano mama, dažnai treneriai kalbindavo ateiti į treniruotę.

Be to, trenerė Birutė Jankauskienė dažnai mane, išalkusią po plaukimo treniruočių, pavaišindavo sumuštiniais su nuostabaus skonio marinuotais agurkėliais, taip ir prisiviliojo“, – šypsojosi U. Sirtautaitė.

Ugnė Sirtautaitė

Taip prasidėjo sportininkės kelias olimpo link. Visgi, kaip ir kiekvienam profesionalui, kelias pergalių link nėra rožėmis klotas. U. Sirtautaitė pabrėžia, kad motyvacijos jai niekada nestigo dėl artimoje aplinkoje esančių žmonių.

„Tikrai šiame sporte būna visko, bet galiu garantuoti, kad daugiau yra teigiamų dalykų. Mane motyvuoja šeima, treneriai, draugai, visi laimėjimai ir apskritai suvokimas, kiek daug šitas sportas man davė, duoda ir dar duos. Be to mano įkvėpimas yra tėtis, visa jo krepšinio karjeros istorija man yra motyvacija ir pamoka. Manau, kad tai labai lemia, nes jis yra treneris ir prisideda prie mano tobulėjimo“, – prisipažino krepšininkė.

Ugnė Sirtautaitė

Nenuostabu, kad ryškiausia jos pergalė dar įsibėgėjančioje karjeroje yra Europos jaunių pirmenybių auksas. Šią vasarą nuostabiai rungtyniavusios Lietuvos krepšininkės finale palaužė ispanes ir ėmė šokti pergalės šokį.

„Nuskambėjus finalinei sirenai, negalėjau patikėti tuo, kas įvyko, verkiau iš džiaugsmo, šypsena buvo iki ausų. Bėgau apsikabinti visas komandos drauges bei trenerius ir fanus, o po apdovanojimų iš karto paskambinau su vaizdu mamai – verkėme abi“, – jautrias akimirkas prisiminė U. Sirtautaitė.

Po šios pergalės – naujos patirtys: iškilmingas sutikimas oro uoste, vizitas pas Prezidentą Gitaną Nausėdą. Visa tai yra atpildas už visą įdėtą darbą.

Ugnė Sirtautaitė

„Dar ir dabar prisiminus, aplanko tik šilčiausi jausmai, o tas džiaugsmas iškovojus čempionų titulą išliks dar ilgai. Labiausiai įsiminė didžiulė fanų minia, kuri mus palaikė rungtynių metu, bei vizitas pas Prezidentą“, – pasakojo U. Sirtautaitė.

Sportininkė neslepia, kad jos spintoje daugiau yra sportinių drabužių, tačiau esant oficialiai progai, pasipuošti sunkumų nekyla.

Dabar U. Sirtautaitei teks toliau pratintis prie suaugusių krepšinio. Jai tai nėra naujiena, nes ji jau spėjo su Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ komanda tapti šalies čempione. Krepšininkė neslepia, kad turi daug ambicijų tiek su savo tobulėjimo, tiek su dabartine komanda.

Ugnė Sirtautaitė

„Dabar svarbiausia toliau taip tikslingai dirbi ir tobulėti. Šiuo metu mano tikslas yra siekti pergalių su „Kibirkštimi“ bei semtis daug patirties iš labiau patyrusių komandos draugių“, – teigė ji.

Toli į ateitį U. Sirtautaitė nežiūri, bet planuoja išvykti į užsienį. Kalbėdama apie vietas, kurias labiausiai norėtų patobulinti, ji išskyrė metimus iš tolimos distancijos, gynybą ir individualius įgūdžius.

Tekstas: Dominyko Genvičiaus
Nuotraukos: Sportland

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Lietuvos kurčiųjų badmintonininkų medalių lietus Europos čempionate

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį