Dalintis „Eimantas Noreika: „Turime perspektyvių žaidėjų, todėl būsime dar stipresni““

Eimantas Noreika: „Turime perspektyvių žaidėjų, todėl būsime dar stipresni“

Praėjusią savaitę Vilniuje finišavusiame IIHF pasaulio ledo ritulio čempionato I diviziono B grupės turnyre Lietuvos rinktinė liko per žingsnį nuo pagrindinio tikslo – pirmos vietos bei sugrįžimo į aukštesnę grupę.

Link tikslo Lietuvos ledo ritulininkai keliavo tvirtais žingsniais – 3:0 nugalėti ispanai, 6:1 nepalikta vilčių estams. Kažkiek labiau teko pavargti su Nyderlandais, kuriuos pavyko įveikti 3:2. Vėliau sekė 3:0 pergalė prieš Kiniją. Analogiškai čempionate žaidė ir Ukrainos rinktinė, todėl būtent paskutinėse rungtynėse ir sprendėsi čempionai.

Deja, bet lemiamas rungtynes 4:1 laimėjo ukrainiečiai, kurie ir iškovojo vienintelį kelialapį į I diviziono A grupę. Lietuviams teko tenkintis sidabro medaliais. Vienintelį įvartį lietuviams pelnė Eimantas Noreika.

„Žinoma, gaila, kad pralaimėjome. Tikrai galėjome užsikabinti. Pirmajame kėlinyje susirinkome daug pražangų, todėl buvo sunku. Jeigu būtume mes turėję kiekybinę persvarą ir pasiekę įvartį, tai, manau, rungtynės būtų pasisukusios visai kita linkme. Varžovas stiprus, bet tikrai galėjome su juo varžytis ir žaisti dėl pergalės“, – prisipažino E. Noreika.

Eimantas Noreika

Ledo ritulininko teigimu, sėkminga rungtynių pradžia ukrainiečiams suteikė daugiau pasitikėjimo savimi.

„Įgiję kiekybinį pranašumą, varžovai ėmė geriau jaustis ant leido, o mes turėjome sunkiai gintis. O kai dar praleidome pirmą įvartį, tapo gerokai sunkiau sugrįžti į ritmą ir pajausti visą „hype‘ą“, – prisipažino E. Noreika.

Specialisto iš Kanados Rono Pasco treniruojami Lietuvos ledo ritulininkai ukrainiečiams pralaimėjo ir prieš čempionatą vykusiose draugiškose rungtynėse. Pasiruošimas buvo intensyvus, bet kai kurie žaidėjai dėl klubinio sezono galėjo prisijungti tik paskutinėmis dienomis. Visgi panašioje situacijoje buvo ir dauguma kitų komandų.

„Manau, kad čempionatui buvome pasirengę tinkamai ir pateisinome lūkesčius. Tobulėjome su kiekvienomis rungtynėmis, atrodėme vis geriau ir solidžiau. Gaila, kad paskutinėse rungtynėse pritrūko disciplinos ir minėtų dalykų. Galbūt pritrūko dar vieno, kito draugiško mačo, bet bendrai iš pasiruošimo kažko daugiau išspausti negalėjome. Nemažai žaidėjų ruošėsi mėnesį ar net ilgiau“, – pabrėžė Latvijoje rungtyniaujantis E. Noreika.

Pastaraisiais metais su Lietuvos ledo ritulio rinktine atsisveikino nemažai patyrusių ir pajėgių žaidėjų. Ne išimtis buvo ir šis čempionatas Vilniuje, po kurio apie karjeros nacionalinėje komandoje paskelbė daugiau nei 15 metų rinktinei atidavęs Tadas Kumeliauskas. Visgi Lietuvos rinktinėje nemažą vaidmenį jau atlieka ir jauni bei perspektyvūs žaidėjai, todėl tikimasi, kad ši komanda nesusilpnės, o priešingai – bus dar stipresnė ir galės jau artimiausiais metais pakilti į aukštesnį divizioną.

Lietuvos ledo ritulininkai

Tam pačiam E. Noreikai dar tik 21-eri. Jis per penkerias rungtynes Vilniuje pelnė įvartį ir atliko du rezultatyvius perdavimus.

„Kiekvienais metais į rinktinę ateina jauni, perspektyvūs žaidėjai, kurie po truputį įsilieja į komandą. Pats dar esu jaunas, dar tobulėsiu ir, manau, tvirtinsiu rinktinę. Vieni žaidėjai išeina, kiti ateina, tai yra natūralus procesas. Kadangi turime jaunų ir perspektyvių žaidėjų, tai Lietuvos rinktinės ateitis yra šviesi“, – sakė E. Noreika.

Geriausiu viso čempionato žaidėju Lietuvos rinktinėje išrinktas Paulius Gintautas, o į simbolinę čempionato rinktinę išrinktas vartininkas Mantas Armalis.

Bronzos medalius Vilniuje išplėšė Estijos ledo ritulininkai, kurie paskutinėse rungtynėse 3:1 palaužė į ketvirtąją vietą smuktelėjusius Kinijos atstovus. Penktąją vietą užėmė Ispanijos rinktinė, o paskutinėje pozicijoje liko ir į žemesnį divizioną iškrito Nyderlandų komanda.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: IIHF

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Olimpinio sezono starte – irkluotojų medaliai Vengrijoje ir laukianti kova dėl Paryžiaus

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį