Dalintis „Edvinas Gertmonas: „Su „Žalgiriu“ žaisti Europoje smagu, trūksta tik stadiono““

Edvinas Gertmonas: „Su „Žalgiriu“ žaisti Europoje smagu, trūksta tik stadiono“

„Sportland“ kampanijos „Sportas – džiaugsmas“ ir „Nike“ prekės ženklo ambasadorius futbolininkas Edvinas Gertmonas dabar kaip niekad gali mėgautis savo karjera. Vilniaus „Žalgiris“ pirmą kartą Lietuvos istorijoje varžosi Europos turnyrų pagrindiniame etape, o iš Šilalės kilęs E. Gertmonas yra tvirtas pagrindinės sudėties žaidėjas.

Vaikystėje nedideliame Šilalės mieste E. Gertmonas išbandė viską, kas buvo praktikuojama tame regione – futbolą, krepšinį, tinklinį. Praktiškai visą laisvą laiką jis skirdavo sportui.

„Futbolas yra populiariausia sporto šaka pasaulyje, todėl norėjau jį žaisti. Apskritai, tai smagus žaidimas. Augau su draugais, kuriems taip pat labai patiko futbolas. Kartu su kompanija jį žaisdavome. Taip viskas susiklostė, kad man pavyko tapti profesionalu būtent šiame sporte“, – kalbėjo futbolininkas.

Edvinas Gertmonas

Natūralu, kad E. Gertmonui sportas suteikia daug teigiamų emocijų. Už didelį norą ir pastangas greitai buvo atsilyginta pergalėmis.

„Kiek atsimenu, pirmasis didelis pasiekimas buvo, kai su Tauragės jaunių komanda Lietuvos čempionate užėmėme antrą vietą ir nusileidome tik Vilniaus ekipai. Kadangi tai buvo debiutiniai metai aukščiausioje jaunių lygoje, tai buvo didelis laimėjimas. Jis man įsiminė ilgam“, – pasakojo E. Gertmonas.

E. Gertmonas yra pagrindinis Vilniaus „Žalgirio“ vartininkas. Pasak žaidėjo, ši pozicija yra labai sunki, bet – ir savotiškai žavi.

Edvinas Gertmonas

„Tai labai sunki ir turbūt pati atsakingiausia pozicija. Čia reikia didelio susikaupimo visas 90 min. Pavyzdžiui, A lygoje dažniausiai veiksmo prie „Žalgirio“ vartų yra ganėtinai mažai, todėl išlaikyti maksimalų susikaupimą keliems pavojingiems momentams yra tikrai nelengva. Tiek mentaliai, tiek psichologiškai tai nėra lengva, – kalbėjo futbolininkas. – Atsakomybė visada didelė, nes tavo klaida gali kainuoti rungtynes. Kitose pozicijose po klaidos dar gali išgelbėti komandos draugai, o vartininkas tokios privilegijos neturi.“

Visgi vartininkai neretai aktyvūs būna ne tik kai prasideda pavojingos varžovų atakos. Jie, net ir nebūdami įvykių sūkuryje, emocingai palaiko komandos draugus, taip pat džiaugiasi pasiektais įvarčiais.

„Emocijos priklauso nuo situacijos ir rezultato. Jei komanda laimi 5:0 ir pelno šeštą įvartį, tai to džiaugsmo per daug nėra, o jei įvartis pelnomas paskutinėmis minutėmis arba pratęsime, tai emocijos tada būna didelės. Žinoma, norėtųsi tuo metu džiaugtis su komandos draugais, tačiau taisyklės to neleidžia“, – teigė žalgirietis.

Edvinas Gertmonas

Kai liepos pabaigoje Vilniaus „Žalgiris“ UEFA Čempionų lygos atrankos antrajame etape eliminavo Švedijos čempioną „Malmo“ klubą, tapo aišku, kad pirmą kartą istorijoje Lietuva turės komandą Europos turnyrų grupių etape.

„Prireikė kažkiek laiko, kad tai suprasčiau. Atrodo, kad niekas nepasikeitė, bet pasijautė kaip padidėjo dėmesys. Buvo labai smagu, nes įveikėme tikrai stiprią komandą. Pats, asmeniškai, po patekimo į grupių etapą jau galvojau apie tai, kaip jame gerai pasirodyti. Daug laiko vien patekimu į Europą mėgautis sau neleidau“, – pabrėžė E. Gertmonas.

Dažniausiai neišvengiama profesionalių sportininkų realybė – traumos. Jų nepavyko išvengti ir E. Gertmonui. Prieš keletą metų, vos išvykus į Prancūziją, jis patyrė sunkią traumą – plyšo kojos galinis raumuo.

„Reabilitacija truko pusę metų. Tas tikrai nėra lengva, bet tiesiog reikia gydytis, daryti, ką liepia daktarai ir stengtis kuo greičiau sugrįžti į stadioną. Svarbiausia yra nepasiduoti ir nenukabinti nosies“, – teigė vartininkas.

Edvinas Gertmonas

Prieš atvykdamas į „Žalgirį“, E. Gertmonas Prancūzijoje praleido ketverius metus. Jis prisipažįsta, kad futbolo kultūra Lietuvoje ir didesnėse Europos šalyse skiriasi smarkiai.

„Užsienyje visai kitokia infrastruktūra, visai kitoks požiūris. Galima sakyti, kad Prancūzijoje viskas taip, kaip pas mus su krepšiniu, tik dar aukštesniame lygyje. Stadionai, sirgalių kultūra – viskas labai skiriasi“, – aiškino E. Gertmonas.

Futbolininkas džiaugiasi, kad su Lietuvos komanda gali dalyvauti Europos turnyre, tačiau neslepia ambicijų ateityje vėl išvykti į užsienį.

Edvinas Gertmonas

„Norėtųsi dar pažaisti kokioje nors futbolo šalyje, kur gera lyga, stipri šio sporto kultūra. Nežinau dar, kaip viskas gausis. Iš tikro visai smagu Europoje žaisti ir su Vilniaus „Žalgiriu“. UEFA Konfederacijų taurės rungtynėse Vilniuje atmosfera yra tikrai gera, trūksta tik stadiono“, – šypsojosi E. Gertmonas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Istorinė pergalė: Sergejus Maslobojevas – pasaulio “Glory” čempionas

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį