Dalintis „Džiaugsmingi slidinėjimo kelionių atradimai“

Džiaugsmingi slidinėjimo kelionių atradimai

Jeigu tradiciniai kalnų slidinėjimo kurortai jau pabodo, pats laikas atrasti neįprastas pasaulio vietas, kur savo slidinėjimo įgūdžius galėsite rimtai išbandyti. Pasidairykite šviežienos kitų metų atostogoms ant slidžių.

Mauna Kėja, Havajai

Havajai skirti ne vien banglentininkams. Pamirškite paplūdimį ir kokosų riešutus ir keliaudami į šią salą verčiau pasiimkite slidinėjimo įrangą.

Mauna Kėja – tai snaudžiantis ugnikalnis, kartais virstantis tikru žiemos stebuklu, kuris traukte traukia adrenalino ieškančius kalnų slidininkus ir snieglentininkus. Ši vietovė tinka labiau pažengusiems – įprasto slidinėjimo kurorto nesitikėkite. Į kalną nekelia keltuvai ir nėra kalnų trobelių, tad į viršų galima patekti tik sniego automobiliu, kuris atlaiko kintančias oro sąlygas ir pajėgia kilti į kalną. Mauna Kėja su povandenine dalimi yra vienas aukščiausių kalnų – apie 10 000 m aukščio. Kalno aukštis virš jūros lygio – daugiau kaip 4000 m.

Snigti gali ištisus metus, tačiau geriausios sąlygos slidinėti būna nuo gruodžio iki vasario. Mauna Kėjoje veikia observatorija, todėl yra buvę ir taip, kad astronomams teko gelbėti slidininkus. Iš viršūnės atsiveria įspūdingo grožio vaizdas, kuriuo tikslą pasiekę sportininkai gali mėgautis kaip atpildu už įdėtas pastangas.

Parnasas, Graikija

Graikija taip pat pirmiausia asocijuojasi su vasaros atostogomis, bet iš tiesų šalyje veikia apie 15 slidinėjimo centrų. Vienas populiariausių – Parnasas (Parnassos) centrinėje Graikijoje. Jis įsikūręs Parnaso kalno, kuris laikomas poezijos simboliu, šlaite. Pietvakariniame Parnaso šlaite stovėjo Delfų miestas su Apolono šventykla, kuri mitologijoje vadinama mūzų buveine.

Adrenalino fanatikams ši vieta, ko gero, netinkama, nes nuožulnūs Parnaso šlaitai skirti ramesniems slidinėtojams. Dėl palankių oro sąlygų slidinėjimo sezonas tęsiasi iki pat kovo. Tai graikų mėgstama žiemos poilsio vieta. Palyginti su labiausiai pasaulyje lankomais slidinėjimo kurortais, šis yra kuklesnis, bet vietovė lengvai pasiekiama, nėra didelio turistų antplūdžio, kainos mažos, tad slidininkai ir snieglentininkai mielai čia sugrįžta.

Dizinas ir Šemšakas, Iranas

Elburso kalnyno pašlaitėje, į šiaurę nuo Teherano, įsikūręs Šemšako slidinėjimo kurortas. Po Dizino tai antras pagal dydį kalnų slidinėjimo centras Irane. Abu kurortai yra 2550–3050 m aukštyje. Šemšake veikia dvi pagrindinės trasos, į kurias galima pakilti liftu. Slidinėti snieglente galima ir nakties trasoje.

Šemšakas skirtas pažengusiems sportininkams, o Dizinas tinka tiek pradedantiesiems, tiek profesionalams, todėl jame lankosi gerokai daugiau žmonių. Šemšakas labiau žavi tuo, kad jame yra aukšto paruošimo lygio šlaitų ir adrenalino fanatikams tinkamų smulkiu sniegu padengtų mažiau apgyvendintų vietovių.

Abiejuose kurortuose slidinėjimo ir sniego sezonas tęsiasi nuo gruodžio iki kovo. Priklausomai nuo oro sąlygų Šemšake trasos veikia nuo aštuonių ryto iki pusės keturių popiet, o naktinė trasa – vakare nuo šešių iki dešimtos valandos. Kelionė iš Šemšako į sostinę Teheraną trunka apie 55 min., iš Dizino – šiek tiek ilgiau. Gerai išplėtota turizmo infrastruktūra išsiskiriančiame Šemšake lankytojų laukia du viešbučiai, keturi restoranai, prekybos centras ir kavinė.

„Ski Dubai“, Jungtiniai Arabų Emyratai

Dubajus pirmiausia primena tai, kas nėra susiję su slidinėjimo kurortu – dangoraižius ir sausringą karštį. Tačiau šiame didmiestyje žiemos malonumais galima mėgautis patalpose įrengtame slidinėjimo komplekse „Ski Dubai“, kuris užima 3000 kv. m plotą. Kalnų slidinėjimui skirti penki skirtingo ilgio ir sudėtingumo šlaitai. Slidinėjimo centras po vienu stogu glaudžiasi su prekybos centru, o dirbtinis sniegas Dubajuje gaminamas ištisus metus. Vienintelis minusas – trūksta nuostabių gamtovaizdžių, tačiau tai kompensuoja čia pat veikiantis vandens centras ir laipiojimo sienos. Taigi Dubajuje galima mėgautis aktyviomis atostogomis, užuot deginusis kaitrios Arabijos saulės atokaitoje. Žiniasklaida „Ski Dubai“ palygino su viduryje dykumos veikiančiu didžiuliu šaldytuvu.

Solang Nala slėnis, Indija

Nors Indija yra atogrąžų klimato juostoje, jos kalnynuose vyrauja kalnų slidinėjimui idealios oro sąlygos, tad yra vietų, kur galima mėgautis žiemos sportu.

Indijos šiaurėje esančioje Himačal Pradešo valstijoje driekiasi kalnai, kurių aukščių skirtumas svyruoja nuo 350 iki 6000 m virš jūros lygio. Valstijos pavadinimas hindi kalba reiškia snieguotų kalnų kraštą. Čia įkurti du nacionaliniai parkai – „Great Himalayan“ (Didieji Himalajai) ir „Pin Valley“.

Solang Nala slėnis yra vienas mėgstamiausių žiemos sporto kurortų valstijoje – kadangi aukščio skirtumai didžiuliai, nusileidimo nuo kalno trasos itin ilgos. Dėl žiemą aukštikalnėje iškrintančio gausaus sniego bei didelių žemės reljefo aukščio skirtumų Solang Nala slėnis tinkamesnis pažengusiems slidininkams. Sezonas tęsiasi nuo spalio iki kovo, tačiau vietiniai gyventojai teigia, kad geriausios sąlygos būna sausio gale, kai kalnai padengti storu sniego sluoksniu.

Sudarė: Kairit Kütt
Nuotraukos: Vida Press; shutterstock.com

 

 

 

 

Ant FOTO

 

Havajai skirti ne vien banglentininkams

Dėl palankių oro sąlygų slidinėjimo sezonas Parnase tęsiasi iki pat kovo

 

Dizinas tinka tiek pradedantiesiems, tiek profesionalams

 

Indijos kalnynuose vyrauja kalnų slidinėjimui idealios oro sąlygos

 

„Ski Dubai“  įrengti penki skirtingo ilgio ir sudėtingumo šlaitai

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Naujos striukių tendencijos

Žiema jau ant nosies, todėl žmonės skuba į parduotuves atsinaujinti savo aprangą. Šaltasis metų laikas neatsiejamas nuo šiltų striukių, kurios…

Sekantis straipsnis:

Kai sporto niekada negana

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį