Dalintis „D. Pancerevas: „Mintis apie plaukimo viršūnę nepalieka manęs ramybėje““

D. Pancerevas: „Mintis apie plaukimo viršūnę nepalieka manęs ramybėje“

Nors vienam iš Lietuvos plaukimo talentų Daniilui Pancerevui – dar tik 19 metų, jis jau ne tik džiugina Lietuvą aukštais pasiekimais, bet siekia savo pavyzdžiu įkvėpti kitus.

Pasaulio jaunimo čempionato prizininkas yra patenkintas sąlygomis savo gimtajame mieste Klaipėdoje bei jį supančiais žmonėmis. Pasak jo, viskas yra įmanoma kai yra didelis noras.

Apie meilę plaukimui, mėgstamas rungtis bei savo svajones jis papasakojo „Sportlandmagazine.lt“.

Kaip susidomėjai plaukimu? Ar iškart supratai, kad šis sportas tau tinka?

Plaukimu užsiimu apie 12 metų. Pirmą kartą tėvai mane nuvedė į baseiną kai mano buvo šešeri metai. Iš tiesų turėjau didelę baimę vandeniui, ypač baseine. Tėvai turėjo rūpesčių, nes dėl baimės pirmą kartą išvis išėjau iš treniruotis. Užsiiminėjau ne tik plaukimu – lankiau karatė, teniso treniruotes. Visi sporto užsiėmimai buvo orientuoti į sveiko gyvenimo būdo palaikymą. Kadangi trims sporto šakoms laiko neužteko, turėjau pasirinkti vieną iš jų. Negalvodamas pasirinkau plaukimą. Nei tėvai, nei aš net negalvojome, kad mano plaukiko karjera taps profesionalia. Rimčiau į tai pradėjau žiūrėti kai pagerinau Lietuvos 13-mečių rekordą 100 m plaukime laisvuoju stiliumi.

Kodėl pasirinkai plaukimą būtent laisvuoju stiliumi? Kuri distancija yra mėgstamiausia?

Kai pradėjau treniruotis, trenerė mokino plaukti būtent laisvuoju stiliumi. Tuo metu kiti plaukimo būdai nelabai sekdavosi. Gal tik plaukti nugara pavyko visai neblogai. Pirmosiose varžybose plaukiau 50 m laisvuoju stiliumi ir 50 m nugara. Tuo metu dar nemokėjau šokti nuo starto. Apie metus plaukiau tik minėtas distancijas. Vėliau po truputį pradėjau bandyti jėgas ir 100 m nuotolyje, taip pat treniruoti krūtinę. Dėl to varžybų programa ėmė plėstis. Galiausiai išbandžiau plaukti ir 200 m kompleksiniu būdu. Taip su amžiumi keitėsi plaukimo būdai ir daugėjo Lietuvos amžiaus grupių rekordų.

Daniilas Pancerevas

Šiuo metu mano pagrindinės rungtys yra 100 ir 200 m laisvuoju stiliumi bei 200 m kompleksiniu būdu. Visgi negalvoju apsistoti tik tiek jais ir ateityje mano rungčių sąrašas  tikrai padidės. Mano gebėjimą plaukti minėtais stiliais lemia programa, pagal kurią aš treniruojuosi su treneriais. Pats iki šiol dar nežinau, kokius talentus turiu kitiems plaukimo būdams.

Kokios plaukimo sąlygos yra Klaipėdoje? Ar viskas tenkina?

Klaipėda – mano namai ir gimtasis miestas. Čia yra 25 ir 50 m baseinai, kuriuose treniruojuosi. Tikriausiai čia galima rasti tiek pliusų, tiek minusų, bet tai yra vieta, kur pradėjau savo plaukiko karjerą, kurią tęsiu iki šiol. Sportuodamas Klaipėdoje nesijaučiu svetimas, čia yra mano komforto zona. Laikui einant supratau, kad norint pasiekti užsibrėžtą tikslą, ne viskas priklauso nuo sąlygų. Pagrindas yra noras ir žmonės, kurie dalinasi tavo tikslais. Didelis noras atveria duris sėkmei, kad ir kur besportuotume. Negaliu nepaminėti ir artimųjų palaikymo, be kurio neįmanoma siekti savo tikslų.

Kaip galėtum apibūdinti savo trenerę Nataliją Gurkovą? Ar esi patenkintas darbu ir progresu?

N. Gurkova nėra mano pirmą trenere. Iki mūsų susitikimo su ja plaukiau pas pirmąją savo trenerę Jandrą Bogužienę. Dar teko 1,5 metų darbuotis su užsienio treneriu Colinu, kuomet buvau išvykęs mokytis į užsienį. Darbas su N. Gurkova tikrai tenkina. Turime bendrus tikslus ir ji padeda juos įgyvendinti.

Trenerė yra savotiškas žmogus. Kartais ji būna griežta, bet tuo pačiu – pats geriausias žmogus. Su trenere visada kalbame apie plaukimą, techniką ir daug kitų su plaukimu susijusių dalykų. Beveik visada palaikome ryšį, net ir atostogų metu. Iš savo trenerės tikrai išmokau daug ką. Ji atvėrė kitą plaukimo pusę, todėl esu patenkintas darbu su ja.

Daniilas Pancerevas

Jau esi pasiekęs gražių pergalių – kurios varžybos tau labiausiai įsiminė?

Iš tiesų startų yra tiek daug, kad kartais juos tiesiog pamiršti. Yra daug varžybų, kurios sukelia krūvą emocijų. Neabejotinai turiu paminėti Europos jaunimo čempionatą, kuriame esu finišavęs penktas trijose skirtingose rungtyse. Ir, žinoma, iškovota trečia vieta estafetėje su Kirilu Stepanovu, Tomu Lukminu ir Roku Jazdausku pasaulio jaunimo čempionate. Šis medalis yra vienas didžiausių pasiekimų ir man reiškia labai daug. Vis dar prisimenu tas emocijas, nes padarėme, atrodytų, neįmanomą dalyką.

Ką labiausiai akcentuojate dabar treniruotėse, siekdami tobulėti, sėkmingai varžytis su suaugusiais? Ką labiausiai norėtum pagerinti?

Žinau, kad turiu didelį rezervą, kurį reikia išnaudoti. Visas varžybas visada analizuoju, bandau išsiaiškinti padarytas klaidas, silpnąsias vietas. Aiškiai jas žinodamas, vėliau stengiuosi jas ištaisyti kitose varžybas. Iš tiesų kiekvienose varžybose sužinau vis kažką naujo. Kalbant apie plaukimą, tai yra daug techninių elementų bei kitų smulkmenų, ties kuriomis dirbu treniruotėse. Svarbu pagerinti emocijų kontroliavimą ir pašalinti jaudulį. Turiu dar nemažai dirbti su savimi. Į tai įeina disciplina – turiu prisižiūrėti ką veikti po treniruočių, kaip maitintis. Svarbu yra būti pasirengusiam ne tik fiziškai, bet ir protiškai.

Kokius tikslus keli šiais metais?

Tikslai išlieka tie patys kaip ir visada – mėgautis sportu, susirinkti kuo daugiau žinių apie save šiame kelyje link plaukimo pasaulio viršūnės. Mintis apie tą viršūnę niekada nepalieka manęs ramybėje. Savo tikslo siekimu noriu įkvėpti kitus plaukikus, vaikus, suaugusius. Noriu parodyti, kad „neįmanoma“ tėra paprastas žodis. Noras ir atsidavimas darbui visada atsiperka. Šiemet pirmą kartą dalyvausiu pasaulio plaukimo čempionate, vėliau vyks Europos U23 pirmenybės. Tai bus pagrindiniai startai šiemet. Kviečiu visus palaikyti mane ir visą Lietuvos rinktinę.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: LTU Aquatics

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Trakuose praūžusioje triatlono fiestoje triumfavo Inga Paplauskė

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį