Dalintis „Biatlonininkų lūkesčiai prasidėjusiame naujame sezone – išlaikyti turimas pozicijas“

Biatlonininkų lūkesčiai prasidėjusiame naujame sezone – išlaikyti turimas pozicijas

Lietuvos biatloninkai praėjusį savaitgalį pradėjo sezoną tarptautiniame fronte – Pasaulio taurėje bei IBU taurės varžybose. Nors buvo ir pozityvių akimirkų, bent jau Pasaulio taurės etape Švedijoje ryškiau suspindėti mūsiškiams nepavyko.

Tiesa, tam buvo ir objektyvių priežasčių – du Lietuvos sportininkai susirgo „Covid-19“, todėl ne visi galėjo pademonstruoti savo galimybes.

Nors prieš kelis mėnesius apie karjeros pabaigą pranešė viena geriausių Lietuvos biatlonininkių Gabrielė Leščinskaitė, Lietuvos biatlono federacijos prezidentas Arūnas Daugirdas džiaugiasi, jog kol kas šią netektį pavyksta kompensuoti.

„Sezoną pradėjome taip, kaip ir buvome suplanavę bei sukomplektavę sudėtis tiek Pasaulio, tiek IBU taurėms. Nepaisant užklupusių ligų, sezono startas nebuvo blogas. Manome, kad į Pasaulio taurę visai neblogai įsiliejo Judita Traubaitė, papildžiusi mūsų mišrių estafečių komandas. Estafečių rezultatai leidžia tikėtis, kad viskas bus gerai. Turime pamainą, kuri užpildo G. Leščinskaitės vietą“, – kalbėjo A. Daugirdas.

Didžiausios viltys siejamos su Vytautu Strolia, kuris vis dažniau kovoja dėl aukščiausių vietų. Geriausias jo startas pirmajame Pasaulio taurės etape Švedijoje – 21 vieta sprinte.

„Dėl Vytauto lūkesčiai nuolat auga ir daug kas nori vietų ne tik dvidešimtuke, bet ir dešimtuke, tačiau jam pasirengimas sezonui klostėsi gana sudėtingai. Manome, kad jis atsigaus ir visi geresni startai dar bus ateityje. Sezonas laukia tikrai ilgas, veiksmo netrūks iki kovo mėnesio, todėl manau, kad visi mūsų vyrai dar įsivažiuos“, – teigė A. Daugirdas.

Vienas iš pozityvių signalų – Lidijos Žurauskaitės sėkmingi startai IBU taurės varžybose. Ji jau pirmosiose sezono lenktynėse įvykdė Pasaulio taurės kvalifikaciją ir jau nuo antrojo etapo prisijungs prie Lietuvos rinktinės lyderių, taip užpildysianti turimas mūsų šalies kvotas.

„Tikimės, kad moterys šiame sezone padės gerus pagrindus kitam sezonui, kai prasidės olimpinė atranka. Vyrams tikslas yra išlaikyti pozicijas Tautų taurėje ir retsykiais nudžiuginti patekimu į „Top 20“, – teigė A. Daugirdas.

LBF prezidento teigimu, nors šis sezonas dar nėra olimpinis, varžybų ir reitingo sistema yra tokia, kad sportininkams tenka rinkti svarbius taškus visuose devyniuose pasaulio taurės etapuose, o žiemos pabaigoje laukia ir Europos bei pasaulio pirmenybės.

„Visi startai yra savotiškai svarbūs. Pasirodymai pasaulio ir Europos čempionatuose lemia mūsų biudžetinį finansavimą, o startai Pasaulio taurėje leidžia iškovoti kvotas tam pačiam pasaulio čempionatui. Tarp čempionatų ir Pasaulio taurės yra tiesioginis ryšys. Kitas svarbus dalykas – per Pasaulio taurę vyksta atranka į olimpines žaidynes, todėl šioms varžyboms negalime dėti mažesnio akcento. Priešingu atveju prarastume pozicijas bei kvotas, o tai reikštų, kad mažiau sportininkų turėtų galimybes iškovoti taškus bei geresnes vietas“, – aiškino A. Daugirdas.

Lietuvos biatlono rinktinė

Kai kurie Lietuvos biatlonininkai jau yra vyresnio amžiaus ir jų karjeros saulėlydis, reikia manyti, jau nebe už kalnų. A. Daugirdas džiaugiasi, kad pastaruoju metu kartų kaitos problemos nėra, nes sklandžiai vyksta jaunųjų šalies biatlonininkų įsiliejimas į suaugusių gretas.

„Pas mus nėra taip, kad pasitraukia visi senbuviai ir vietoje jų ateina jaunimas. Turime savo komandoje patyrusius sportininkus – tokius kaip Tomą Kaukėną, Karolį Dombrovskį, Vytautą Strolią, o prie jų jau prisijungia jaunimas – Maksimas Fominas, Jokūbas Mackinė. Iš IBU taurės įkandin žengia Nikita Čigakas, Darius Dinda. Mūsų tikslas yra, kad kartų kaita vyktų švelniai, o jaunimas, dar sportuojant patyrusiems biatlonininkams, apsiprastų su aukščiausio rango varžybomis“, – teigė LBF vadovas.

J. Traubaitės ir L. Žurauskaitės prisijungimas prie patyrusios Natalijos Kočerginos bent kuriam laikui išsprendė problemas ir dėl moterų biatlono ateities. Tiesa, žvelgiant giliau, moterų situacija yra keblesnė.

Maksimas Fominas ir Natalija Kočergina

„Merginos nelabai veržiasi į ištvermės sportą, todėl joms reikia daugiau ir dėmesio, ir darbo. Reikia pripažinti, kad pačių sportuojančių merginų yra mažiau, todėl ir konkurencija nėra didelė. Visgi tikimės, kad tuščia vieta nebus ir iš jaunųjų sportininkių kažkas užaugs“, – vylėsi A. Daugirdas.

Nemažai geriausių šalies biatlonininkų bus galima išvysti ir Lietuvoje. Metų pabaigoje – gruodžio 23 dieną Ignalinoje vyks Lietuvos biatlono čempionatas. Vasario mėnesį mūsų šalyje vyks Baltijos biatlono taurės varžybos, kuriose dalyvaus jaunimas iki 22 metų.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: LBF

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Ėjimo treniruotės: 7 mitai ir faktai

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį