Dalintis „Bėgioti nėra prasto oro, tik netinkama apranga“

Bėgioti nėra prasto oro, tik netinkama apranga

„Pastarosios žiemos Lietuvoje buvo tokios puikios, kad tik bėgioti ir bėgioti“, – nusijuokė maratonininkas Remigijus Kančys. 30-metis olimpietis įsitikinęs, kad bėgioti galima bet kokiu oru, tam tereikia tinkamai pasiruošti.

„Nėra blogo oro, yra tik netinkama apranga“, – pokalbio metu net kelis kartus pakartojo maratonininkas. Tačiau netrukus prisipažino, kad šaltas oras jam nėra mėgstamiausias metas bėgti.

Lengvaatlečiai žiemą nemažai laiko praleidžia treniruodamiesi stovyklose, kur bėgioti pakanka šortų ir trumparankovių marškinėlių. Praėjusią žiemą R.Kančys kartą buvo išvykęs treniruotis į Portugaliją, o besiruošdamas Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms beveik visą šaltąjį sezoną praleido stovyklose Pietų šalyse.

Ką svarbu žinoti bėgiojant žiemą?

Kad nėra prasto oro, yra tik prasta apranga. Svarbu daug neprisirengti. Tiek rūbai, tiek avalynė turi būti šiek tiek šiltesni. Reikia nepamiršti kepurės, pirštinių, juostos ant kaklo, storesnių nei vasarą tamprių, šiltesnių kojinių ir sportinių batelių. Geriau rinktis tokius drabužius, kurie lengviau prakaitą išgarina.

Rekomenduoju prie kūno vilktis sintetinius drabužius, kurie išgarina prakaitą, o ne medvilninius, kurie jį kaupia. Prieš išbėgdamas nieko ypatingo pats nedarau, tik šiek tiek prasitampau, o grįžęs namo iškart išgeriu šiltos arbatos ir palendu po šiltu dušu, kad greičiau sušilčiau.

Kaip rasti balansą ir apsirengti taip, kad bėgant nebūtų nei per karšta, nei per šalta?

Aš dažniausia rengiuosi termostriukę, kurios neperpučia vėjas. Taip pat storesnes tampres. Išėjus į lauką iš pradžių būna vėsoka, bet pabėgęs pusę kilometro įšylu ir būna gerai. Būtent taip ir turi būti. Jei išėjus žiemą į lauką bestovint būna šilta, tai reiškia, kad per storai prisirengėte, nes bėgant bus dar šilčiau.

Tiesa, įdomus dalykas, kad temperatūra būna apgaulinga. Jei yra 10 laipsnių šalčio ir stiprus vėjas, tuomet jausite, lyg būtų 20 laipsnių šalčio. Tada visada ant veido deduosi specialią skarelę, kad neperšalčiau gerklės, neperpučiamą striukę, kartu tampres ir kelnes, kad neperpūstų vėjas.

Gal reikia ir kosmetinių priemonių, saugančių veidą nuo vėjo?

Nemėgstu kremų, bet žiemą, kai labai šalta, stengiuosi pasitepti, kad nenušalčiau. Bet labai retai, nes juk nėra tos žiemos tokios baisios pas mus.

Ar bėgimo avalynė žiemą irgi turi būti kitokia?

Priklauso nuo bėgiojimo. Pats stengiuosi bėgioti ant asfalto, todėl tam tinka ir paprasta avalynė, su kuria ir vasarą bėgioju. Bet jei nėra sąlygų bėgti sausu asfaltu, tuomet yra speciali dygliuota avalynė, gerinanti pado sukibimą su paviršiumi ir apsauganti nuo vandens.

Ar yra temperatūra, kuriai esant nepatartina bėgioti?

Pasikartosiu, kad nėra blogo oro, yra tik netinkama apranga. Manau, dauguma bėgikų man pritars. Esu bėgęs esant 25 laipsniams šalčio ir iki šiol esu gyvas (juokiasi). Mes, sportininkai, žiemą dažniausia atkarpas bėgiojame manieže, o krosus – lauke.

Jeigu labai šalta, mėgėjams kaip kompromisas galėtų būti baseinas arba sporto salė, kitaip tariant, bendras fizinis pasirengimas, kurį daugelis dažnai pamiršta. Žiemos laikotarpį galima skirti fiziškai sustiprėti, o kai oras leidžia – išbėgti. Viską galima suderinti.

Gal kiekvienam metų laikui reikia specialios aprangos?

Apranga skiriasi. Vasarą reikia trumpų šortų, marškinėlių trumpomis rankovėmis arba visai minimalistinių, kepurės nuo saulės – ir viskas. Šiek tiek vėliau – marškinėlių ilgomis rankovėmis.

Pavasarį reikia tamprių, pustamprių, plonesnės striukės nuo vėjo ir lietaus, kepurės ir pirštinių, jei būna šalčiau. Rudeniui – tamprių, pustamprių, striukės, o jei vėsiau, užsidedu kepurę ir pirštines.

Kalbant apie pirštines, jų variantų yra labai įvairių. Jei labai šalta, reikėtų rinktis storesnes, o rudenį ir pavasarį bėgioju su plonesnėmis. Sporto prekių parduotuvėse pasirinkimas labai didelis. Rudenį ir pavasarį labiau patinka medvilninės nei sintetinės pirštinės.

Kada jums maloniau bėgioti – vasarą ar žiemą?

Aš mėgstu šilumą. Šis laikotarpis, kai ima sparčiai vėsti, man labai nepatinka. Kai karšta, galima ir nusirengti, o dabar tenka daug prisirengti. Žiema nėra mano mėgstamiausias metas.

 

Kodėl verta bėgioti atšalus orams?

  • Tai idealus oras bėgioti. Kuo šaltesnis oras, kuo karštis kūnui sukelia mažesnį stresą, o tai palengvina bėgimą. Kaip manote, kodėl dauguma maratonų rengiama spalį ir lapkritį?
  • Puikus būdas išvengti papildomų kilogramų žiemą. Šaltuoju metų laiku mažiau judame ir daugiau valgome. Bėgdami deginame kalorijas, todėl tai puikus būdas ne tik išlaikyti norimą svorį, bet ir atsikratyti pertekliaus.
  • Bėgimas gali padėti išvengti sezoninės depresijos. Trumpėjant dienoms ir krintant temperatūrai nemažai žmonių kenčia nuo sezoninio afektinio sutrikimo. Bėgant daugėja hormonų, padedančių kovoti su šia depresijos forma, didėja pozityvumas.

Šaltinis: www.shape.com

Remigijus Kančys: „Niekada nepasiduok“

Tekstas – Linos Motužytės
Nuotraukos  – Alfredo Pliadžio, Tomo Želionio

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Keistenybės Premier lygoje ir rinktinių kvalifikacija į pasaulio čempionatą

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį