Dalintis „„Bėgimas žaidžiant šachmatais“ Lietuvoje atranda savo nišą“

„Bėgimas žaidžiant šachmatais“ Lietuvoje atranda savo nišą

Orientavimosi sportas – tai tokia sporto šaka, kurioje sportininkai, naudodamiesi žemėlapiu ir kompasu turi kuo greičiau pasiekti pažymėtus ir vietovėje esančius kontrolinius punktus (KP). Tai gali būti ne tik sportas, bet ir puikus laisvalaikio praleidimo būdas, tinkantis bet kokio amžiaus žmonėms.

Orientavimosi sporto varžybos vyksta specialiai paruoštose trasose, tačiau Lietuvoje sparčiai daugėja ir stacionarių trasų, kuriose kiekvienas norintis gali išbandyti šį sportą. Šiuo metu stacionarios trasos yra įrengtos Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Druskininkuose, Kuršių nerijoje, Klaipėdoje, Telšiuose ir Jurbarke.

„Pirmoji stacionari trasa Lietuvoje, Neringos sporto mokyklos iniciatyva, atsirado Kuršių nerijoje. Tuo tarpu Lietuvos orientavimosi sporto federacija (LOSF) pirmąją trasą įrengė sostinės Vingio parke. Vėliau ėmėmės plėtros ir šiuo metu trasas galima rasti septyniuose Lietuvos miestuose. Šią vasarą planuojame atidaryti trasas Panevėžyje, Ignalinoje ir Palangoje“, – teigė LOSF Vykdantysis direktorius Vilius Aleliūnas.

Kadangi visos trasos yra natūralioje gamtoje, tai kiekviena iš jų yra savotiška ir intriguojanti. Nenuostabu, kad sparčiai auga ir šio sporto entuziastų.

Varžybų akimirka

„Kiekvienas regionas turi savo gamtą. Vienur yra lygu, kitur – kalnuota. Vienos trasos yra miškuose, kitos –parkuose ar net pačiame mieste. Pavyzdžiui, Telšiuose neseniai atidaryta trasa, kuri driekiasi senamiesčiu ir tik miesto teritorija. Kai kurios trasos yra gausiai lankomuose parkuose“, – aiškino V. Aleliūnas.

Svarbu žinoti, kad kiekviena trasa turi ne vieną variaciją. Visose trasose galima pasirinkti atitinkamo sudėtingo užduotis.

„Yra punktų vietas žymintys kuoliukai arba lentelės su brūkšniniu kodu, o trasos visada turi kelias skirtingo lygio užduotis – vaikų, šeimos, nuotykių arba dviračių. Norime, kad kiekvienas galėtų pasirinkti pagal savo poreikius“, – pabrėžė V. Aleliūnas.

Jaunimo varžybos

Taigi, norint išbandyti orientavimosi sportą, tereikia bet kuriuo patogiu metu atvykti į vieną iš stacionarių trasų. Žemėlapius galima atsispausdinti LOSF interneto svetainėje, o taip pat juos galima matyti savo išmaniojo telefono ekrane, įsidiegus MOBO mobiliąją programėlę.

„Kol kas programėlė veikia tik su iOS operacine sistema, bet iki rugpjūčio 1 dienos jau bus sukurta programėlė, kuri veiks tiek su iOS, tiek su „Android“ operacinėmis sistemomis. Tada tereikės nusiskanuoti brūkšninį kodą ir iškart bus galima programėlėje matyti tiek žemėlapius, tiek kompasus. Taip pat stengiamės surasti partnerius, pas kuriuos būtų galima atsispausdinti trasų žemėlapius. Daugumą žemėlapių galima rasti LOSF interneto svetainėje ir juos patogiai atsispausdinti namuose“, – pridūrė V. Aleliūnas.

Orientavimosi sportas yra įdomus tuo, kad veiksmas visą laiką vyksta gamtoje. Čia visada yra skirtingi potyriai, nėra monotonijos. Kiekvieną kartą žmonės patirs tam tikrą iššūkį.

„Užsiimant orientavimosi sportu, galima būti gamtoje, sutikti įvairius gyvūnus. Pačiam žmogui, ypatingai vaikui, orientavimosi sportas lavina erdvės suvokimą. Mes šį sportą vadiname „bėgimu žaidžiant šachmatais“, nes tai yra ne tik fizinis, bet ir protinis užsiėmimas. Čia reikia nuolat lavinti tiek kūną, tiek sielą“ – kalbėjo V. Aleliūnas.

Orientavimosi sportas tinka bet kokio amžiaus žmonėms. Įvairiuose renginiuose jauniausiam dalyviui būna treji metai, o vyriausiam siekia ir 100 metų.

„Šis sportas nepriklauso nuo amžiaus, lyties, fizinio pasirengimo. Jeigu negali bėgti greitai, gali eiti ir analizuoti žemėlapį. Kas nori, gali važiuoti dviračiu. Tai tikrai yra geras ir įspūdingas sportas. Pastebėjau, kad šiuo sportu užsiima ištisos kartos. Į varžybas atvažiuoja ir seneliai, ir anūkai. Nedaug tokių sporto šakų yra“, – šypsojosi V. Aleliūnas.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Lietuvos orientavimosi sporto federacijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Trakuose irkluotojai išsidalijo „Gintarinių irklų“ regatos medalius

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį