Dalintis „Bėgikė L. Kančytė – apie brolio įtaką sportui bei patarimus sportuojant per karštį“

Bėgikė L. Kančytė – apie brolio įtaką sportui bei patarimus sportuojant per karštį

Vieni geriausių Lietuvos bėgikų yra šeimyninis brolio ir sesers duetas – Remigijus ir Loreta Kančiai. Nenuostabu, kad jų karjeros ar ryšiai yra susiję iki šiol.

Loreta Kančytė prisipažįsta, kad sportas jai prasidėjo ne nuo šeimos pavyzdžio, o kaip ir daugeliui – nuo kūno kultūros užsiėmimų mokykloje. Varžybose ji pradėjo dalyvauti tik septintoje klasėje ir tai tebuvo mokyklų rudens krosas.

Tuo tarpu R. Kančys jau sportavo rimtai. Galiausiai maždaug prieš 14 metų vieną vasarą jis pabandė į lengvąją atletiką įtraukti savo seserį.

„Remigijus pasakydavo kiek bėgti, bet aš, žinoma, simuliuodavau ir ne viską padarydavau“, – šypsojosi L. Kančytė.

Galiausiai laukė pirmosios 1,5 km bėgimo varžybos Alytuje.

„Buvo labai baisu ir daug jaudulio, bet pavyko nugalėti kitas merginas, kurios jau sportavo ilgiau. Po to, kitose varžybose po mėnesio jau bėgau 5 km Prienuose ir ten taip pat nugalėjau. Po kelių mėnesių jau pradėjau treniruotis pas Remigijaus trenerį Alytuje Arūną Klebauską“, – prisiminė L. Kančytė.

Loreta Kančytė

Būtent tos saldžios pirmosios pergalės ją paskatino rimčiau užsiimti lengvąja atletika. Ji niekada neslėpė džiaugsmo, kad pats geriausias pavyzdys – brolis – visada buvo šalia. R. Kančys kartu lipdavo ant prizininkų pakylos, nuolat palaikė seserį bei džiaugėsi jos rezultatais.

Pamilus bėgimą, jis tampa ne tik darbu siekiant aukštų rezultatų, bet ir malonumu, kuriuo galima mėgautis visus metus. L. Kančytė sako, kad bėgioti tenka visas metų laikais ir oras tam neturi įtakos.

„Tenka treniruotis per lietų, sniegą, karštį. Tada pasirenkama tinkama apranga, gėrimai ir avalynė. Turbūt, kaip ir didžiajai daliai bėgikų, labiausiai patinka treniruotis gaiviu oru, kai būna nei per karšta, nei per šalta“, – neslėpė ji.

Remigijus Kančys

Europoje ši vasara yra itin karšta. Lietuvoje orai primena amerikietiškus kalnelius, kuomet atvėsimą ir gaivą staigiai keičia alinantys karščiai bei atvirkščiai.

„Vasarą, kai labai karšta, yra sunkiau bėgti. Stengiuosi išbėgti anksčiau, nes ruošiantis maratonui, renkama daug kilometrų ir norisi išvengti pačios kaitrausios saulės“, – prisipažino bėgikė.

Ji negailėjo ir daugiau patarimų, norintiems bėgti per karščius.

„Geriau rinktis bėgimo trasą, kurioje yra pavėsis ir negautumėte tiesioginių saulės spindulių. Apsirengti lengvais drabužiais ir būtinai bėgti su kepure. Net aš, nemėgstanti kepurių, vasarą bėgioju su kepure, kad kuo mažiau kaitintų galvą. Būtinai reikia gerti daugiau skysčių, bėgimo metu pasirinkti galbūt trasą, kurioje bus galima pasidėti vandens ir atbėgus atsigaivinti. Žinoma, visada reikia stebėti savo savijautą, kad nedehidratuotumėte. Tada gali svaigti galva, apsunkti visas kūnas“, – patarimų doze dalinosi sportininkė.

Loreta Kančytė

Taigi, vasarą bėgti gali būti tikrai malonu, jei pasirinksite tinkamą bėgimo tempą ir turėsite atsigaivinti vandens. Kiekvienas metų laikas turi savo iššūkius, kuriuos reikia įveikti.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Roko Lukoševičiaus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

8 pratimai, skirti kiekvienam rankų raumeniui stiprinti

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį