Dalintis „Atsinaujinusi Lietuvos čiuožimo federacija sieks atrasti ir naujus talentus, ir kelius į lietuvių širdis“

Atsinaujinusi Lietuvos čiuožimo federacija sieks atrasti ir naujus talentus, ir kelius į lietuvių širdis

Praėjusių metų gruodžio pabaigoje Kaune įvyko Lietuvos čiuožimo federacijos (LČF) Konferencija, kurios metu naujuoju federacijos prezidentu išrinktas Vytautas Jasutis.

Žinomas komentatorius ir dailiojo čiuožimo entuziastas šiose pareigose ilgametę vadovę Liliją Vanagienę.

V. Jasutis revoliucijų daryti nežada, bet ketina stiprinti silpnąją federacijos pusę – vadybą.

„Yra renkama komanda. Jau susipažinau su Valdybos nariais, išgirdau jų vizijas, problemas. Didelis dėmesys bus skiriamas finansams, pačios federacijos veiklai. Norime į viešumą labiau iškelti savo pliusus. Norime į veiklą įtraukti trenerius, kelti jų kvalifikaciją, neturime teisėjų, todėl reikės padirbėti. Paprastai tariant, turime skylių ir sieksime jas užkamšysi“, – vardino V. Jasutis.

Lietuva turi tik vieną tarptautinę teisėją Laimutą Krauzienę, kuri po kelerių metų išeis į pensiją. V. Jasučio teigimu, dalyvaudama didžiausiose varžybose, Lietuva gali deleguoti ir savo teisėjus, o tai visada leidžia tikėtis šiek tiek geresnių arba patikimesnių rezultatų.

Visgi V. Jasutis prisipažįsta, kad dailusis čiuožimas Lietuvoje yra gyvybingas ir stiprus. Stipriausia Lietuvos šokių ant ledo pora Saulius Ambrulevičius ir Allison Reed Europos čempionate pretenduos į medalius.

Saulius Ambrulevičius ir Allison Reed. Gabrielės Kernešytės nuotr.

„Čempionatas Helsinkyje Lietuvai bus rekordinis. Viena pora kovos dėl medalių, ko nebūdavo jau senokai. Iš viso turėsime dvi poras ir pasaulio čempionate. Greitu metu planuojame turėti savo atstovus visose disciplinose, pirmiausia – Europos čempionatuose. Turėti dvi merginas ir vaikiną būtų fantastiška. Tai rodo, kad darbas, kuris buvo atliekamas iki šiol, yra tinkamas“, – pabrėžė V. Jasutis.

Naujasis LČF prezidentas neslepia, kad sunku tikėtis nuolat būti aukštumoje, kai Lietuvoje trūksta ledo arenų, sudėtinga turėti nenutrūkstamas treniruotes.

„Jeigu krepšininkai neturėtų kamuolio, tai turbūt irgi nelabai pretenduotų į medalius. Neužtenka turėti lanką, parketą ir tinklelį. Dailiajame čiuožime irgi tas pats. Kai reikia grūstis Akropolio arenoje ant nelabai kokybiško ledo, sunku tikėtis gerų rezultatų, nors mes jų turime. Net ir tos šalys, kurios turi geras sąlygas ir arenas, neturi tiek pasiekimų. Dėl to man ateiti į prezidento pareigas yra garbė. Sieksiu, kad rezultatai ne prastėtų, o augtų“, – pasakojo V. Jasutis.

Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius

Norint užauginti daugiau talentų, reikia didesnį dėmesį skirti treneriams. V. Jasutis sako, kad dauguma trenerių Lietuvoje yra savamoksliai. Reikia kelti kvalifikaciją, važinėti į užsienį. Tam reikia lėšų.

„Mūsų sportas yra gražus, patrauklus ir mylimas. Per ledo šou Lietuvoje rinkosi pilnos tribūnos. Kadangi valstybė neduoda pakankamai pinigų, mes juos turime užsidirbti. Turime galimybę kurti šou, pasirodyti visuomenei. Manau, kad ji priimtų mūsų paruoštas programas. Per ateinančius ketverius metus tikiuosi pritaikyti naują, profesionalų vadybinį požiūrį, ko iki šiol federacijoje nebuvo“, – pabrėžė V. Jasutis.

V. Jasutis daug metų dirba televizijoje, todėl tikisi, kad su nauja komanda sugebės rasti partnerių, kurie prisidės prie dailiojo čiuožimo populiarinimo Lietuvoje. Planuojama ieškoti galimybių transliuoti Lietuvos čempionatą per nacionalinį kanalą.

„Kai atsiranda didesnis matomumas, atsiranda noras geriau pasirodyti, kyla konkurencinė kova. Toje kovoje laimės Lietuvos dailusis čiuožimas, – teigė V. Jasutis. – Suprantu, kad dabar realybė tokia, kad su tokiu mažu biudžetu galima tik egzistuoti. Vienas ar du entuziastai, dirbantys praktiškai už minimalų atlyginimą, bet kuriame sporte yra mažai.“

Treneris Dmitrij Kozlov su auklėtine

V. Jasutis neslepia, kad didelę dalį biudžeto atima pagrindinės poros – S. Ambrulevičiaus ir A. Reed – išlaikymas. Iš esmės su dabartiniu finansavimu ir taisyklėmis yra finansuojamas tik S. Ambrulevičiaus pasiruošimas. Amerikietė A. Reed pati susimoka už trenerius.

„Tai nėra normalu, kai pagrindinė Lietuvos pora, kovosianti dėl Europos čempionato medalių, yra padalinta į dvi dalis. Vieną iš poros narių mes pripažįstame, o kitą – stumiame į šalį“, – sakė V. Jasutis.

LČF prezidentas prisiminė Lietuvos Respublikos prezidento Gitano Nausėdos sprendimą nesuteikti A. Reed Lietuvos pilietybės, atversiančios kelią porai dalyvauti olimpinėse žaidynėse.

„Aš, gimęs Lietuvoje ir čia augęs, jaučiuosi mažiau vertas pilietybės nei A. Reed, kuri su lietuviu čiuožia jau septintus metus, pati moka už savo treniruotes, moko čiuožti Lietuvos vaikus, atiduoda visą širdį Lietuvai, bet ji mūsų šaliai nėra reikalinga. Viliuosi, šių metų Europos ir pasaulio čempionatai nebus paskutiniai mūsų porai, nes ir Allison kantrybė gali eiti į pabaigą. Jeigu negali atstovauti šaliai olimpinėse žaidynėse, kas yra kiekvieno sportininko svajonė, tai kiekvienas žmogus jaustųsi nereikalingas“, – kalbėjo V. Jasutis.

LČF žada ir toliau teikti prašymus prezidentui dėl Lietuvos pilietybės suteikimo A. Reed, nes tą daryti galima neribotai.

„Turime susitvarkyti savo viduje, pasakyti sau ir kitiems, kad Saulius ir Allison yra mūsų žmonės. Turime atiduoti jiems viską, nes tai yra didžiausias stimulas ir pavyzdys kitiems, jauniems sportininkams. Dėka jų pasirodymų, padaugėjo sportuojančių dailųjį čiuožimą. Esame civilizuota Europos Sąjungos valstybė, kur gyventojų, deja, bet vis mažėja, todėl negalime švaistytis žmonėmis, juolab tokiais, kurie aukoja savo finansus ir kovoja už Lietuvą. Turime padaryti, kad tokiems žmonėms būtų ir patogu, ir gera“, – pabrėžė V. Jasutis.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Lietuvos čiuožimo federacijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Vilniaus teniso akademijos 2022-ieji: rekordinis auklėtinių skaičius, pergalės tarptautiniuose turnyruose ir nauji projektai

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį