Dalintis „„Alfa Run“ bėgimo populiarumo banga viršijo organizatorių lūkesčius“

„Alfa Run“ bėgimo populiarumo banga viršijo organizatorių lūkesčius

„Alfa Run“ – tai iššūkis įveikti 10 km ilgio trasą su 25 kliūčių ruožu, kuriame bus daug purvo, ledo, dūmų, elektros ir dar daug visko. „Alfa Run“ – tai ne varžybos, o proga išbandyti savo protinių ir fizinių galimybių ribas. Čia tampi nugalėtoju dar tuomet, kai meti iššūkį sau ir ištiesi pagalbos ranką šalia esančiam.

Kai 2016 metais pirmą kartą buvo suorganizuotas ekstremalus bėgimas, renginio organizatoriai negalėjo pagalvoti, kad per trejus metus jis išaugs į tokią pramogą, kuomet registraciją tenka stabdyti anksčiau laiko dėl per didelio susidomėjusių kiekio.

Ketvirtasis „Alfa Run“ bėgimas vyks gegužės 26 dieną Vilniaus apskrityje esančiame Marijampolio seniūnijos Pamarazių tankodrome.

Įdomu tai, kad šio bėgimo šaknys ir idėja yra susiję su socialinėmis akcijomis. Šio bėgimo iniciatorius yra Priklausomybės ligų reabilitacijos centras „Alfa“.

„Mes stengiamės padėti žmonėms, kurie turi priklausomybės problemų. Tai gali būti narkomanija, alkoholizmas, azartiniai lošimai ir t.t. Mūsų centras negavo valstybės finansavimo, todėl svarstėme išgyvenimo galimybes. Be kitų veiklų, nusprendėme sugalvoti kažką naujo, ko dar nėra Lietuvoje. Siekėme, kad nauda būtų ne tik mums, bet ir visuomenei. Mūsų komanda susideda iš žmonių, kurie anksčiau irgi turėjo priklausomybių, o dabar turi gerai apmokamus darbus. Susibūrę į komandą, nusprendėme organizuoti „Alfa Run“ bėgimus“, – kalbėjo renginio iniciatorius Vladislavas Pocius.

Nors elito grupės nugalėtojai iškovos kelialapį į Europos čempionatą, šio bėgimo esmė yra pergalė prieš patį save. Jeigu pirmaisiais metais trasą sudarė 12 kliūčių ruožas, tai šiais metais jų bus net 25. V. Pocius įžvelgė ir simbolinę šio bėgimo prasmę.

„Šis bėgimas atspindi tikrą žmogaus gyvenimą. Žmogus gyvenime susiduria su sunkumais ir ne visada jis juos įveikia, o šis bėgimas tuo ir pasižymi, kad reikia įveikti daugybę kliūčių norint pasiekti tikslą. Čia dažniausiai yra reikalinga artimo žmogaus pagalbos ranka. Pas mus nėra pirmų ar paskutinių. Mintis yra gilesnė. Suteikiame galimybę šiame bėgime startuoti visiems Lietuvoje esantiems priklausomybės ligų reabilitacijos centrams. Žmonės, įveikdami šias kliūtis, gaus ne tik emocijų užtaisą, bet ir tam tikruose ruožuose ras citatas su motyvuojančiomis mintimis. Bėgimas tikrai nebus nuobodus ir visada bus galimybė išspausti šypsenėlę. Pas mus nereikia niekur skubėti. Tikiu, kad tokiu principu kasmet auginsime savo bendruomenę, kuri kovoja už sveiką gyvenimą, kuri padeda vieni kitiems įgauti džiaugsmo, dvasinės ramybės, pusiausvyros visame kame bei leidžia žinoti, kad visada yra žmonių, kurie išties pagalbos ranką“, – pabrėžė V. Pocius.

Renginio unikalumą geriausiai parodo vienas pavyzdys – „Alfa Run“ bėgime pernai dalyvavo žmogus su neįgaliojo vežimėliu. Jis su šešių žmonių komanda taip pat įveikė visas kliūtis.

Pirmajame „Alfa Run“ bėgime 2016 metais dalyvavo beveik 500 dalyvių. Antrajame ir trečiajame dalyvavo apie 700. Šiais metais organizatoriai pasiruošė 1100 vietų. Netikėta, bet visi bilietai į renginį buvo išpirkti dar likus savaitei iki starto.

„Taip jau nutiko, kad turėjome užsakinėti medalius, įrangą ir apsidraudėme ties 1100 bilietų, kurių jau nebeturime. Dabar žmonės jau rašo, klausinėja, ar kas neparduoda. Tai mums bus pamoka, bet tikiuosi, kad daugiau dalyvių galės registruotis į rudeninį bėgimą“, – sakė V. Pocius.

Ketvirtasis „Alfa Run“ bėgimas vyks gegužės 26 dieną, šeštadienį. Apšilimas prasidės 11 val., o startas bus duotas 12 val. Antrus metus iš eilės „Alfa Run“ bėgimas vyks už Marijampolio esančiame tankodrome.

„Prieš metus vėjas „nunešė“ persirenginėjimo palapines, turėjome problemų su automobilių stovėjimu, bet šiemet šias problemas išsprendėme, taip pat įrengsime dušus. Kiekvieną kartą stengiamės pasimokinti iš klaidų ir padaryti renginį patrauklesniu“, – pridūrė V. Pocius.

Bėgimo organizatorius pabrėžė, kad ne laikas šiame bėgime turi būti svarbiausias, dėl to varžybose gali dalyvauti visi norintys (nuo 18 metų, nuo 16 – su tėvų leidimu). Vis dėlto, kadangi kliūčių skaičius gana didelis, rekomenduojama renginyje startuoti žmonėms, kurie yra bent minimaliai fiziškai pasiruošę.

Penktasis „Alfa Run“ bėgimas planuojamas šį rudenį.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Alfa Run

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Ėjimo treniruotės: 7 mitai ir faktai

Ar turėtumėte vaikščioti kiekvieną dieną? Ar vienas ilgas pasivaikščiojimas geriau nei keli trumpesni? Ir kokiu greičiu reikia vaikščioti, kad jūsų…

Sekantis straipsnis:

Vlogerė Vike Mal: svajoju apkeliauti visą pasaulį

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį