Dalintis „7 rūpinimosi savimi patarimai užimtoms mamoms“

7 rūpinimosi savimi patarimai užimtoms mamoms

Maisto gaminimas, mažylių raminimas ir dėmesys jiems, darbų planavimas ir rūpestingas rymojimas prie vaiko lovelės naktį atima daug mamos energijos. Todėl tam, kad mamoms pakaktų jėgų visa tai atlikti, rūpinimasis savo fizine ir emocine sveikata yra ne mažiau svarbus nei rūpinimasis savo atžalomis. Puikiausi pagalbininkai šioje misijoje – poilsis, sveika mityba, proto ramybė, kurie, pasitelkus šiek tiek planavimo ir nuoseklumo, gali teigiamai pakeisti jūsų savijautą.

Bent kartą dienoje pasidarykite atsipalaidavimo pertraukėlę

Savo telefone nustatykite kasdienį priminimą poilsio pertraukėlei atlikti. Jei išsėdėti medituojant 10-20 min atrodo tiesiog neįmanomas žygdarbis, mėgaukitės bent jau nuoseklumu, o ne kiekybe. Galite pradėti nuo 30-ies sekundžių gilaus, raminančio kvėpavimo. Nors gali atrodyti, kad tai išties nedaug, tačiau laikui bėgant įprotis pasimėgauti keliomis ramybės akimirkomis gali padaryti didelį skirtumą. Atsipalaidavimui ir meditacijai galite naudoti tokias programėles kaip „Calm“, „Headspace“ ar „Insight Timer“.

Kartą per dieną suvalgykite bent vieną sveiką patiekalą ar užkandį

Būnant mama ne visada lieka laiko pasigaminti kokybiškam užkandžiui, o bendri patiekalai dažnai gaminami, atsižvelgiant į mažųjų norus. Todėl svarbu bent kartą dienoje pasistengti ir rasti laiko pamaitinti savo organizmą sveiku maistu. Tai gali būti vaisių ir daržovių glotnutis ar mažai cukraus turintys proteininiai skanėstai, pavyzdžiui, datulių rutuliukai. Jei vis tik laikas šiandien jus spaudžia, bent jau į savo kavos puodelį įdėkite šaukštą MCT kokosų aliejaus, kuris pamaitins jūsų smegenis ir suteiks energijos.

Raskite progų poilsiui

Jei jūsų vaikutis dar mažas, gali nepavykti lengvai rasti laiko pailsėti. Žinoma, puikiausia proga atsipūsti, yra kūdikio pietų miegas. Tačiau jei tuo metu prigulti nepavyko, galite improvizuoti: žaisdama su vaiku, atsigulkite ant grindų ir tiesiog atlikite paprasčiausius tempimo pratimus, parke ant suoliuko giliai pakvėpuokite, kol jūsų vaikas žais smėlio dėžėje, ir pan. Šios nors ir trumpos akimirkos gali sumažinti įtampą ir suteikti atsipalaidavimą.

Rinkitės sveikus energijos suteikiančius gėrimus

Galbūt vietoje to ketvirtą kavos puodelio, kurį suplanavote išgerti, vertėtų pagalvoti apie sveikesnes šio gėrimo alternatyvas? Sveikatos propaguotojai po 15 val. siūlo energiją susigrąžinti, išgėrus žaliosios macha arbatos.  Ši arbata pasižymi didele flavonoidų ir L-teanino koncentracija, o svarbiausia – ji ramina ir nesukelia energijos netekimo, kai kofeino poveikis ima mažėti. Taip yra todėl, kad machos kofeinas veikia palaipsniui, jo energija pasiskirsto tolygiai ir išlieka ilgiau.

Macha arbata

Rūpinkitės savo rytojumi

Kiekvieną vakarą, prieš miegą, pasirūpinkite, kad rytojaus diena būtų sklandesnė ir lengvesnei nei praėjusioji. Kitos dienos stresą gali sumažinti iš vakaro užmerktos kruopos, sudėti rytdienos drabužiai, paruoštos užkandžių dėžutės ar rytdienos kelionės maršruto suplanavimas. Kuo mažiau streso patirsite, tuo lengvesnė atrodys ir pati motinystė.

Raskite savo bendruomenę

Kartais buities darbuose užsisukusioms mamos gali atrodyti, kad joms ne tik trūksta pagalbos, bet ir bendraminčių. Vienišumo jausmą gali sumažinti specialiai planuojami susitikimai. Kiekvieną sekmadienį užmeskite akį į savo kalendorių ir ateinančią savaitę pakvieskite susitikti bent vieną draugą ar artimąjį. Jei esate pernelyg užimta, ūpą pakelti gali ir telefoninis pokalbis.

Praturtinkite kasdienes akimirkas

Net tokie kasdieniai darbai, kaip indų plovimas, skalbinių lankstymas ar kelionė į darbą gali būti proga sužinoti kažką naujo arba pasijusti pakiliau. Tą padaryti gali padėti mėgstamos muzikos, audioknygos ir tinklalaidės klausymas ar vaizdo įrašų dominančiomis temomis peržiūra – žinoma, ne vairuojant.  O jei vis graužia kirminas, kad turite per mažai laiko knygoms apie vaikų auklėjimą, jų taip pat galite klausytis audioformatu.

Pagal užsienio spaudą parengė Karina Vladičkė
Nuotraukos: pexels.com 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

MTB dviratininkas A. Valiauga gimtinėje pasigenda legalių trasų

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį