Dalintis „Simona Mužaitė: sportas – tai kelionė geresnio savęs link“

Simona Mužaitė: sportas – tai kelionė geresnio savęs link

Sportland pavasarį pasitinka nauja kampanija “Ką tau reiškia sportas”?  Naujos ADIDAS  treniruočių ir bėgimo kolekcijos veidu tapo sporto entuziastė ir ADIDAS prekinio ženklo ambasadorė Lietuvoje Simona Mužaitė. Klausiame jos, ką jai reiškia sportas, kas ją motyvuoja ir ką galėtų patarti sporto naujokams.

Ką tau reiškia sportas?

Sportas – tai judesys, pozityvumas, naujos pažintys ir, aišku, laimės pojūtis! Sportas – tai galimybė įrodyti sau, kad gali daugiau. Sportuodamas ugdai tokias charakterio savybes, kurių anksčiau neturėjai. Tampa šviesiau gyventi, pradedi domėtis tuo, kas geriausia tavo kūnui ir sielai, keičiasi mityba. Dažnai sportas būna akstinas pradėti savęs kaip asmenybės ugdymo ir tobulinimo kelionę, kurioje iš pradžių įkvėpimo semiesi iš kitų, o vėliau pradedi jį skleisti pats.

Gal atsimeni, koks įvykis paskatino susieti savo gyvenimą su sportu?

Dauguma žmonių pradeda sportuoti norėdami numesti svorio ar prasidėjus kokioms nors sveikatos problemoms. O aš sportavau nuolatos: buriavau, žaidžiau tinklinį. Bet visada jaučiausi per liesa, todėl vieną dieną apsisprendžiau ir  atėjau į sporto salę užsiauginti raumenų (juokiasi). Laimei, pataikiau ant gero trenerio, kuris motyvavo ir padėjo tikslingai siekti šio tikslo.

Simona Mužaitė

Kokiais sportiniais pasiekimais labiausiai didžiuojiesi?

Sportinių pasiekimų, tokių kaip prizinės vietos įvairiuose turnyruose, neturiu, bet asmeniniais pasiekimais labai didžiuojuosi! Pavyzdžiui, atėjusi sportuoti į salę, negalėjau padaryti nė vieno prisitraukimo. Dabar galiu lengvai padaryti penkis! Iš pradžių atsispaudimus dariau nuo kelių – dabar galiu padaryti trisdešimt tiesiomis kojomis!

Susiformavau kūną, kuris man patinka, esu žymiai fiziškai ir psichologiškai stipresnė nei anksčiau. Manau, kad tai svarbiausi pasiekimai. Be to niekada nesiliauju kėlusi naujų tikslų. Nesenai pradėjau lankyti jogą, kad tapčiau lankstesnė. Apčiuopiamas tikslas – padaryti špagatą! Ir jau nedaug trūksta, kad jį pasiekčiau! (juokiasi)

Simona Mužaitė

Iš kur semiesi jėgų eiti sportininkės keliu?

Kai pradedi sportuoti, stengiesi dėl savęs: išsikeli tikslus ir jų sieki. Jei kalbėtume apie darbą su svoriais, labiausiai motyvuoja rezultatų kontūrai – jų nepasieki iš karto, bet stebi pokytį laike ir ilgainiui pradedi suvokti, ko tiksliai nori. Šiame kelyje svarbus trenerio vaidmuo: jis paskatina, palaiko, prajuokina.

Antras motyvacijos šaltinis – žmonės, kurie tave įkvėpia. Socialiniuose tinkluose seku man imponuojančius sporto entuziastus ir jų įkeltas filmukas ar nuotrauka kartais sukelia motyvacijos sprogimą!

Trečias šaltinis susijęs su atsakomybe. Kai pasieki tam tikrų rezultatų ir jais daliniesi socialiniuose tinkluose, į tave pradeda kreiptis patarimų žmonės, kurie nori pradėti sportuoti ir kuriems esi gyvas pavyzdys, kad jei nori – viską gali pasiekti. Atsiranda atsakomybė, kuri neleidžia apkerpėti ar apsileisti (juokiasi).

Sporto rezultatus lemia ne tik puikus fizinis pasirengimas, bet ir tokios charakterio savybės kaip atkaklumas, ryžtas, valingumas, kryptingumas ir t.t. Kokia, tavo manymu, savybė svarbiausia siekiant sporto tikslų?

Kai sportuoji, esi atskaitingas tik prieš save, todėl norint įrodyti, kad gali pasiekti daugiau, reikalingas užsispyrimas. Ir nuoseklumas. Pozityvus nusiteikimas. Ir kitų žmonių parama.

Simona Mužaitė

Dauguma žmonių savo gyvenime taip ir neprisiverčia sportuoti. Ką, tavo nuomone, jie praranda?

Labai daug. Kai sportuoji, plečiasi akiratis ir  žmonių ratas, socialinis gyvenimas tampa turtingesnis ir įdomesnis. Aktyviai gyvendamas esi geresnės nuotaikos ir gražesnės laikysenos, sveikesnis, geriau jautiesi, turi daugiau energijos, net atrodo, kad esi pora centimetrų aukštesnis (juokiasi).

Ko palinkėtum tiems, kurie žengia pirmuosius žingsnius sporte?

Būna – sportuoji, bet nematai rezultatų arba jie nežymūs. Tokiais atvejais dažniausiai metama sportuoti po trijų mėnesių, bet būtent tai yra ta riba, po kurios pokyčiai palaipsniui tampa akivaizdūs.  Todėl mano patarimas – niekada nenuleiskite rankų ir nuosekliai siekite savo tikslo!

Ačiū už pokalbį.

Simonos apranga iš arčiau

Tekstas: Sportland Magazine
Nuotraukos: Vytauto Dranginio

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Ieva Serapinaitė: sportas man yra viskas

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį