Dalintis „Kotryna Teterevkova: „Nuo mažens svajojau tapti plaukike““

Kotryna Teterevkova: „Nuo mažens svajojau tapti plaukike“

„Sportland“ kampanijos „Geresnė mano versija“ prekės ženklo „Nike“ ambasadorė plaukikė Kotryna Teterevkova intensyviai ruošiasi artėjantiems svarbiausiems metų startams. Šiuo metu ji su kitais Lietuvos plaukimo rinktinės nariais pluša treniruočių stovykloje Turkijoje.

Dabartinė geopolitinė situacija Europoje kiek apsunkino keliones, tačiau profesionalių sportininkų gyvenimas teka įprasta tėkme. Jie vyksta į užsienio šalis, kur stovyklauja, plaukioja ir stengiasi įgyti kuo geresnę formą.

„Situacija Europoje liūdna, bet bijoti nereikia. Bijodamas karų nesustabdysi“, – sakė plaukikė.

Profesionalūs sportininkai didelį dėmesį turi skirti ne tik savo sporto šakos subtilybių tobulinimui, bet ir ne mažiau laiko praleisti stiprinant fizinį pasirengimą. K. Teterevkova irgi nėra išimtis – tam, kad pademonstruotų gerus rezultatus plaukimo baseine, reikia daug dirbti ir sporto salėje.

Kotryna Teterevkova

„Žinoma, kad daug laiko praleidžiame sporto salėje. Daugiausia sportuojame su treniruokliais arba atliekame pratimus judėdami ratu. Man labiau patinka jėgos treniruotės su treniruokliais. Ne itin mėgstu ištvermės treniruotes su daug pratimų. Tada reikia daug sportuoti be sustojimo ir tai vargina. Dėl to norisi, kad kuo greičiau ši treniruotės dalis pasibaigtų“, – pasakojo K. Teterevkova.

K. Teterevkova, kuriai priklauso keturi Lietuvos rekordai, neįsivaizduoja, kad galėtų šiuo metu užsiimti kažkuo kitu.

Kotryna Teterevkova. Kipro Štreimikio nuotr.

„Jau pirmoje klasėje pradėjau lankyti baseiną, todėl nuo mažens svajojau tapti plaukike. Šis sportas mane „užkabino“ nuo pirmos akimirkos“, – sakė plaukikė.

K. Teterevkova visiškai priartėjo prie pasaulio plaukimo elito, jau debiutavo olimpinėse žaidynėse, o anksčiau yra tapusi Europos jaunimo pirmenybių čempione. Ji sako, kad sporte ir gyvenime autoritetų ji neturi. Iš daug ko galima pasimokyti, bet svarbiausia yra autoritetu būti pačiai sau.

„Visada žiūriu į aukščiausio lygio sportininkus ar nusipelniusius žmones Lietuvoje ir užsienyje, bet nėra taip, kad labai ieškočiau juose įkvėpimo“, – pabrėžė mūsų šalies plaukikė.

Kotryna Teterevkova. Kipro Štreimikio nuotr.

Laisvo laiko sportininkė neturi daug. O kai būna ramesnis periodas, ji dažniausiai papildoma fizine veikla neapsikrauna.

„Neretai tiesiog būnu namuose ir nieko neveikiu. Kartais patinka skaityti psichologinio pobūdžio knygas. Tokie skaitiniai man siejasi su gyvenimu, su plaukimu. Knygos padeda suprasti, kaip realizuoti save, kaip elgtis tam tikrose situacijoje ir gyvenime, ir plaukime. Jos prisideda prie asmenybės ugdymo“, – kalbėjo K. Teterevkova.

Kalbėdama apie aprangą, plaukikė neslepia, kad stengiasi atrodyti gražiai. Išlipusi iš baseino ji mėgsta dėvėti gražius, ryškius ir kokybiškus drabužius.

Kotryna Teterevkova

„Net ir sporto salėje mėgstu užsidėti ryškesnius batelius bei marškinėlius. Aprangai tikrai skiriu gana didelį dėmesį“, – sakė ji.

Dažniausiai profesionalus galima išvysti su sportinėmis aprangomis, tačiau K. Teterevkova visada turi su savimi džinsus, suknelę arba sijoną, kad laisvą vakarą galėtų pasipuošti.

Tinkamų rūbų sportininkė dažniausiai ieško fizinėse parduotuvėse.

„Man svarbu pasimatuoti, pažiūrėti ar tinka. Visada bijau pirkti internetu, kad suklysiu dėl dydžio arba pats rūbas ant manęs atrodys blogai. Parduotuvėse problemų neturiu, ant savo figūros gana greitai randu tinkamus drabužius“, – pabrėžė K. Teterevkova.

Kotryna Teterevkova

Kasmet progresuojanti plaukikė po pernykščio debiuto olimpinėse žaidynėse atsipalaiduoti neketina. Ji sieks plaukti dar greičiau, o tai žada Lietuvos plaukimo sirgaliams daug įdomių akimirkų.

„Kaip ir kasmet, stengiuosi išsikelti tam tikrus tikslus, bet jais labai neapsiriboju, nes jie gali keistis. Vasarą laukia pasaulio ir Europos čempionatai. Tikslas yra juose pasigerinti asmeninius rekordus. Tam reikės sunkiai ruoštis. Važinėsime į stovyklas ir stengsimės sėkmingai sudalyvauti svarbiausiose varžybose“, – pridūrė K. Teterevkova.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Sportland

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Lietuvos rekordą pagerinęs Remigijus Kančys: į Europos čempionatą noriu vykti ne kaip treneris

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį