Dalintis „Kikboksas – nauda ne tik kūnui, bet ir smegenims“

Kikboksas – nauda ne tik kūnui, bet ir smegenims

Kikbokso treneriai turėtų sutikti, kad paskutiniu metu ši kovos menų šaka itin sparčiai populiarėja. Ir ne veltui – reguliarios kikbokso treniruotės sutvirtina raumenis, gerinanti širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą bei veiksmingai mažiną stresą. Su daugiau šios sporto šakos naudų galite susipažinti straipsnyje.

Kikboksas – kovinio sporto šaka, kurios metu į bokso kriaušę ar priešininką smūgiuojama rankomis, alkūnėmis, keliais, blauzdomis ir pėdomis. Kikbokso stiliai apima Muay Thai, amerikietišką ir europietišką kikboksą, kinų San Shou bei prancūzų Savate. Laimei, kad ir kuriuo iš jų užsiimtumėte, pajusite apčiuopiamą naudą jūsų fizinei ir psichinei sveikatai.

Reguliuoja nuotaiką

Tikriausiai daugelis yra girdėję, kad geriausias būdas sumažinti stresą – imtis fizinių veiksmų. Esant proto įtampai ar nerimui, sportas suteikia laikiną palengvėjimą, nes padidina hormono endorfino išsiskyrimą. Endorfinai – mūsų smegenyse esančios cheminės medžiagos, kurios vaidina svarbų vaidmenį, reguliuojant nuotaiką ir laimės jausmą.

Kikboksas suteikia galimybę smūgiais „nuleisti garą“ ir taip pakeisti cheminį hormonų disbalansą. Įrodyta, jog reguliarios kikbokso treniruotės padeda sumažinti depresijos ir ADHD simptomus.

verywellfit.com nuotr.

Mažina stresą

Tyrimai rodo, kad reguliaru sportas, taip pat ir kikbokso treniruotės, gali padidinti atsparumą stresui. Taip yra todėl, kad jau minėti endorfinai mažina išskiriamų streso hormonų įtaką mūsų nuotaikai.

Didina pasitikėjimą savimi

Pasitikėjimas savimi stiprės ne tik dėl tvirtėjančio kūno, išmoktų gynybos technikų, bet ir savo asmeninio augimo. Atkakliai treniruodamiesi ir įveikę priešininkus, tikrai padidinsite savivertę.

Tyrimai rodo, kad treniruojantis kikboksą, ne tik padidėja pasitikėjimas savimi, tačiau taip pat kikbokso pratimai stiprina motyvaciją, kelia optimizmą, didina psichinį tvirtumą ir atsparumą.

Pagerina atmintį, fokusą ir proto aštrumą

Sudėtingi kikbokso deriniai reikalauja protinių pastangų. Kad juos atliktumėte, turite įsiminti tvarką, tada turite pašalinti aplinkos trukdžius ir susikaupti. Tai pavyks tik stipriai sutelkus dėmesį. Šis susitelkimas gerina jūsų bendrą atmintį, dėmesį ir proto aštrumą.

Taip pat kikbokso technikos reikalauja pusiausvyros ir koordinacijos įgūdžių. Įrodyta, kad tokie judesiai pagerina smegenų veiklą ir jų kognityvinę funkciją. Be to, pusiausvyros lavinimas gerina atmintį ir erdvinį suvokimą.

Pagal užsienio spaudą parengė Karina Vladičkė
Šaltinis: verywellfit.com
Nuotraukos: www.pexels.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Europos biatlono čempionate – net 10 Lietuvos atstovų

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį