Dalintis „Kelyje dėl pasaulio futbolo čempionato karūnos – aštuonios stipriausios komandos“

Kelyje dėl pasaulio futbolo čempionato karūnos – aštuonios stipriausios komandos

Katare vykstančiame FIFA pasaulio futbolo čempionate praūžė pirmasis atkrintamųjų varžybų etapas – aštuntfinalis. Daliai komandų patekimas į ketvirtfinalį yra nuostabus pasiekimas, o daliai – tik žingsnis link svarbiausio pasaulio futbolo trofėjaus. Bet kokiu atveju, likusios aštuonios komandos padarys viską, kad penktadienį arba šeštadienį jų žygis dar nesibaigtų.

Nyderlandai – Argentina

Ryškiausių pasaulio žvaigždžių vedamos komandos aštuntfinalyje atrodė gana užtikrintai ir pelnytai pateko į ketvirtfinalį. Nyderlandai su Virgilu van Dijku dominavo rungtynėse su JAV, o Argentina su Lioneliu Messi turėjo kiek pavargti su kovingais australais, bet išsaugojo susikurtą pranašumą.

Virgilas van Dijkas

Nyderlandų ir Argentinos akistata pakartos 2014 metų pasaulio čempionato pusfinalį, kuris baigėsi argentiniečių triumfu po baudinių serijos. Drama nusimato ir pirmajame šių metų pirmenybių ketvirtfinalyje penktadienį. Olandai oficialiose varžybose nepralaimėjo jau 19 mačų iš eilės ir per pagrindinį laiką pasaulio čempionatuose nėra pralaimėjusi ne Europos komandai nuo 1994 metų.

Katare Argentinos rinktinė nedemonstruoja itin agresyvaus ir atakuojančio futbolo, tuo tarpu olandai yra viena geriausiai progas išnaudojančių ekipų. Jeigu argentiniečiai sustabdys įsibėgėjančius olandus, labai realu, kad tiek pratęsimo, tiek baudinių serijos gali prireikti ir čia.

Anglija – Prancūzija

Antrajame ketvirtfinalyje susikaus dar du futbolo milžinai – Europos vicečempionai anglai ir pasaulio čempionės titulą ginanti Prancūzija. Aštuntfinalyje prancūzai nepaliko vilčių lenkams, o anglai – Senegalui.

„Trys liūtai“, žinoma, labai tikisi, kad pasaulio čempionų trofėjus pagaliau „grįš namo“, bet prognozės jiems yra negailestingos. Pasaulio čempionatuose anglai nė karto nenugalėjo prancūzų nuo 1982 metų – du mačai baigėsi lygiosiomis, o vienas pralaimėtas. Tiesa, tarpusavyje jos nežaidė nuo 2017 metų, kai draugiškoss rungtynėse Prancūzija, nors ir pusę rungtynių žaidė be Raphaelio Varane‘o, vis tiek nugalėjo Angliją 3:2.

Anglijai vis dar trūksta didesnio Harry Kane‘o indėlio. Nors jis pelnė įvartį mače su Senegalu, kur kas daugiau progų buvo išvaistyta vėjais. Tuo tarpu prancūzai demonstruoja itin gero lygio žaidimą puolime. Jie čempionate atlieka daugiausiai prasiveržimų ir smūgių į vartus. Anglai po rezultatyvaus pirmo mūšio su Iranu nepraleido nei vieno įvarčio, tačiau Kyliano Mbappe ir kitų Prancūzijos atakuojančių žaidėjų lygis gali būti tiesiog per aukštas.

Kroatija – Brazilija

Buvusių komandos draugų Madrido „Real“ komandoje – Vinicius bei Lukos Modričiaus akistata turbūt yra įdomiausia šioje poroje. Brazilai demonstruoja vis didesnę jėgą ir reikalus aštuntfinalyje su Pietų Korėja sutvarkė dar pirmajame kėlinyje. O kroatai prieš japonus laimėjo po dar vieno sunkaus mačo bei baudinių serijos. Kroatija jau dabar gali didžiuotis, kad į ketvirtfinalį pateko antrosiose pasaulio pirmenybėse iš eilės.

Nors kroatų gynyba neabejotinai yra geresnė nei korėjiečių, visas rungtynes apsiginti nuo Brazilijos rinktinės atakų yra beprotiškai sunkus uždavinys. Kroatai neblizga ir puolime – išskyrus mačą su autsaidere Kanada, per kitas trejas rungtynes jie pelnė vos vieną įvartį. Jeigu Neymaras bus sveikas, o Richarlisonas pakankamai užsivedęs, ši Brazilijos komanda turėtų gana užtikrintai nugalėti Kroatiją ir tęsti žygį dėl pasaulio čempionės trofėjaus.

Marokas – Portugalija

Didžiausia pasaulio čempionato Katare staigmena – Maroko rinktinė. Tiesa, pagal žaidimą marokiečiai tikrai nusipelnė vietos tarp aštuonių stipriausių komandų. Grupėje nugalėję antrą vietą pasaulio reitinge užimančius belgus, aštuntfinalyje marokiečiai po baudinių palaužė Ispanijos futbolininkus. Tuo tarpu portugalai taip pat tiesiog spindi Katare, o aštuntfinalyje net ir be Cristiano Ronaldo pirmajame kėlinyje triuškino šveicarus.

Goncalo Ramos’as – pirmasis futbolininkas šiame pasaulio čempionate įmušęs tris įvarčius viename mače

Įdomu tai, kad pasaulio čempionatuose šios abi komandos yra pasidalinusios po pergalę. 1986 metais Marokas nugalėjo Portugaliją 3:1, o 2018 metais portugalai pasiekė revanšą 1:0.

Sunku tikėtis, kad Marokas pateiks dar vieną staigmeną ir keliaus į pusfinalį. Jeigu ispanai buvo jauni ir mažai patyrę tokio lygio rungtynių, tai portugalai patirties turi į valias. Maroko futbolininkai Katare yra pelnę keturis įvarčius, o portugalai – net 12. Visgi užuodę pusfinalio kvapą, marokiečiai neabejotinai visomis išgalėmis sieks sau palankaus rezultato.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Scanpix

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Vaidoto ir Veronikos Lacičių pergalė Europos čempionate!

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį