Dalintis „Druskininkuose žmonės bėgs ir naktį, ir basi“

Druskininkuose žmonės bėgs ir naktį, ir basi

 

Praėjusią savaitę startavo projektas „Bėk drauge su draugu“ Druskininkuose. Šis projektas vienam gražiausių Lietuvos kurortų padovanos net 240 nemokamų bėgimo treniruočių druskininkiečiams ir miesto svečiams bei net keletą unikalių renginių.

„Yra noras prisidėti prie miesto bėgikų bendruomenės augimo, – sakė asociacijos „Sporto renginiai“ vadovas Evaldas Martinka. – Tai taip pat yra papildoma pramoga miesto svečiams. Norime, kad Druskininkų bėgimai vis augtų ir populiarėtų.“

Bėgimo treniruotės gali būti tikrai vertingos, nes per dvejus metus Druskininkuose bus surengta net 10 įvairių bėgimų.

Treniruotės su profesionaliu treneriu jau įsibėgėja. Visą birželio mėnesį jos vyksta kiekviena pirmadienį, trečiadienį ir penktadienį 18 val. Druskininkų Atgimimo progimnazijos stadione.

„Treniruočių procesas yra sudėliotas. Jos bus skirtos ir greičiui, vikrumui didinti, ir bendram fiziniam pasirengimui, ir, kas yra labai svarbu, ištvermės ugdymui. Taip bėgikai, ypač naujokai, bus ugdomi žingsnis po žingsnio. Visi kartu judėsime į priekį“, – kalbėjo E. Martinka.

Naktinis bėgimas. Augusto Didžgalvio nuotr.

Pirmasis iš artėjančių didelių šio projektų renginių – liepos 9 dieną organizuojamas Druskininkų naktinis bėgimas. Pats pavadinimas išduoda tai, kad bėgikai į trasą pasileis jau temstant. 4, 8 ir 16 km bėgimo dalyviams startas bus duotas 22.15 val. Prieš tai vyks tiek mažiems, tiek dideliems skirtas simbolinis 1,2 km bėgimas. Saulei besileidžiant, bėgikai judės palei Druskonio ežerą ir Vijūnėlės tvenkinį.

„Šio bėgimo metu dalyvių lauks šviesos, putos, linksmybės, muzika, lazeriai. Bėgikams tai nebus įprastas „stok ir bėk“ renginys, kviesime juos ir pramogauti. Tai puikus būdas praleisti laiką su draugais, bendraminčiais ir po finišo“, – pabrėžė E. Martinka.

Naktinis bėgimas. Augusto Didžgalvio nuotr.

Rugpjūčio 13 dieną bėgimo mylėtojų laukia dar vienas neįprastas renginys – bėgimas basomis. Bus galima rinktis 4 arba 8 km distancijas gražiame golfo lauke.

„Tai irgi gana retas bėgimas, nes visi įpratę bėgioti su batais. Jis įvyks šalia Druskininkų esančiame „Vilkės“ golfo klubo lauke. Žmonės bėgs nuostabia žole, kuri yra prižiūrėta, minkšta. Daugeliui tai bus naujas pojūtis, kuomet pasirodo, jog golfo lauke galima be tik vaikščioti, bet ir bėgioti basomis“, – sakė bėgimo organizatorius.

Beje, šis bėgimas bus prieš pat Žolines, todėl šis bėgimas tarsi simbolis, kad galima bėgioti per žolę.

 

Bėgimo renginių maratonas Druskininkuose pratęstas bus spalio 15 dieną, kai vyks „Druskininkų krosas“. Tai bus dar vienas naujas išbandymas aktyviems žmonėms, nes šįkart teks bėgti bekele.

Dar viena naujovė – Druskininkų Kalėdinis bėgimas. Jis numatomas gruodžio 26 dieną, kai visi norės po sočių vaišių grįžti į aktyvų judėjimą.

Viso šio bėgimo ciklo finišas – 2023 metų „RASA Druskininkai Run“ pusmaratonis – kuris jau vis labiau žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Jį pamėgo ir garsūs Lietuvos sportininkai, nuolat pabrėžiantys bėgimo malonumą nuostabios gamtos apsuptyje.

Gintaro Mačiulio nuotr.

Visuose šiuose renginiuose vyks ir estafetiniai bėgimai. „Druskininkų pusmaratonyje“ vyks estafetė 2×10 km, o kituose minėtuose bėgimuose – 2×4 km.

Šios idėjos tikslas, kad sportuojantys žmonės padrąsintų dar nesportuojančius pradėti tą daryti. Sportą propaguojantis gyventojas savo pavyzdžiu paskatina ir pakviečią į komandą dar nesportuojantį ar nereguliariai sportuojantį draugą ir suburtoje komandoje dalyvauja mūsų renginių estafečių rungtyse. Komandos kiekviename renginyje galės rinkti taškus ir pretenduoti į bendrosios įskaitos prizus.

Taip pat bėgimuose galima dalyvauti ir virtualiai. Tam reikia atitinkamomis dienomis įveikti pasirinktą distanciją ir pagal organizatorių taisykles pateikti užfiksuotus rezultatus.

Visų artėjančių bėgimo renginių Druskininkuose prizininkai bus apdovanoti rėmėjų prizais, o visi dalyviai gaus atminimo medalius bei galės atsigaivinti vieno didžiausių natūralaus minerinio vandens gamintojų „Druskininkų RASA“ natūraliu mineraliniu vandeniu RASA LIGHT.

„Vienas svarbiausių mūsų uždavinių – sveikų įpročių formavimas ir sveikos gyvensenos skatinimas, todėl mūsų įmonė yra nuolatinė įvairių sporto renginių dalyvė ir rėmėja. Vanduo ir sportas yra neatsiejama geros fizinės ir emocinės sveikatos dalis. Kadangi mūsų natūralus mineralinis vanduo išgaunamas būtent Druskininkuose, tai mums labai malonu prisidėti prie šiame mieste vykstančių įvairių renginių ir sportinių iniciatyvų“, – teigė „Druskininkų RASA“ įmonės direktorius Aurelijus Sinkevičius.

Projektas „Bėk drauge su draugu Druskininkuose“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.

Tekstas: organizatorių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

5 veiksmingi kalorijų deginimo pratimai

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį