Dalintis „Andrius Kulvinskas apie meilę irklentėms: „Kolegos iš pajūrio leido pabandyti ir „užsikabinau““

Andrius Kulvinskas apie meilę irklentėms: „Kolegos iš pajūrio leido pabandyti ir „užsikabinau“

Ekstremalaus sporto entuziastas, įmonės „PASIDARYK PATS records“ vadovas Andrius Kulvinskas yra vienas aktyviausių Lietuvos irklenčių sporto atstovų. Jis yra nuolatinis įvairių varžybų dalyvis ir prizininkas, o praėjusiais metais jau trečią sykį atstovavo Lietuvai pasaulio irklenčių čempionate.

„Irklentės mano gyvyenime atsirado nustojus aktyviai sportuoti ilgalentėmis („Longboard“, „Downhill“). Kažko trūko, gal veiksmo, tuomet ir atsidaro irklentės. Tai buvo apie 2015 metai. Kolegos iš pajūrio suteikė galimybę pabandyti ir „užsikabinau“. Tiesa, tai buvo bangų raižymo („sup surf“) disciplina. Tik kiek vėliau sužinojau, kad yra ir kita – lenktynių („sup race“) disciplina. Kaip dalyviui, man pirmosios varžybos įvyko 2018 metais. Nuo to laiko jose dalyvauju reguliariai“, – pasakojo A. Kulvinskas.

Andrius Kulvinskas

Bangų raižymo varžybos yra artimos banglenčių sportui, tačiau, skirtingai nuo banglenčių, čia yra naudojamas irklas, kuris padeda radikaliau suktis, išvystyti didesnį greitį. Tuo tarpu irklenčių lenktynės turi kelias rungtis – tai 200 m sprintas, 5 km lenktynės, 10 arba 20 km ilgosios lenktynės – priklausomai nuo organizatorių, bei maratonas.

A. Kulvinskas neslepia, kad irklenčių sporte, kaip ir daugelyje kitų, reikalingas geras fizinis pasiruošimas, sveikata ir užsispyrimas.

ICF pasaulio irklenčių čempionatuose A. Kulvinskas dalyvavo trejus metus iš eilės – 2021 m. Vengrijoje, 2022 m. Lenkijoje ir 2023 m. Tailande.

„Visus įspūdžius trumpai būtų sunku nupasakoti. Kiekvienas čempionatas jų paliko begalę. Vengrijoje buvo mano pirmasis pasaulio čempionatas. Pirmą kartą mačiau varžybas, kuriose buvo beveik 500 dalyvių. Jausmas starte, kai vienu metu pradeda irkluoti beveik 200 dalyvių, yra sunkiai nupasakojamas. Iš čempionato Lenkijoje didžiausias prisiminimas susijęs su oro sąlygomis. Varžybos vyko jūroje su 2-3 m aukščio bangomis, pučiant 8 m/sek. vėjui. Tai ekstremalu ir nedaug dalyvių pasiekė finišą. Tailandas taip pat įsiminė dėl oro sąlygų ir mums nebūdingu karščiu“, – įspūdžiais dalinosi A. Kulvinskas.

Andrius Kulvinskas

A. Kulvinskas pabrėžia, kad jis nėra profesionalus sportininkas, todėl ir treniruočių grafikas nėra reguliarus ar pastovus.

„Dažniausiai viskas priklauso nuo oro ir turimo laiko“, – teigė jis.

A. Kulvinskas yra ekstremalaus sporto gerbėjas. Kaip sako jis pats, ekstremalus sportas jį lydi nuo vaikystės. Tarp jo pomėgių yra riedlentės, snieglentės, ilgalentės, burlentės. Visgi labiausiai jis dabar fokusuojasi į irklentes.

Aktyvaus gyvenimo mylėtojas per sezoną sudalyvauja apie 10-15 irklenčių varžybų. Šiems metams jis turi taip pat nemažų ambicijų.

„Tikslai yra sudalyvauti varžybose ne tik Lietuvoje ar aplinkinėse šalyse, bet ir Europos čempionate Vengrijoje, Pasaulio taurėje Graikijoje bei planetos pirmenybėse JAV. Taip pat dalyvauju Lietuvos ekstremalaus sporto federacijos veiklose, kur esame išsikėlę ne vieną tikslą, siekiant skatinti ir populiarinti ekstremalų vandens sportą“, – aiškino A. Kulvinskas.

Andrius Kulvinskas

Jis taip pat atskleidė, kad jį domina naujovės, todėl tarp svajonių yra išbandyti „wingsuit“ – skrydį su specialia apranga nuo įvairių viršūnių ar kitų aukščio taškų.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: asmeninio archyvo

Komentarai

  1. Arnas

    Geras bičas!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Judita Traubaitė nugalėjo Pasaulio orientavimosi sporto slidėmis taurės etape

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį