Dalintis „8 pratimai, skirti kiekvienam rankų raumeniui stiprinti“

8 pratimai, skirti kiekvienam rankų raumeniui stiprinti

Jei jūsų šios vasaros tikslas – tvirtos rankos, jums tereikia poros savo pajėgumui tinkamų svarmenų, tinkamų pratimų sąrašo ir šiek tiek motyvacijos. Išstudijuokite, kaip atlikti šiuos paprastus pratimus – ir pirmyn!

 1. Bicepsams – bicep curl

Atsistokite taip, kad kojos būtų pečių plotyje. Kiekvienoje rankoje laikykite po savo pajėgumui tinkamą svarmenį. Pratimą pradėkite, kai svarmenys bus prie šlaunų, delnai atsukti į priekį, o alkūnės – tarsi „priklijuotos“ prie klubų. Iš tokios pozicijos kelkite svarmenis link pečių. Lėtai grįžkite į pradinę padėtį ir kartokite pratimą.

 1. Plaktuko pratimas – hummer curl

Atsistokite taip, kad kojos būtų pečių plotyje, o rankos – šonuose. Delnai turėtų būti atsukti į klubų pusę, alkūnės prispaustos prie kūno. Kiekvienoje rankoje laikykite po savo pajėgumui tinkamą svarmenį. Iš tokios padėties pakelkite svarmenis prie pečių. Lėtai grįžkite į pradinę padėtį ir kartokite pratimą.

 1. Plačiai į šonus – wide curl

Atsistokite taip, kad kojos būtų pečių plotyje. Kiekvienoje rankoje laikykite po savo pajėgumui tinkamą svarmenį. Alkūnes prispauskite prie kūno, delnus nukreipkite į kambario sienas ir tokioje padėtyje kelkite svarmenis prie pečių. Lėtai grįžkite į pradinę padėtį ir kartokite pratimą.

 1. Sulenkto tricepso tiesimas – bent-over tricep extension

Atsistokite taip, kad kojos būtų pečių plotyje, o rankos – šonuose, delnai nukreipti į klubus. Kiekvienoje rankoje laikykite po savo pajėgumui tinkamą svarmenį. Šiek tiek sulenkite kelius ir palenkite liemenį į priekį, kol kūnas bus maždaug 45 laipsnių kampu su žeme. Tokioje padėtyje iškelkite žastus aukštyn, alkūnes laikykite prie šonų, o dilbius tieskite už savęs, kol visa ranka išsities ir bus lygiagreti grindims. Lėtai nuleiskite dilbius į pradinę padėtį ir kartokite pratimą.

 1. Tricepso tiesimas virš galvos – overhead tricep extension

Atsistokite taip, kad kojos būtų pečių plotyje, o rankos – šonuose. Abiem rankom suimkite savo pajėgumui tinkamus svarmenis ir kelkite rankas virš galvos, kol rankos bus tiesios. Alkūnes palikite šiek tiek sulenktas. Delnai turi būti nukreipti vienas į kitą. Jei pradžioje šis pratimas atrodo per sunkus, naudokite tik vieną svarmenį. Laikydami alkūnes ir žastą ausų lygyje, lėtai nuleiskite dilbius, kad svoriai atsidurtų šiek tiek už galvos. Lėtai grįžkite į pradinę padėtį ir kartokite pratimą.

 1. Tricepso „panardinimas“ – tricep dip

Atsisėskite ant stabilios kėdės, sofos ar suolo. Rankomis, maždaug pečių plotyje, suimkite jo sėdynę, kad pirštai būtų atsukti į priekį. Ištieskite kojas priešais save, padėkite pėdas ant grindų taip, kad jūsų keliai sudarytų 90 laipsnių kampą –  keliai turėtų atsidurti maždaug virš kulnų. Nuslinkite nuo kėdės ar suolo taip, kad remtumėtės tik rankomis ir kojomis, o rankas laikykite beveik ištiestas. Sulenkite alkūnes ir, laikydami nugarą kuo arčiau kėdės ar suolo, lėtai nuleiskite kūną link grindų, kol alkūnės bus maždaug 90 laipsnių kampu. Kelkite rankomis savo svorį į pradinę padėtį ir kartokite pratimą.

 1. Pečių suvedimas – shoulder press

Atsistokite taip, kad kojos būtų pečių plotyje, o rankos – šonuose. Abiem rankom suimkite savo pajėgumui tinkamus svarmenis ir pakelkite juos tiesiai virš pečių, delnais į priekį, maždaug ausų lygyje. Alkūnes sulenkite maždaug 90 laipsnių kampu. Iš šios pradinės padėties ištieskite rankas per alkūnes, kad svoriai iškiltų virš galvos lygio. Lėtai grįžkite į pradinę padėtį ir kartokite pratimą.

 1. Pakėlimai iš priekio į šoną – front to lateral raises

Atsistokite taip, kad kojos būtų pečių plotyje, o rankos – šonuose, delnai atsukti į klubus. Abiem rankom suimkite savo pajėgumui tinkamus svarmenis. Laikydami delnus nukreiptus žemyn, pakelkite svarmenis tiesiai priešais krūtinę iki pečių lygio. Laikykite svarmenis apie sekundę, tada ištieskite rankas į šonus, kad jos atsidurtų šiek tiek žemiau pečių lygio. Nuleiskite rankas šonuose ir pakartokite pratimą taip, kad šį kartą pirmiausia ištiestumėte rankas į šonus, o tada jos atsidurtų priešais krūtinės ląstą. Galiausiai nuleiskite rankas žemyn prie šlaunų ir kartokite pratimą.

Pagal užsienio spaudą parengė Karina Vladičkė
Iliustracijos: www.everydayhealth.com

Komentarai

 1. Dovil

  Parodykit šiuos pratimus video

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Bėgikas R. Saulius kasmet išbando po naują hobį

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį