Dalintis „4 realiai  įgyvendinami sportiniai tikslai“

4 realiai  įgyvendinami sportiniai tikslai

Mūsų smegenys dažnai veikia „verta-neverta“ principu, ypač – kai kalbame apie sportą. Suprantame, kad sportuoti yra sveika, o reguliari mankšta gali atnešti teigiamų išvaizdos pokyčių, tačiau dažnai galvojame, kad šie pokyčiai mums nepasiekiami. Viena iš tokio mąstymo priežasčių –esame linkę išsikelti sunkiai pasiekiamus, o kartais net nerealius sportinius tikslus. Štai keletas nesunkiai pasiekiamų tikslų, kurie galbūt motyvuos jus tapti aktyvesniais.

Treniruokitės 12 dienų per mėnesį

Siekiant suformuoti aktyvaus gyvenimo būdo įpročius ir, žinoma, pamatyti sportinius rezultatus, labai svarbu yra nuoseklumas. Tačiau be plano išlaikyti motyvaciją gali būti sunku. Todėl treneriai rekomenduoja tiesiog iš anksto susiplanuoti savo sportinę rutiną ir jos laikytis. Trys treniruotės per savaitę, t. y. 12 d. per mėnesį, yra optimalus variantas, norint pasiekti kūno ir ištvermės pokyčių. Savo pasirinktas treniruočių dienas pasižymėkite kalendoriuje, o jei esate ypač užmaršus arba linkęs „pamiršti“ nelabai malonius pasižadėjimus sau, net užsistatykite priminimus telefone. Jei norite sau suteikti dar šiek tiek „spaudimo“, savo tikslu pasidalinkite su draugu ir susilažinkite, kuris iš jūsų greičiau šį iššūkį įvykdys.

Kartą per savaitę išbandykite naują treniruotę

Jei esate iš tų žmonių, kurie nuo sporto išsisuka, motyvuodami, kad sportuoti treniruoklių salėje jiems nuobodu, užsibrėžkite, pavyzdžiui, du mėnesius kartą per savaitę išbandyti vis naują sporto šaką. Tai gali būti joga, pilatesas, bėgimas kartu su grupe, kikboksas ar net šokinėjimas batutų parke – viskas, kas jums šauna į galvą.

Skirtingos treniruotės leis jums pastiprinti skirtingas raumenų grupes, įgysite naujų įgūdžių, o pats reikšmingiausias tokio iššūkio rezultatas – jei pavyktų atrasti sporto šaką, kuri jums bus įdomi ir tęsite jos treniruotes toliau.

Kasdien 6 savaites prabėkite bent po 1,5 km

Šis tikslas yra puikus būdas pradėti treniruotis tiems, kurie ilgą laiką nesportavo ir nori pagerinti savo širdies bei kraujagyslių sveikatą. Jei pradėti nuo 1,5 km jums atrodo per didelis žingsnis, startuokite su trumpesniu atstumu, pavyzdžiui – puse kilometro ir palaipsniui šį atstumą ilginkite. Stebėkite savo pažangą: užrašykite, kiek laiko sugebėjote nubėgti nesustoję, kiek kilometrų ir per kokį laiką nubėgote. Bėgdami taip pat galite išsikelti minitikslus: prabėkite dar viena gatve, nesustokite, kol nepasibaigs ausinėse skambanti daina arba parbėkite, o ne pareikite iki namų. Gal neprireiks nė 6 savaičių, kai norėsite padidinti 1,5 km tikslą.

10 tūkst. žingsnių per dieną vieną mėnesį

Šis tikslas taip pat sustiprins jūsų širdies bei kraujagyslių sistemą, o jei turite viršsvorio, neapkraus sąnarių ir bus puiki įžanga į aktyvų gyvenimo būdą. Greitas vaikščiojimas taip pat sumažina stresą ir stiprina imunitetą. Pasiekti šio tikslo padės sąmoningumas. Darbo dienomis rinkitės ėjimą į darbą ir iš jo pėsčiomis, vaikščiokite per pietų pertrauką, rinkitės laiptus, o ne liftą. Na, o savaitgaliais arba dienomis, kai darbo krūvis yra mažesnis, planuokite ilgesnius žygius. Galite ne kasdien suvaikščioti 10 tūkst. žingsnių, bet, tarkime, 70 tūkst. žingsnių per savaitę. Visa tai registruokite išmaniajame įrenginyje arba žurnale.

Galite nustatyti bet kokį savo asmeninį tikslą. Tai darydami, vadovaukitės SMART metodu. Jį iššifruoti galima taip:

  • konkretus (S – angl. specific) – tikslas turi būti aiškus ir apibrėžtas. Jį apibrėžti galite taip: „nuo šiol sportuosiu tris kartus per savaitę“, užuot „ nuo šiol sportuosiu daugiau“;
  • išmatuojamas (M – angl. measurable) – galite išmatuoti savo pažangą, pavyzdžiui: suskaičiuoti atliktų pratimų skaičių, stebėti nubėgtą atstumą ir t.t.;
  • pasiekiamas (A – angl. attainable) – tikslą galima pasiekti per nustatytą laiką;
  • aktualus (R – angl. relevant) – tikslas turi prasmę, dėl kurios kyla motyvacija jį pasiekti;
  • trunkantis apibrėžtą laiko tarpą – (T – angl. time) – tikslas turi terminą, nesvarbu, ar tai keturios savaitės, ar šeši mėnesiai.

Pagal užsienio spaudą parengė Karina Vladičkė
Nuotraukos: pexels.com  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

BMX dviratininkas G. Pabijanskas save realizuoja ir sporte, ir karo akademijoje

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį