Dalintis „Žiemos maudynių atmintinė“

Žiemos maudynių atmintinė

Daugelis pasaulio žmonių net nesvajoja apie maudynes žiemą. Mes savo kraštuose tokią galimybę turime. Maudynės gamtiniuose vandens telkiniuose teikia grūdinimosi naudą, kūną palankiai veikia oras, vėjas, saulė, sniegas ir fizinis krūvis.

Neskubėkite!

Pirmosios žiemos maudynės turėtų įvykti tada, kai esate visiškai pasiruošę ir užsidegę tai daryti. Prieš pradėdami jas būtinai pasitarkite su gydytoju!

Lipdami į vandens telkinį patikrinkite jo gylį, dugną ir pasiruoškite po plaukimo kuo greičiau apsirengti. Į vandenį žingsniuokite lėtai, jeigu maudysitės eketėje, į ją taip pat lįskite neskubėdami.

Venkite pavojų!

Buvimo vandenyje trukmė priklauso nuo plaukiko sveikatos būklės ir fizinio pasirengimo. Pradžioje užtenka maudytis kartą per savaitę ne ilgiau kaip minutę. Vėliau optimalus buvimo vandenyje laikas gali būti dvi trys minutės.

Galva yra jautriausia šalčiui, tad plaukiant galima mūvėti kepurę. Patartina maudynes vėsiame vandenyje pradėti jau rudenį, kad atėjus žiemai kūnas būtų įpratęs prie šalčio. Žinoma, galima pradėti ir viduržiemį patirties turinčio „ruonio“ kompanijoje. Jeigu būnant vandenyje pradeda krėsti drebulys, reikia nedelsiant išlipti, kruopščiai nusišluostyti ir kuo greičiau sušildyti kūną.

Neperšalkite!

Kūno temperatūra net ir išlipus iš vandens kurį laiką krinta. Neverta būti vandenyje, kol nebegalite kęsti šalčio, geriau saugiai išlįsti, apsirengti ir sušilti. Išlipus į krantą reikia nedelsiant nusausinti kūną ir apsivilkti šiltais drabužiais. Jei yra galimybė, geriau tai daryti patalpoje arba užuovėjoje.

Sušilti reikia atsargiai!

Karšto vandens reikėtų vengti – šalčio užgrūdintas kūnas netoleruoja aukštos temperatūros, tad galima nudegti. Nemaža rizika eiti į karštą dušą ar pirtį, nes kūnas atšalusį kraują greitai nukreipia į širdį ir gali kilti širdies smūgio grėsmė.

Reguliarumas

Maudytis žiemą reikėtų mažiausiai kartą per savaitę, nes tik nuosekliai tai darant galima priversti organizmą prisiminti, kaip tinkamai reaguoti į šaltį ir šilumą, priprasti prie temperatūros kaitos. Tačiau maudytis ilgiau nei tris minutes patartina tik kartą per savaitę, ne dažniau. Kiti kartai tegu būna trumpesni. Kiekvienas maudymasis yra krūvis, tad širdžiai reikia skirti laiko atsigauti.

Grūdinamasis poveikis

Grūdinimasis atveria kapiliarus, masažuoja ir valo organizmą, taip pat stimuliuoja endokrininę sistemą. Sistemiškas grūdinimasis gerina kūno termoreguliaciją, kelia viso organizmo tonusą, dėl to gerėja medžiagų apykaita, nuotaika, stiprėja atsparumas ligoms, imuninė sistema.

Užsigrūdinę žmonės serga rečiau, o jeigu suserga, kur kas greičiau pasveiksta. Maudymasis šaltame vandenyje gerina kraujo apytaką, o tai savo ruožtu intensyvina vidaus organų darbą, tada iš organizmo greičiau pašalinami toksinai.

Jeigu jūsų rankos ir kojos nuolat šąla, pravartu žinoti, kad šaltas vanduo gerina galūnių kraujotaką ir viso kūno termoreguliaciją.

Tekstas – Merilin Piirsalu
Nuotraukos – bigstock.com

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Senasis stintapūkis dar gyvas

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį