„Jau teikdama studijų prašymą, žinojau – kad ir į kokį miestą išvyksiu studijuoti, būtinai jame bandysiu ieškoti krepšinio klubo palaikymo šokėjų komandos“, – pasakoja 23 m. panevėžietė Fausta Lukošiūnaitė, jau daugiau nei trejus metus šokanti pagrindinėje „Žalgirio“ palaikymo šokėjų komandoje. Fizinio ugdymo ir sporto specialybės ketvirtakursė taip pat dirba Kauno prekybos cente „Mega“ esančioje „Sportland“ parduotuvėje vyr. konsultante ir tikina – nors šiuo metu laisvo laiko daug neturi, bet kol kas viskas klostosi taip, kaip kažkada svajojo.
Šokis traukė nuo mažų dienų
Fausta pasakoja, kad šokiai ją traukė nuo pat vaikystės. Būdama 8-erių, ji pradėjo lankyti show dance stiliaus šokius ir lankė juos beveik 10 metų. Nors bandė save atrasti dar ir plaukime, vis tik šokiai nugalėjo ir plaukimo treniruotes mergaitė buvo priversta mesti.
„Šokių treniruočių metu mokydavomės įvairių šokių judesių, gimnastikos elementų, kadangi kartu vyko ir gimnastikos treniruotės. Kai buvau maždaug septyniolikos, pradėjo irti mūsų šokių grupė ir draugė mane įkalbėjo pabandyti nueiti į Panevėžio „Lietkabelio“ palaikymo šokėjų grupės treniruotę. Žinoma, iš pradžių buvo daug klausimų, kaip ten viskas vyksta, bet po treniruotės man iš karto patiko toks šokių pobūdis. Buvau priimta į grupę ir prašokau joje du sezonus“, – pasakoja F. Lukošiūnaitė.
Svajonei buvo lemta išsipildyti
Po mokyklos panevėžietė žinojo – kad ir į kokį miestą išvyks studijuoti, būtinai bandys jame ieškoti krepšinio klubo palaikymo šokėjų komandos, prie kurios galėtų prisijungti. Kadangi jai pavyko įstoti į Lietuvos sporto universitetą, esantį Kaune, ji nutarė, kad geriausia vieta šokti, žinoma, būtų Kauno „Žalgirio“ palaikymo šokėjų komanda.
„Taip susiklostė, kad viena iš mano dėstytojų universitete buvo „Žalgirio“ dublerių komandos šokėjų trenerė. Tai padrąsino mane pasidomėti dublerių komanda ir ateiti į pirmąją treniruotę. Kadangi man viskas treniruotės metu patiko, tai ir likau treniruotis šioje komandoje“, – prisimena F. Lukošiūnaitė.
Merginos teigimu, ateidama treniruotis į dublerių komandą, ji žinojo, kad gali tekti ilgai laukti savo šanso pakliūti į pagrindinę palaikymo komandą, kuri ir pasirodo varžybų metu, mat norint tapti „Žalgirio“ šokėja, reikia, visų pirma, sulaukti eilės, kai pagrindinėje komandoje atsilaisvins vieta, o antra – laimėti atranką.
„Man ir vėl pasisekė – po maždaug pusmečio, o tai yra pakankamai greitai, atsilaisvino vieta ir pavyko laimėti atranką. Šiuo metu pagrindinėje komandoje šoku jau 3,5 metų“, – džiaugiasi panevėžietė.
Patinka grįžtamasis ryšys
Labiausiai šiuose šokiuose Faustai patinka tai, kad tenka dažnai išeiti į sceną.
„Jei, pavyzdžiui, lankai tiesiog šokių užsiėmimus, gali būti, kad mėnesių mėnesiais mokysiesi vieną šokį, kurį atliksi konkurse, dar gal porą kartų pasirodysi publikai. O palaikymo komandoje mes vienu metu mokomės daug šokių, apie trisdešimt. Rungtynės vyksta vieną ar du kartus per savaitę ir kaskart mes šokius keičiame, parodome vis kažką naujo“, – paaiškino mergina.
Dar viena priežastis, kodėl Faustai patinka šokti „Žalgirio“ šokėjų komandoje yra galimybė pasirodyti tokioje didžiulėje arenoje, pilnoje gerbėjų ir sulaukti gausaus jų palaikymo.
„Tai išties nuostabus jausmas!“, – priduria pašnekovė.
Darbe gali pritaikyti studijuojant įgytas žinias
Fizinio ugdymo ir sporto specialybės ketvirtakursė prisipažįsta, kad šokiai užima tikrai nemažai jos laisvalaikio.
„Mūsų treniruotės tunka 2 val., tris kartus per savaitę. Kaip jau minėjau, per savaitę dar turime bent vienas ar porą rungtynių. Kadangi taip pat darbuojuosi „Sportland“ parduotuvėje, laisvo laiko, tiesą pasakius, beveik nelieka. Laimei, jau parašiau savo bakalaurinį darbą“ , – juokiasi pašnekovė.
„Sportlande“ mergina darbuojasi jau virš metų. Mėgstamiausia darbo dalis – bendravimas su klientais.
„Labiausiai man patinka, kai klientai manęs ko nors klausia, kai galiu padėti ar pasidalinti patirtimi. Ypač malonu darbe pritaikyti savo studijų žinias kai kuriais klausimais. Taip pat viena iš mano pareigų – eksponuoti naujų kolekcijų prekes. Šio darbo metu galiu „įjungti“ ir savo kūrybinę gyslelę“, – šypsosi Fausta.
Kalbino: Karina Vladičkė
Nuotraukos: iš asmeninio archyvo