Dalintis „Atgimstantis moterų regbis viltis sieja su jaunimu“

Atgimstantis moterų regbis viltis sieja su jaunimu

Moterų regbis Lietuvoje jau nebeskamba kaip egzotika, todėl dabar, vietoj kovos su stereotipais, siekiama auginti jaunąją kartą ir stiprinti šio sporto pozicijas.

Lietuvos moterų regbio-7 rinktinė šiemet ruošiasi Europos čempionato „Conference“ diviziono kovoms. Savo startų laukia ir pernai pirmą sykį suburta Lietuvos jaunių merginų rinktinė. Atsigauna ir Lietuvos moterų čempionatas. Šiame sezone numatyti net šeši turai, o pirmenybėse dalyvauja keturios komandos.

„Progresas ir šiokie tokie rezultatai yra. Pirmą kartą turime jaunių rinktinę, tas labai džiugina. Šiaulių regbio akademijoje yra paskirta mergaites treniruojanti trenerė. Ji renka mergaičių grupę. Kiekviename klube atsiranda vis daugiu nekontaktinio regbio atstovių mergaičių. Vaikų grupėse yra sudaromos mišrios komandos ir taip mergaitės gali išlikti regbyje. Taigi, progresas, nors ir negreitas, bet yra“, – sakė Lietuvos regbio federacijos generalinė sekretorė Austėja Minkevičiūtė.

Merginų regbis

Visgi dar neseniai moterų regbis, galima sakyti, buvo krizėje.

2014 metais Vilniuje vykusiame tuometinio B diviziono turnyre Lietuvos rinktinė iškovojo sidabro medalius ir pakilo į antrąją pagal pajėgumą Europos pirmenybių grupę. Vis dėlto jau po metų rinktinė gerokai nusilpo, iškrito atgal į žemiausią divizioną, o ir jame vėliau dėl aukštų vietų nekovojo. Vėliau moterų regbio gyvybę kurį laiką palaikė vienintelis klubas Vilniuje, o dar vėliau trejus metus nebuvo net rengiamas Lietuvos čempionatas.

„Pati prie Lietuvos moterų regbio prisijungiau tik 2016 metais, todėl galiu tik pasvarstyti, kas nutiko. Keletas žaidėjų pasitraukė iš rinktinės, tuo metu nebuvo regbį žaidžiančių merginų prieaugio. Tikriausiai trūko ir žaidėjų, ir žmonių, kurie užsiimtų darbu su regbininkėmis. Iš esmės nuosmukį lėmė keletas skirtingų priežasčių“, – teigė A. Minkevičiūtė.

Pasak buvusios Lietuvos regbio rinktinės narės, augantį sportuojančių merginų skaičių lėmė pačio regbio didėjantis populiarumas.

„Dalis merginų regbyje atsirado, nes pažįsta sportuojančius regbininkus. Kai kurios merginos žaidė regbį nuo mažens ir dabar užaugo. Klubai atsižvelgė į tą didėjantį merginų susidomėjimą, todėl Šiauliuose suburtos dvi U-18 merginų komandos. „Vaire“ merginas treniruoja Sigitas Kukulskis, o „Baltrex“ – Vytaras Bloškys“, – sakė LRF generalinė sekretorė.

Merginų regbis

LRF yra suinteresuota moterų regbio stiprėjimu. Yra išreikštas noras, kad visos stipriausios Lietuvos komandos turėtų savo merginų ekipas. Visgi A. Minkevičiūtė neslepia, jog klubams tai yra gana brangus malonumas. Nepaisant to, moterų komanda yra Vilniuje, sugrįžo Kauno „Ąžuolo“ ekipa, su kuria bendradarbiauja ir anksčiau stiprias pozicijas Lietuvoje turėjusi Marijampolė.

„Viskas susiklostė labai natūraliai – klubai vienu metu pradėjo atsigaudinėti, o federacija pradėjo domėtis, ką jie norėtų nuveikti. Čempionato atgaivinimas buvo pirminis žingsnis, kad toms komandoms atsirastų kažkokia motyvacija ir tikslai. Džiugina ir tai, kad tarp jaunių merginų jau nebereikia kovoti su stereotipais, kad regbis netinka moterims, nes patys vaikinai jas moko ir užkrečia šiuo sportu“, – teigė A. Minkevičiūtė.

Kol kas merginos Lietuvoje koncentruojasi į mažąjį septynetų regbį. Natūralu, nes kol kas su tokiais pakankamai kukliais sportuojančių skaičiais, kalbėti apie regbio-15 komandą dar yra ankstoka. Tuo tarpu dinamiškas ir greitas regbis-7 yra kur kas patrauklesnis.

A. Minkevičiūtė sako, kad į regbį galėtų puikiai įsilieti lengvaatletės. Čia reikia greičio, gero įsibėgėjimo, vikrumo. Tik po to ateina regbio elementai – kamuolio gaudymas, griovimai ir t.t. Visgi regbyje savo vietą gali rasti įvairios merginos, nes čia reikia ir grumtynių, ir mąstymo.

Pats regbis turi daugybę teigiamų savybių. Turbūt dėl to regbį pradėjusios žaisti merginos dažniausiai nesigaili šio žingsnio, o naudos kokia nors forma gaus visos.

„Labai gerai yra save išbandyti regbyje, nes ši sporto šaka prideda daug pasitikėjimo savimi ir padeda augti kaip žmogui. Tai puiki galimybė susirasti draugų visam gyvenimui, atstovauti savo klubui, miestui ar šaliai. Galima nemažai keliauti, sudalyvauti įvairiuose renginiuose. Tai yra galimybė stiprėti fiziškai ir gerinti visas savybes. Regbis – tokia sporto šaka, kurią praėjęs gali būti labai gerai paruoštas tiek fiziškai, tiek emociškai. Net ir bet kuriam kitam sportui. Regbis yra toks pilnavertis, kad visiems rekomenduočiau jį išbandyti“, – pridūrė A. Minkevičiūtė.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Lietuvos regbio federacijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Namų sienos atnešė fortūną: Gabrielė Andrašiūnienė iškovojo Europos čempionės titulą

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį