Dalintis „Žaidžia ne pavardės: nurašyti „Lakers“ sezonai ir susvilę NBA superklubai“

Žaidžia ne pavardės: nurašyti „Lakers“ sezonai ir susvilę NBA superklubai

Šį NBA sezoną ir Los Andželo „Lakers“, ir Bruklino „Nets“ pasitiko iškilmingai – žvaigždėmis perkrautos sudėtys žadėjo pergalingus metus. Visgi kol kas reikalai klostosi priešingai – ekipos balansuoja ant atkrintamųjų slenksčio, o tikslai pamažu bliūkšta. Stipriausioje krepšinio lygoje tai jau ne pirmas kartas, kai suburti superklubai prisvyla.

Šiemet laiko ištaisyti situaciją dar yra, tačiau perspektyvos niūrios. Štai prieš sezoną Russellą Westbrooką prie LeBrono Jameso ir Anthony Daviso tandemo pridėjęs „Lakers“ klubas šiuo metu Vakarų konferencijoje žengia devintas ir, panašu, kad reguliarųjį sezoną pabaigs „Play-In“ turnyro rėmuose.

Daug už R. Westbrooką paaukojusi ekipa tikėjosi kur kas solidesnio buvusio lygos MVP žaidimo – komandą pastaruoju metu ant pečių tempia pagalbininkų stingantis 37-erių LeBronas.

LeBronas Jamesas, Russellas Westbrookas ir Anthony Davisas

Savo ruožtu Bruklino stovykla laukia po Jameso Hardeno mainų atvykusio Beno Simmonso debiuto bei į optimalią sportinę formą sugrįžtančio Kevino Duranto. Nepasiskiepijęs Kyrie Irvingas gali rungtyniauti tik išvykos rungtynėse, o nepilno pajėgumo „Nets“ Rytuose žengia aštunta.

Ar šis sezonas dar kartą įrodys, kad žvaigždžių pilna sudėtis sėkmės negarantuoja? Šio amžiaus NBA istorijoje pavyzdžių yra apstu – štai penki nesėkmingi superklubai ir jų bandymai užsimauti žiedus.

2003/04 m. Los Andželo „Lakers“

Šį tūkstantmetį trimis NBA titulais iš eilės pradėjęs Kobe Bryanto ir Shaquille‘o O‘Nealo duetas 2002/03 m. sezone trofėjų pralošė San Antonijo „Spurs“ ekipai ir naują sezoną pasitiko su permainomis.

„Lakers“ klubą prieš 2003/04 m. sezoną papildė Karlas Malone ir Gary Paytonas. Čempionų žiedų per karjerą iki tol neiškovoję krepšininkai suvienijo jėgas su smogiamuoju Kobes ir Shaqo duetu, tačiau superklubas liko nieko nepešęs.

Didysis Los Andželo ketvertas

K. Bryantas tą sezoną dėl kaltinimų seksualiniu priekabiavimu praleido dalį rungtynių bei konfliktavo su pačiu Shaqu, ne pirmos jaunystės K. Malone‘ą stabdė traumos, o finalą pasiekę „Lakers“ liko nublokšti lygos išsišokėlių Detroito „Pistons” rezultatu 4-1.

2004/05 m. Indianos „Pacers“

Visų žvaigždžių rungtynių dalyviais perkrauta Indianos „Pacers“ ekipa 2004/05 m. sezone disponavo tokiais vardais kaip Reggie Milleris, Ronas Artestas, Jermaine‘as O‘Nealas ir Stephenas Jacksonas.

Visgi didis talentas komandai veikiau prišaukė nelaimę – puikiai sezoną pradėjęs klubas čempionų viltis nusibraukė per vieną reguliariojo sezono mačą su titulą gynusia Detroito „Pistons“ ekipa.

Rungtynių metu užsiliepsnojęs „Pacers“ pitbulio R. Artesto ir „Pistons“ centro Beno Wallace konfliktas peraugo į nuožmiausias NBA istorijoje masines muštynes, kuriose „Pacers“ krepšininkai galiausiai mušėsi su Detroito fanais.

Pagrindinis konflikto dalyvis R. Artestas buvo suspenduotas visam likusiam sezonui ir tai nužudė „Pacers“ viltis kovoti dėl žiedų antrus metus iš eilės – ekipa krito Rytų konferencijos pusfinalyje.

2007/08 m. Fynikso „Suns“

Dusyk NBA MVP laurais pasidabinęs gynėjas Steve‘as Nashas taip niekada ir neiškovojo čempionų žiedų, tačiau gerą galimybę turėjo 2007/08 m. sezone, kai jo atstovaujama Fynikso „Suns“ ekipa suformavo galingą sudėtį.

Ekipai tą sezoną atstovavo Amar‘e Stoudemire, S. O‘Nealas, Grantas Hillas, Raja Bellas, Leandro Barbosa ir Boris Diaw. Įspūdingu sudėties gyliu pasižymėjusi „Suns“ komanda turėjo visus ingredientus titulo receptui.

Steve’as Nashas ir Amar’e Stoudemire

Visgi kaip ir ankstesniame sezone, taip ir 2008 m. kelią pastojo San Antonijo „Spurs“ klubas. Fyniksas krito dar pirmame raunde 4-1, ekipos treneris Mike’as D’Antoni prarado darbą, o kitąmet klubas pirmą kartą po S. Nasho atvykimo liko už atkrintamųjų borto.

2012/13 m. Los Andželo „Lakers“

Viena stipriausių sudėčių ant popieriaus NBA istorijoje, tačiau aikštelėje viskas nebuvo taip paprasta. Neseniai du titulus su Kobe ir Pau Gasolio duetu priešakyje laimėję „Lakers“ norėjo dar sykį sugrįžti į NBA sostą ir bandė pakartoti panašų manevrą kaip kad 2003-aisiais.

Ekipa pasikvietė du čempionų žiedų iki tol nelaimėjusius NBA lygos veidus – S. Nashą ir Dwightą Howardą.

Tačiau lygą gąsdinusi „Lakers“ sudėtis krito atkrintamųjų starte. P. Gasolis ir S. Nashas visą sezoną neišsilaižė traumų, ekipai sunkiai sekėsi gintis, o prieš pat atkrintamųjų startą K. Bryantas nusiplėšė Achilą.

Kraujuojančią sudėtį San Antonijo „Spurs“ ekipa dar pirmame atkrintamųjų raunde nušlavė 4-0.

2013/14 m. Bruklino „Nets“

Su senstelėjusia sudėtimi prieš metus sudegęs „Lakers“ klubas turėjo šio to pamokyti Brukliną, tačiau šis pasirinko tokią pačią strategiją.

2013/14 m. sezone „Nets“ nusprendė atlikti grandiozinius mainus, po kurių į Brukliną atvyko ir prie Derono Williamso, Joe Johnsono ir Brooko Lopezo prisijungė Kevinas Garnettas, Paulas Pierce‘as ir Jasonas Terry.

Paulas Pierceas ir Kevinas Garnettas

Ekipa nužengė kiek toliau negu prieš metus „Lakers“, tačiau nė iš tolo nepriminė konkurencingos komandos. Už vienerius mainus Bruklinas paaukojo komandos ateitį ir atidavė keturis pirmojo rato šaukimus.

Galiausiai, pirmame Rytų konferencijos atkrintamųjų raunde įveikę Toronto „Raptors“ klubą, „Nets“ netrukus krito nuo LeBrono ir Majamio „Heat“, kuris seriją laimėjo 4-1.

Tekstas: Lauryno Puikio
Nuotraukos: Scanpix

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Ralio vairuotoja A. Perminaitė: „Sporte mane traukia greitis ir techniškumas“

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį