Kaip trumpai apibūdintumėte „Timberland“ prekės ženklo istoriją?
„Timberland“ istorija – išties unikali. Abingtono batų fabrikas užgimė 1958 m. Naujojoje Anglijoje. 1973 m. jo savininkui Sidney Schwarzui į galvą šovė mintis. Jis sukūrė ir pagamino batus, skirtus ekstremaliai šaltose oro sąlygose vargstantiems Naujosios Anglijos darbininkams. Šie batai buvo pavadinti „Timberland“ vardu. Netrukus jie tapo beveik nepamainomu darbo įrankiu bei pačia populiariausia, nepaprastos sėkmės sulaukusia darbo avalyne Amerikoje, tad bendrovė nutarė panaudoti šį vardą savo prekės ženklui užvadinti. Po kelerių metų, 10-ajame deš., italų platintojo su didinga vizija dėka, šis prekės ženklas pasiekė Europą ir neilgai trukus virto būtinu visų miesto mados pasekėjų atributu. Taip šis prekės ženklas, kadaise išsukęs verslą iš vieno batų modelio, išsiplėtė, aprėpdamas skirtingas avalynės bei drabužių kolekcijas tiek vyrams, tiek moterims. Šiandien, orientuodamasis į amerikietišką kilmę, meistriškumą ir kokybę, „Timberland“ siekia dar labiau įtvirtinti savo pozicijas, susitelkdamas ties avalynės bei drabužių sprendimais, orientuotais į kasdienius vartotojų nuotykius, ir gamindamas savo kokybe, patvarumu, stiliumi ir komfortiškumu išsiskiriančius produktus.
Kokios yra TBL prekės ženklo vertybės, pažadas ir ateities vizija?
„Timberland“ prekės ženklo vertybės slypi kasdieniame mūsų darbe. Mes dirbame ir, svarbiausia, mums rūpi, kaip mes tai darome. „Mes tobuliname“ (angl. „We make it better“).
Mūsų vizija – tapti didžiausiu ir tvariausiu gyvenimo lauke prekės ženklu visoje žemėje.
Visiškai neseniai pakeitėme savo prekės ženklo pažadą, kad jis atitiktų naują mūsų verslo viziją ir požiūrį į vartotoją. Mūsų ženklo pažadas – siūlyti kasdienių gyvenimo nuotykių sprendimus.
Jei pažvelgtume į praeitį, pamatytume, kad prekės ženklas stipriai kito (nuo vyresnių prie jaunesnių vartotojų). Kodėl?
Visų pirma, prekės ženklo raida atliepia mūsų verslo plėtros poreikį. Esame vieni pagrindinių žaidėjų vyriškos avalynės pramonėje ir vis dar įžvelgiame milžinišką potencialą didinti pardavimo vietų skaičių bei pritraukti naujų vartotojų savo kolekcijomis, pritaikytomis prie jų poreikių. Šiuo metu dirbame ties produktų asortimentu, skirtu šiuolaikinėms moterims. Dar vienas strateginis prioritetas – drabužiai. Tai pagrindinė priemonė, leidžianti perteikti vartotojui gyvenimo būdo žinią, geriausias būdas pasiūlyti visokeriopus sprendimus per savo identitetą ir požiūrį. Plėsdami savo prekių pasiūlą, didindami pardavimo taškų skaičių, įvairindami asortimentą bei perteikdami vartotojams gyvenimo būdo žinią, mes palaipsniui keičiame ir savo prekės ženklą bei vartotojo nusiteikimą jo atžvilgiu.
Kas gi tas senasis ir naujasis „Timberland“ vartotojas?
Sunku dabar pasakyti, koks buvo tas senasis „Timberland“ vartotojas, bet, be abejo, kažkas, kas pirkdamas pirmiausia vertino kokybę ir patvarumą. Po 3 metus trukusio pasaulinio tyrimo tikrai žinome, kad turime ryškiai save identifikavusį vartotoją, kurį mes vadiname Gyvenimo lauke tipu (GLT). GLT – tai aktyviai mada besidomintys asmenys, ieškantys kokybiškų, patvarių ir įvairiapusiškų produktų. Jiems svarbūs prekės ženklai, jie neieško išpardavimų ir mėgsta išlaidauti. Jiems rūpi įmonės socialinė atsakomybė ir gryname ore vykdoma veikla. Mes juos gerai pažįstame ir žinome, kaip jiems įsiūlyti prekes.
Kiek žinome, dabar „Timberland“ priklauso VF grupei. Kaip VF pakeitė „Timberland“ prekės ženklą (nuo 2011 m.)?
Sakyčiau ne tiek pakeitė, kiek dar labiau išpopuliarino. Bendrovė išties skatina visas VF korporacijos nares dar labiau išsikelti kartelę finansų, žmogiškųjų išteklių, tiekimo kanalų, paslaugų pirkimo ir rinkodaros srityse. Susijungimo 2013 m. metu mums buvo iškilusi reali žlugimo grėsmė, tačiau kompanija lengvai susidorojo su šia problema. Praktiškai per vieną dieną mes pakeitėme savo buveinę ir atlikome daugybę keitimų savo IT ir susijusiose sistemose. Tuo metu daug kas galėjo pakrypti nepalankia vaga, todėl manau, kad verslo išsaugojimas – vienas didžiausių mūsų pasiekimų. Dar daugiau – mes suklestėjome. Jei šiandien pažvelgtumėte į skaičius, iš esmės jie neatspindėtų jokių neramumų ir tai yra didžiulis laimėjimas. Tuo pačiu metu mes sugebėjome suburti išties puikią komandą iš skirtingų sričių, šalių ir bendrovių. Štai kodėl, manau, ši kompanija ir šis prekės ženklas taip galingai skinasi kelią pirmyn.
Koks Jūsų mėgstamiausias „Timberland“ produktas? Kodėl?
Žiemą mano mėgstamiausias produktas – tai originalūs, geltoni „Timberland 6 in Premium“ batai. Tai mūsų legendinis produktas, iš kurio ir kilo prekės ženklo pavadinimas. Pavasarį renkuosi „Timberland Bradstreet Seonserflex“ batus, nes jie lengvučiai, stilingi ir pagaminti iš kokybiškos odos. Su jais jaučiuosi puikiai.
Kokių naujienų galime tikėtis iš „Timberland“ prekės ženklo per artimiausius porą metų?
Ir toliau dirbsime, kad parodytume savo vartotojui, koks jis mums svarbus ir reikalingas. Orientuosimės į 3 pagrindinius strateginius tikslus: didinti kasdienės vyriškos avalynės rinkos dalį, pritraukti daugiau moterų pasiūlant solidžią moteriškos avalynės kolekciją ir plėtoti drabužių verslą, kad taptume dar stipresniu gyvenimo būdo partneriu. Planuojame sėkmingai tai įgyvendinti tęsiant tradicinio verslo veiklą, tačiau visame kame orientuosimės ir į skaitmeninį verslą. Mūsų skaitmeninis verslas auga su kiekviena diena ir būtent tai yra ta erdvė, kur galime užmegzti artimesnį ryšį su jaunesniu vartotoju. Na, o šiuo metu tiesiog vadovaujamės savo vertybėmis, pažadu, paveldu ir meistriškumu, atnaujindami savo kolekcijas, kad šios būtų dar novatoriškesnės, aktualesnės ir prasmingesnės.
Ar esate lankęsis Baltijos valstybėse? Kas labiausiai sužavėjo šiame regione?
Taip, kelis kartus viešėjau Lietuvoje. Aplankiau Vilnių, Kauną ir prieš kelerius metus su šeima mėgavomės vasaros atostogomis Palangoje, prie nuostabiosios Baltijos jūros. Mano žmona iš Lietuvos. Mes susitikome 2003 m., kai abu dirbome „Nike“ kompanijoje. Ji buvo atsakinga už „Sportland“ Lietuvoje, o aš – už pardavimus CEMEA regione (t. y. Centrinėje ir Rytų Europoje, Artimuosiuose Rytuose bei Afrikoje). Labiausiai mane žavi kultūrinis skandinaviško racionalumo ir Rytų Europos išdidumo derinys. Dar labai gerbiu šį kraštą už aistrą sportui, ypač meilę krepšiniui, kurią turėjau progos patirti Lietuvoje.