Dalintis „Pasaulio dviračių treko reitingo lyderė O. Baleišytė: „Smagu pamatyti save viršūnėje““

Pasaulio dviračių treko reitingo lyderė O. Baleišytė: „Smagu pamatyti save viršūnėje“

Lietuvė Olivija Baleišytė nuo sausio vidurio yra Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) dviračių treko skrečo rungties reitingo lyderė. Ji taip pat yra daugkartinė Lietuvos dviračių sporto čempionė, todėl, galima sakyti, išgyvena sėkmingą karjeros etapą.

Sportininkė dar nepraranda vilčių prasibrauti į Paryžiaus olimpines žaidynes, todėl artimiausi mėnesiai bus labai intensyvūs ir darbingi.

O. Baleišytė „Sportlandmagazine.lt“ papasakojo apie skrečo rungtį, Lietuvos dviračių plento čempionės vardą ir kelią link didžiausios svajonės.

Esi pasaulio skrečo rungties reitingo lydere. Ką tau reiškia toks pasiekimas?

Visada labai smagu pamatyti save reitingo viršūnėje. Manau, kad tai tik įrodo, kokia stabili dviratininkė aš esu. Ištisus metus dalyvauju visose svarbiausiose pasaulinėse varžybose ir dažniausiai būnu pirmajame šešetuke. Kol kas dar neteko pasidžiaugti pasaulio čempionato medaliu, bet galiu džiaugtis, jog ne vieną savaitę esu pasaulio reitingo viršūnėje.

Olivija Baleišytė. Kipro Štreimikio nuotr.

Kodėl pasirinkai skrečą ir kuo jis išsiskiria nuo kitų dviračių treko rungčių?

Skrečas yra viena iš paprasčiausių rungčių. Čia laimi tas, kas pirmas kerta finišo liniją. Bet čia ir slypi keblumas, nes yra įvairių taktikų tai padaryti. Galima bandyti pasivyti grupę ratu ir įgauti rato pranašumą, galima atitrūkti nuo grupės likus keletai ratų iki finišo, arba galima rizikuoti ir viską palikti paskutiniam finišo ratui, kai visa grupė spurtuoja vienu metu. Tai yra sudėtingiausia, bet man labiausiai patinkanti taktika.

Dalyvauji ir daugiakovės varžybose. Kurios rungtys yra tau parankiausios, o kurios – ne tokios mielos?

Omniumas (daugiakovė) – yra pati sunkiausia rungtis ištvermės dviratininkams. Dažniausiai per penkių valandų programą įvyksta keturios rungtys, kurios visos pareikalauja maksimalių pastangų, susikaupimo, budrumo, staigumo ir ištvermės. Tuo daugiakovė ir žavi, nes gale dienos laimi tik pats stipriausias dviratininkas. Tai būtų tarsi „Tour de France“, tik treke.

Olivija Baleišytė. Asmeninio archyvo nuotr.

Esi tapusi ir Lietuvos dviračių plento čempione. Kaip pavyksta persiorientuoti nuo plento prie treko? Kas yra sunkiausia?

2023 metais pirmą kartą tapau Lietuvos dviračių plento čempione ir net dviguba, nes laimėjau tiek atskiro starto, tiek grupines lenktynes. Mano treniruotės ir pasiruošimas visada yra skiriamos trekui, o praėjęs Lietuvos plento čempionatas buvo  tik trumpa stotelė gimtinėje prieš išskrendant į kitą treniruočių stovyklą, kur ruošiausi pasaulio treko pirmenybėms.

Pati galvojau, kad Lietuvos plento čempionatui nesu pasiruošusi, nedėjau daug vilčių, jaučiausi pavargusi nuo tik ką pasibaigusio treko varžybų maratono. Bet rezultatai jau po pirmos dienos varžybų, kai laimėjau pavienes lenktynes laikui, labai nustebino. Tada supratau, kad galiu laimėti ir grupines lenktynes ir tą po poros dienų padariau. Aš sakau, kad jeigu esi stiprus ir geroje formoje, gali važiuoti visur, keisti disciplinas ir vis tiek laimėti.

Olivija Baleišytė. Gedimino Bagdono nuotr.

Kokie artimiausi planai ir tikslai?

Šių metų prioritetas yra Paryžiaus olimpinės žaidynės. Mūsų atranka dar nėra pasibaigusi, tad reikia ją sėkmingai pabaigti. Toks ir yra artimiausias tikslas. Atranka dviračių treke yra labai sudėtinga ir alinanti, nes tik likus trims mėnesiams iki olimpinių žaidynių, užsidarys dvejų metų varžybų reitingas. Išties jau nekantrauju pasiekti šią finišo tiesiąją!

Tekstas: Dominyko Genevičiaus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Ekstremalus bėgimas „OCR Baltic Warriors Race“ drebins Vingio parką – kvies pasiekti savo galimybių ribas

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį