Dalintis „Treneris E. Šapovalovas: sportas išgelbėjo mano gyvenimą“

Treneris E. Šapovalovas: sportas išgelbėjo mano gyvenimą

Edvinas Šapovalovas – asmeninis treneris, natūralaus kultūrizmo propaguotojas ir motyvatorius. Patyčias mokykloje kentęs atletas prisipažįsta, kad sportas išgelbėjo jo gyvenimą.

„Sportas – tai dalykas, pakeitęs mano gyvenimą. Visą paauglystę iš bendraamžių, o kartais ir iš mokytojų, patirdavau patyčias. Girdėdavau, kad esu per mažas, per silpnas, per lėtas, bet vieną dieną pasakiau – užteks. Baigęs vidurinę mokyklą, pradėjau ne tik studijuoti, bet ir keliauti sporto keliu. Noras tapti kitu žmogumi ne tik išore, bet ir vidumi buvo didesnis už patyčias. Dauguma žmonių kurie ankščiau tyčiodavosi, dabar kreipiasi ir prašo patarimų. Nelaikau ant jų pykčių, nes tai buvo gyvenimo pamokos, kurios užgrūdino ir padėjo man tapti tuo, kas dabar esu. Sportas suteikė dar didesnį užsispyrimą ir pakeitė mane kaip asmenybę”, – pabrėžė E. Šapovalovas.

Tapti treneriu E. Šapovalovą paskatino žmonių klausimai tiek sporto salėje, tiek socialiniuose tinkluose – apie mitybą, pratimų technikas bei kitus dalykus. „Nutaręs tapti treneriu, pradėjau aktyviai mokytis ir studijuoti, nes giliai „viduje” visada jaučiau, kad tai dalykas, kuris mane „veža”. Mano nuomonė yra tokia – jeigu nori būti puikus savo srities specialistas, turi mylėti tai, ką darai”, – sakė treneris.

Vis daugiau žmonių savo patarimais ir patirtimi įkvepiantis E. Šapovalovas pataria visiems sportuojantiems – norint turėti motyvacijos, privaloma išsikelti tikslus.

„Sportas, man tapo ne tik hobiu, tačiau mėgstamu gyvenimo būdu ir darbu, be kurio neįsivaizduoju nei dienos. Todėl motyvacija man nereikalinga, nes visada savo srityje stengiuosi būti „geriausias”. Gal ta motyvacija gimsta iš mano charakterio savybių, – pasakojo E. Šapovovas. – Žinoma, būna sunkių dienų, kada išties sunku persilaužti, bet tokiomis dienomis tiesiog sau leidžiu pailsėti ir sulaukęs kitos dienos, pilna jėga grįžtu į sportą. Mano patarimas visiems, kurie vis nori sportuoti, bet neprisiverčia, yra tik vienas – jeigu nori išlikti motyvuotas ir nepraleisti treniruočių, turi turėti tikslą! Nesvarbu kokį, bet jis būtinas. Be tikslo, tai tik laiko klausimas, kol viską nutrauksite”.

Pats E. Šapovalovas neskirsto atliekamų pratimų į patinkančius ir nepatinkančius. Sportas visada turi teikti malonumą.

„Esu taip nusistatęs, kad dauguma pratimų yra būtini, norint išlaikyti sveiką, funkcionalų kūną. Labiau skirstau pratimus į tuos, kurie yra naudingi kūnui, ir tuos, kurie gali suteikti daugiau žalos nei naudos. Taip pat kiekvienam savo klientui bandau įdiegti mąstymą, kad sportas – tai ne tik gera figūra, visų pirma, tai gera sveikata ir sveikas kūnas bei pakylėta nuotaika, o jau gera figūra, ateina kaip „šalutinis” sporto poveikis”, – pabrėžė treneris.

Matydamas sportuojančius žmones sporto salėje, E. Šapovalovas pastebi nemažai klaidų. Netrūksta vyrų, kurie po patarimų pasižiūri piktu žvilgsniu.

„Prisipažinsiu, išties sporto salėje nemaža dalis žmonių sportuoja nelabai taisyklingai. Dažniausios klaidos, kurias tenka matyti, yra tai, kad žmonės, naudodamiesi „Youtube” video filmukais, bando atkartoti pratimus ir tas retu atveju daroma teisingai. Antra dažnai pasitaikanti klaida – dauguma žmonių retai atlieka pilvo preso pratimus teisingai, dažniausiai matau kaip jie stipriai apkrauna savo nugaros juosmeninę dalį bei kaklo slankstelius”, – pastebėjimais dalinosi E. Šapovalovas.

Gražios formos gaminamos ne sporto salėje, o virtuvėje. Šiuo pasakymu vadovaujasi E. Šapovalovas. Nesuderinant mitybos su sportu, jokių rezultatų nebus.

„Žmonės dažnai klausia, kiek proc. svarbus maistas ir kiek proc. – treniruotės? Manau, kad teisingas atsakymas būtų 100 proc. maistas, 100 proc. treniruotės, 100 proc. poilsis, tačiau tinkamas maistas yra pagrindinė to sudedamoji dalis. Aš sąmoningai pasirinkau tokį kelią, todėl mėgaujuosi savo mitybos procesu ir neįsivaizduočiau savęs, valgančio saldumynus kiekvieną dieną. Pakanka vienos tokios dienos ir jau nekantrauju grįžti prie savo standartinio maisto raciono ir režimo. Maistas yra kaip plytos statybininkams, statantiems namą. Kūnas turi gauti pakankamai maistinių medžiagų, kad galėtų atsistatyti po alinančių treniruočių ir save „statyti toliau” bei apsirūpinti visomis reikiamomis maistinėmis medžiagomis, būnant pasiruošus kitoms treniruotėms. Mano pagrindinis patarimas – stengtis kas 3 valandas reguliariai aprūpinti kūną baltymų šaltiniais kurie reikalingi audiniams, ląstelėms ir raumenynui. Labiausiai orientuojuosi į 4 pagrindiniais šaltinius esančius gamtoje – tai liesą mėsą, žuvį, kiaušinius ir liesus pieno produktus. Energijos iš angliavandenių šaltinių stengiuosi gauti taip pat reguliariai, tačiau ne per didelį kiekį, nes kūnas neturės kur dėti to didelio pertekliaus. Ir žinoma – gerieji riebalai, kurie lygiai taip pat naudingi ir būtini kaip baltymai ar angliavandeniai. Jie atsakingi už sveiką hormoninę veiklą”, – mitybos ypatumus atskleidė E. Šapovalovas.

Tekstas – Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos – iš asmeninio herojaus archyvo

Komentarai

  1. dovydas

    Atsiųsti foto ar video kaip atliekate pratimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Tolimos vandenlentininkų kelionės

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį