Rugsėjo 10 dieną Vilniuje vyks didžiausia bėgimo šventė Lietuvoje – „Rimi Vilniaus maratonas“. Nuo 2004 metų organizuojamas maratono renginys vėl pritrauks tūkstančius aktyvių žmonių ir kvies įveikti vieną iš trasų.
Žinoma, prestižiškiausia rungtis – maratonas. Ištvermingiausi bėgikai sieks kuo greičiau įveikti 42,195 km distanciją. Taip pat vyks pusmaratonio, 10 km, 5 km ir vaikų bėgimai. Nors su metais maratono trasa šiek tiek keitėsi, „Vilniaus maratonas“ turi savo rekordininkus. Geriausius rezultatus maratono distancijoje Vilniuje yra užfiksavę Kenijos bėgikas Richardas Rotichas (2 val. 21 min. 15 sek.) 2007 metais ir lietuvė Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė (2 val. 43 min. 13 sek.) 2014 metais.
Praėjusiais metais Vilniaus maratone nugalėjo Modestas Dirsė. Jis šiemet taip pat startuos šiame maratone ir gins titulą.
„Vilniaus maratone dalyvauju, nes tai artimas miestas, kuriame gyvenu ir jį puikiai pažįstu. Čia lengva trasoje šeimai ir draugams pasakyti, kur manęs laukti, kad paduotų atsigerti. Taip pat yra mažiau streso prieš varžybas, nes viskas sava“, – teigė M. Dirsė.
Šie metai M. Dirsei taip pat yra itin sėkmingi. Jis laimėjo Druskininkų ir Kauno maratonus.
„Vilniaus maratonui ruošiuosi kaip ir kiekvienam maratonui. 3-4 paskutiniai mėnesiai būna skiriami būtent tam maratonui, kurio laukiu. Visu kitu laiku, kai nevyksta bėgimo renginiai, bėgioju labiau savo malonumui, bet su rutina – kiekvieną dieną. Pakeliui būna mažesnių varžybų, kurios motyvuoja treniruotis“, – prisipažino bėgikas.
M. Dirsė dar tik jaukinasi pirmuosius savo maratonus, todėl kol kas apsiriboja tik renginiais Lietuvoje. Visgi, pasak jo, bėgti Druskininkuose, Kaune ir Vilniuje nėra tas pats.
„Lyginant Kauno ir Vilniaus maratonus, tai skirtumas ženklus. Vilnius yra sudėtingo reljefo miestas – daug kalniukų, trasa visada būna su daug posūkių. Kaunas yra ženkliai lygesnis miestas ir čia galima išlaikyti tolygesnį tempą. Šiai dienai negaliu pasakyti, kuris maratonas turi daugiau pliusų ar minusų. Ateityje tikiuosi išbandyti save ir užsienyje, kas leistų įgyti daugiau patirties ir turėti galimybę sudėlioti Lietuvoje rengiamų maratonų pliusus ir minusus“, – kalbėjo M. Dirsė.
Nors Vilniaus maratonas visuomet vyksta centre ir senamiestyje, kiekviena gatvė pasižymi savais niuansais. M. Dirsė prisipažįsta, kad Vilniaus maratono trasa vis keičiasi, todėl labai sunku prie jos priprasti, o bėgimo metu nežinai ko tikėtis.
„Šiemet, kiek tyrinėjau trasą, laukia tikrai nemažai sunkių įkalnių. Žiūrint į trasą, atrodė, kad pirmi 10 kilometrų, gali būti labai sunkūs, tad manau svarbiausiai bus pradžioje bėgti šiek tiek su atsarga. Sudėtingiausia vieta tikriausiai bus dešimtas kilometras, kur reikės užbėgti į Tauro kalną. Bet žinoma, bėgant 42 km, reikia paskirstyti vienodai jėgas, nes kitu atveju, maratono gali ir neužbaigti“, – patarė M. Dirsė.
Nors „Vilniaus maratonas“ yra didžiausias tokio tipo renginys Lietuvoje, po „Covid-19“ pandemijos jis išgyvena šiokį tokį nuosmukį. Nors tai nėra lengvas uždavinys, bet tikimasi, jog po truputį maratono populiarumas vėl kils į viršų.
„Sunku pasakyti ko reikia, kad maratonas toliau augtų. Prieš „Covid-19“ Vilniaus maratonas pritraukdavo virš 10 tūkst. žmonių. Dabar – keliais tūkstančiais mažiau. Vilniaus maratonas praranda savo bėgikus, tad manau, jog reiktų gerinti daug dalykų, kad maratonas vėl taptų patrauklus Lietuvos ir užsienio žmonėms“, – teigė M. Dirsė.
Sekmadienį „Rimi Vilniaus maratono“ ir pusmaratonio startas bus duotas 8.30 val. 12 val. prasidės „Little goose“ vaikų bėgimai pagal amžiaus grupes. 14.30 val. prasidės „Rimi Rinkis sveikiau“ 5 km bėgimas, o 16 val. – „manodaktaras.lt“ 10 km bėgimo varžybos.
Tekstas: Dominyko Genevičiaus