Dalintis „Pabodo bėgti į priekį – pabandykite tai daryti atgal!“

Pabodo bėgti į priekį – pabandykite tai daryti atgal!

Bėgimas yra viena iš efektyviausių, lengviausiai įgyvendinamų ir naudingiausių treniruočių. Galbūt todėl sportininkai siekia kaip nors patobulinti šį mankštos būdą. Paskutiniu metu socialiniuose tinkluose išpopuliarėjo nauja sportinė tendencija – bėgimas atbulomis. Jo propaguotojai teigia, kad bėgant atbulomis, galima sudeginti daugiau kalorijų bei efektyviau sustiprinti širdį, kraujagyslių sistemą ir raumenis. O kaip yra iš tiesų?

Senas, tačiau primirštas pratimas

Bėgimas atbulomis nėra naujiena. Šis bėgimas dažnai propaguojamas kaip apšilimo ir judrumo pratimas, ypač jį mėgsta boksininkai. Taip pat sportininkai dažnai atlieka šį pratimą reabilitacijos sumetimais, pavyzdžiui, kai gydosi kelių bei klubų traumas. Tačiau socialinių tinklų dėka bėgimas atbulomis ypatingai išpopuliarėjo.

Neturi nieko bendro su bėgimu į priekį

Anot ilgamečio bėgimo trenerio ir vieno iš marotono „Life Time Miami Marathon“ sumanytojų Frankie Ruiz, bėgimas atbulomis toks nepanašus į tradicinį bėgimą, kad šiam sportui tiesiog turėtų būti sugalvotas kitas pavadinimas.

„Šiame sporte net neturėtų būti žodžio „bėgimas“. Norint taisyklingai atlikti šį pratimą, reikia visiškai kitokios technikos, be to, naudojami kiti raumenys, nei tradicinio bėgimo metu. Bėgant į priekį, dažniausiai naudojami priekiniai kojos raumenys, o bėgant atbuline eiga, naudojami užpakalinės grandinės raumenys, ypač kvadratiniai šlaunies raumenys, blauzdų raumenys ir sėdmenys. Kitaip tariant, bėgant atbulai, dirba priešingos raumenų grupės“, – sako sportininkas.

Bėgimas atbulomis

Kokios šio bėgimo naudos?

Pasak sporto specialistų, bėgimas atbulomis 2–3 kartus geriau kondicionuoja širdį ir tiek pat kartų stiprina nugarą bei korpusą. Taip pat jis įdarbina mažiau naudojamus kojų raumenis, todėl kojos visapusiškai stiprėja.

Toks bėgimo stilius padidina psichinę ištvermę, pagerina kvėpavimo efektyvumą.

Ši bėgimo technika mažiau apkrauna kelius, taip pat pagerina pusiausvyrą bei laikyseną.

Kas liečia sudeginamas kalorijas, svarbus faktorius yra treniruotės intensyvumas. Kadangi bėgimas atgal skatina daugiau raumenų aktyvumo nei bėgimas į priekį, galima būtų daryti išvadą, kad jo metu sudeginama daugiau kalorijų.

Bėgimas atbulomis taip pat yra puiki treniruotė smegenims, nes jo metu „pajungiamos“ kognityvinio pažinimo funkcijos.

Kaip pradėti?

Bėgimą atbulomis, ypač, jei jaučiate, kad turite koordinacijos problemų, specialistai rekomenduoja pradėti palaipsniui, geriausia – nuo ėjimo atbulomis. Bėgti atbulomis reikėtų pradėti ant lygaus, kuo mažiau duobėto reljefo. Kaip ir bėgiojant įprastai, reikia nepersistengti – svarbiausia yra laipsniškas apkrovos ir intensyvumo didinimas.

 Pagal užsienio spaudą parengė Karina Vladičkė
Šaltinis: everydayhealth.com
Nuotraukos: pexels.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Iššūkį A. Sorokinui metantis P. Wiersma: „Į Vilnių atvažiuosiu gerinti pasaulio rekordo“

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį