Dalintis „Olimpinio debiuto laukianti kalnų slidininkė G. Šinkūnaitė svajoja šliuožti kaip M. Shiffrin“

Olimpinio debiuto laukianti kalnų slidininkė G. Šinkūnaitė svajoja šliuožti kaip M. Shiffrin

Artėjančiose Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse turėtų startuoti perspektyvi Lietuvos kalnų slidininkė Gabija Šinkūnaitė. Lietuvoje lygių sau neturinti sportininkė šiuo metu tobulėja Italijoje ir ruošiasi svarbiausiam metų startui.

Karjera prasidėjo ant Kalitos kalno

Pirmą kartą ant kalnų slidinėjimo slidžių G. Šinkūnaitė atsistojo būdama šešerių. Jos tėvai slidinėjo, todėl daug laiko pamilti žiemos sportą neprireikė. Su šiuo sportu ji susipažinto ant gimtajame mieste Anykščiuose esančio Kalitos kalno.

„Tėvai mane išmokė slidinėti ir sportavome visi kartu. Labai patiko slidinėti su šeima. Kai man buvo 11 metų, susipažinau su kalnų slidinėjimo treneriu ir nuo tada pradėjau sportuoti profesionaliau. Vėliau sportavau su įvairiomis Lietuvos komandomis“, – „Sportlandmagazine.lt“ sakė G. Šinkūnaitė.

Pastaruosius trejus metus G. Šinkūnaitė treniruojasi su „Baltic Ski Team“ komanda, kurią treniruoja latvis Dinars Doršs.

Nemažą dalį žiemos sportininkė praleidžia užsienyje. Pastarąsias tris savaites ji sportavo slidinėjimo kurorte Kronplace (Italija).

G. Šinkūnaitė su treneriu

Kalnų slidinėjimas yra gana ekstremalus ir pavojingas sportas. Natūralu, kad drąsos šiai sportininkei nestinga, bet ji neslepia, jog priprasti prie pavojingų momentų reikėjo šiek tiek laiko.

„Dažnai būna, kad stoviu starte ir pagalvoju, kodėl aš tai darau. Tuomet suprantu, kad man patinka šis sportas, aš jį myliu ir noriu slidinėti toliau. Noras ir laimė šliuožiant nugali visas blogas mintis ir nusivylimus“, – teigė ji.

Lietuvos kalnų slidininkė sako, kad pačiai pradžiai užtenka ir Lietuvoje esančių kalnų. Juolab, kad dabar Druskininkuose visus metus veikia „Snow arena“. Tačiau visa tai tinka tik pirmiesiems žingsniams.

„Jeigu nori pasiekti kažko rimčiau, tai Lietuvoje to padaryti neįmanoma. Reikia vykti į šalis, kur yra tikri kalnai. Lietuvoje esančių kalnų negali palyginti su tais, kurie yra užsienyje. Čia yra trumpos trasos, lėkšti šlaitai, todėl čia praktiškai kiekvienas gali sėkmingai slidinėti. Tik nuvažiavęs į didelius kalnus užsienyje supranti, kas yra tas kalnų slidinėjimas“, – pasakojo G. Šinkūnaitė.

G. Šinkūnaitė

Slidininkai gimsta vasarą

Ne veltui sakoma, kad slidininkai gimsta vasarą. Nors žiemos sezonas yra sąlyginai trumpas, būtent šiltuoju metų laiku yra dedami pamatai karščiausiam sezono periodui.

„Vasarą tikrai nebūna poilsio. Po sezono mes labai daug dirbame fiziškai. Per metus turime apie mėnesį poilsiui, bet po to vėl kimbame į darbus. Fizinis pasiruošimas yra bene svarbiausias dalykas norint pasiekti kažkokius rezultatus. Dėl to ir vasaros metu turime nemažai fizinio pasirengimo stovyklų“, – aiškino G. Šinkūnaitė.

G. Šinkūnaitės idealas – dukart olimpinė ir daugkartinė pasaulio čempionė amerikietė Mikaela Shiffrin.

„Ji yra pati geriausia pasaulio kalnų slidininkė. Anksčiau slidinėjau su „Atomic“ slidėmis, kurias taip pat naudojo ir M. Shiffrin. Ši žinia man simboliškai pridėdavo įkvėpimo. Norėčiau kada nors taip šliuožti kaip ir ji. Man Mikaela yra kažkas nerealaus“, – sakė G. Šinkūnaitė.

G. Šinkūnaitė. Aleksandro Pustovito nuotr.

Laukia olimpinio debiuto

Nors dar nėra patvirtinta Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse dalyvausiančios Lietuvos delegacijos sudėtis, moterų kalnų slidinėjimui yra skirta viena vieta. Praktiškai aišku, kad ji atiteks mūsų šalyje lygiaverčių varžovių šiuo metu neturinčiai G. Šinkūnaitei.

„Jaučiasi, kad šis sezonas yra kitoks. Sulaukiu didesnio paskatinimo iš trenerio. Jis vis primena, kad reikia labiau susikaupti, tiksliau šliuožti, nes tai yra olimpiniai metai. Kažkiek atsiranda ir streso, nes laiko lieka vis mažiau“, – teigė sportininkė.

Lietuvos kalnų slidinėjimo čempionė supranta, kad jai dar yra daugybė erdvės tobulėjimui. Žingsnis po žingsnio ji sieks taisyti klaidas ir vis labiau garsinti Lietuvos vardą.

„Kalnų slidinėjimo pagrindas yra technika. Mano technika nėra labai prasta, bet ją dar tikrai norėčiau pagerinti. Yra tokių klaidų, kurių išvengus, galėčiau pasirodyti žymiai geriau. Taip pat ir žiemos sezonu reikia neapleisti fizinio pasiruošimo. Tik slidinėti neužtenka. Reikia nuolat dirbti ir salėje. Šie dalykai man bus svarbiausi artimiausiu metu“, – kalbėjo G. Šinkūnaitė.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: asmeninio archyvo, Aleksandro Pustovito 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Kalėdinių dovanų idėjos JAM

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį