Dalintis „Minibatutas – su juo treniruotė bus ne tik palanki sveikatai, bet ir linksma“

Minibatutas – su juo treniruotė bus ne tik palanki sveikatai, bet ir linksma

Kad ir kaip mėgtumėte sportuoti, anksčiau ar vėliau ateina laikas, kai motyvacija treniruotis išsenka. Tokiu laikotarpiu patartina padaryti pauzę arba pasižvalgyti naujos sporto šakos, o gal – naujos treniruočių įrangos. Jei jau kurį laiką mąstote įsigyti treniruoklį namams, juo gali tapti minibatutas.

Atkreipkite dėmesį, jog šiame tekste kalbame tik apie minibatutus, vadinamuosius „rebounders“, kurie yra specialiai sukurti individualioms treniruotėms. Jie yra lengvi, todėl nesunkiai transportuojami ir gali būti puikus pasirinkimas, jei ketinate mankštintis mažoje erdvėje. Štai keletas treniruočių ant minibatuto privalumų.

Gerina  širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą

Agentūros NASA užsakymu atliktas tyrimas atskleidė, kad šokinėjimas ant minibatuto yra 68% efektyvesnis už bėgiojimą. Tokia mankšta teigiamai veikia širdies ir visos kraujagyslių sistemos darbą. Šokinėjimas stiprina širdies raumenis, todėl sumažėja širdies ritmas ramybės būsenoje, cholesterolio ir trigliceridų kiekis kraujyje.

Nealina sąnarių

Elastingas batuto paviršius sugeria smūgius šokinėjimo metu. Šis sportas kur kas mažiau kenkia sąnariams nei jau minėtas bėgimas. Beje, jei norite ant minibatuto jaustis saugiau, geriau sportuokite be kojinių.

Išvalo organizmą ir gerina imunitetą

Šokinėjimas ant minibatuto gali stimuliuoti limfinę sistemą – audinių ir organų tinklą, kuris padeda atsikratyti nepageidaujamų medžiagų organizme. Na, o sveika limfinė sistema padeda stiprinti imunitetą.

Stiprina visą kūną

Šokinėjimas ant batuto stiprina pilvo, nugaros, korpuso, kojų, sėdmenų ir daug kitų raumenų. Taip yra todėl, jog šokinėjant naudojate visą savo kūną, o tai verčia vienu metu dirbti skirtingus jūsų kūno raumenis.

Gerina kaulų tankį

Senstant kaulai tampa trapesni, todėl labai svarbu pradėti daryti pratimus, kurie pagerins jūsų kaulų tankį. Tyrimai rodo, kad reguliarus šokinėjimas ant minibatuto gali padėti sustiprinti kaulus, kas sumažina osteoporozės tikimybę.

Gerina motorinius įgūdžius

Kadangi senstant mažėja kaulų tankis, dėl to didėja griuvimo rizika. Šokinėjimas ant minibatuto lavina jūsų motorinius įgūdžius, tokius kaip pusiausvyra, koordinacija ir judrumas. Vienas tyrimas atskleidė, kad 14 savaičių ant minibatuto pratimus atlikę vyresnio amžiaus žmonės prieš krisdami sugebėjo atgauti pusiausvyrą maždaug 35% geriau nei nesitreniravę ant minibatuto.

Pagal užsienio spaudą parengė Karina Vladičkė
Šaltiniai: KSAT.com ir health.clevelandclinic.org
Nuotraukos: health.clevelandclinic.org, pexels.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Gražiausio pavasarinio bėgimo Vilniuje startas pirmą sykį bus duotas vakare

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį