Dalintis „Lietuvos 3×3 krepšinio treneris D. Novickas: „Manau, kad elite įsitvirtinome ilgam““

Lietuvos 3×3 krepšinio treneris D. Novickas: „Manau, kad elite įsitvirtinome ilgam“

Lietuvos trijulių (3×3) krepšinis sparčiais žingsniais kyla į viršų. Lietuvos klubai skina pergales solidžiuose turnyruose užsienyje, populiarėja nacionalinis 3×3 krepšinio čempionatas, o vyrų, moterų ir jaunimo rinktinės įsitaisė tarp pasaulio reitingo lyderių.

Garsiausiai mūsiškiai driokstelėjo praėjusį savaitgalį. Belgijoje vykusiame pasaulio 3×3 krepšinio čempionate Lietuvos vyrų rinktinė pirmą kartą istorijoje pasidabino sidabro medaliais, o pirmą sykį tokiose pirmenybėse dalyvavusios Lietuvos moterys finišavo aukštoje ketvirtoje pozicijoje.

„Turėjome stiprias rinktines, buvo įdėta daug darbo, todėl tikėjomės medalių, bent jau iš vyrų. Apie moteris sakiau, kad būsime „tamsusis arkliukas“, kuris gali nustebinti. Kryptingas darbas ir pasiruošimas lėmė tokius pasiekimus“, – sakė Lietuvos trijulių krepšinio legenda ir treneris Dainius Novickas.

Treneris neslepia, kad šiemet buvo didelis galvosūkis formuojant rinktinių sudėtis. Vyrų komandai atstovavo Darius Tarvydas, Marijus Užupis, Ignas Vaitkus ir Gintautas Matulis, moterų – Monika Grigalauskytė, Gabrielė Šulskė, Martyna Petrėnaitė ir Kamilė Nacickaitė. Jeigu moterų rinktinė suburta Vilniaus „Kibirkšties“ pagrindu, tai vyrai atvyko iš trijų skirtingų komandų. Ne paslaptis, kad 3×3 krepšinyje labai daug ką lema susižaidimas, todėl daugelis stipriausių rinktinių yra sudarytos vieno klubo pagrindu.

Vyrų ir moterų 3×3 krepšinio rinktinės

„Pagal taisykles, rinktinėje privalo žaisti bent du žaidėjai iš savo šalies reitingo dešimtuko. Tas koregavo žaidėjų atranką. Tai neleido mums anksčiau surinkti optimalią sudėtį bei kartu sudalyvauti daugiau turnyrų. Iki paskutinės dienos neturėjome galutinių ketvertukų. Nespėjome susižaisti kaip komanda ir tas turėjo įtakos pralaimėtame finale“, – prisiminė D. Novickas. Kovoje dėl aukso mūsiškiai 16:21 pralaimėjo galingai Serbijos komandai.

Trijulių krepšinio specialistas neslepia, jog Lietuvoje vis dar nėra visiškai profesionalios 3×3 krepšinio komandos, todėl dauguma žaidėjų po vasaros tęsia karjeras tradiciniame krepšinyje. G. Matulis ir I. Vaitkus dar visai neseniai baigė sezonus 5×5 krepšinyje, bet stovyklų metu įrodė savo vertę ir trijulių sporte. Visgi turint dar daugiau laiko, rezultatai galėtų būti dar geresni.

„Bet kokiu atveju, žinome klaidas ir galbūt prieš Europos čempionatą jau anksčiau ruošimės pilna sudėtimi. Visgi jau turime daug gerų žaidėjų ir nėra lengva išsirinkti ketvertuką. Anksčiau tokios problemos nebūdavo, nes trijulių krepšinį iš viso žaisdavo šeši žmonės. Dabar žaidžiančių yra daug. Visgi puikiai čempionate žaidusių serbų ir prancūzų pavyzdžiai rodo, kad 3×3 krepšinyje labai daug ką lemia susižaidimas ir susigyvenimas“, – pabrėžė D. Novickas.

Šiemet D. Novickas nusprendė į rinktinę nekviesti ilgą laiką jai atstovavusio ir aukštą reitingą asmeninėje įskaitoje užimančio Aurelijaus Pukelio. Trenerio teigimu, šiame čempionate pasiteisino sprendimas žaisti su žemesne sudėtimi.

Krepšinio specialistas pastebi, kad trijulių krepšinį žaidžia vis daugiau šalių, net ir tos, kurios, atrodė, kad su šiuo sportu neturi nieko bendra. Tai tik dar labiau skatina lietuvius išlikti viršūnėje.

Belgijoje vykusiame pasaulio 3×3 krepšinio čempionate Lietuvos vyrų rinktinė pirmą kartą istorijoje pasidabino sidabro medaliais

„Trijulių krepšinio lygos visame pasaulyje auga ne dienomis, o valandomis. Labai daug šalių, kurios neturi didelių tradicijų tradiciniame krepšinyje, stipriai investuoja į 3×3. Atsipalaiduoti nėra kada. Lengviau buvo pakilti iki elito, negu jame išsilaikyti. Visgi turime gerus žaidėjus, geras tendencijas, puikias sąlygas, tai stengsimės savo pozicijas išsaugoti“, – pasakojo D. Novickas.

Treneris sako, kad pasaulio čempionatas – geriausia repeticija prieš olimpines žaidynes. Nepavykus įšokti į Tokijo traukinį, dabar labai realu, kad patekimui į Paryžiaus žaidynes mūsiškiams užteks gero reitingo.

„Tos pačios komandos, kurios žaidė pasaulio čempionate, dalyvaus ir olimpinėse žaidynėse. Dėl to tai buvo labai gera patirtis, ypač mūsų moterims, kurios suprato, kad gali kautis su bet kuo ir bet kada. Vyrų 3×3 krepšinyje matome tendencija, kad dominuoja Europos komandos ir jos kasmet stiprėja. Daug kas siekia į olimpines žaidynes patekti be atrankos, todėl visas pajėgas meta į klubus ir rinktines, kad jos rinktų kuo daugiau reitingo taškų“, – kalbėjo treneris.

Bendrame FIBA 3×3 krepšinio reitinge Lietuva yra akivaizdi lyderė. D. Novickas neabejoja, kad 3×3 krepšinio elite Lietuva atsidūrė ilgam. Jis įsitikinęs, kad su dabartiniu nusiteikimu ir galimybėmis, Lietuvos rinktinės gali ne tik dalyvauti olimpinėse žaidynėse, bet ir kautis jose dėl aukščiausių vietų.

„Pasaulio čempionate net neturėjome stipriausių sudėčių, tikrai dar turime kur sustiprėti. Žaidėjai pamatė, kad niekam nėra garantuotų vietų. Visi turi dirbti, sportuoti ir stengtis. Dėl to elite turėtume išlikti ilgam. Komandos profesionalėja, vis daugiau jų dalyvauja FIBA turnyruose, todėl žaidėjus rinktis bus iš ko. Daugėja ir moterų, norinčių išbandyti trijulių krepšinį. Juk daug kas nors išvykti į olimpines žaidynes“, – šypsojosi D. Novickas.

Apdovanojimų ceremonijos metu M. Užupis pasipiršo savo mylimajai M. Petrėnaitei

Nors pasaulio 3×3 krepšinio čempionatas baigėsi aukšta lietuvių nata, bene ryškiausias turnyro momentas įvyko iškart po finalo. Apdovanojimų ceremonijos metu M. Užupis pasipiršo savo mylimajai M. Petrėnaitei ir sulaukė teigiamo atsakymo. O vestuvinį žiedą puikiai tam momentui atstojo sidabro medalis.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: FIBA 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Henrikas Vikšraitis į pasaulio sporto žaidynes vyks kovoti dėl medalio

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį