Dalintis „Lietuva siekia išsilaikyti sparčiai populiarėjančio beisbolo-5 elite“

Lietuva siekia išsilaikyti sparčiai populiarėjančio beisbolo-5 elite

Sausio viduryje Europos beisbolo ir softbolo konfederacija („WBSC Europe“) suteikė Lietuvai teisę organizuoti antrąjį Europos beisbolo-5 čempionatą. Senojo žemyno komandos varžysis Druskininkuose lapkričio 7-11 dienomis.

Įdomu tai, kad Lietuva organizavo ir patį pirmąjį Europos beisbolo-5 čempionatą, kuris buvo surengtas Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre.

„Vyko „WBSC Europe“ Vykdomojo komiteto posėdis ir mūsų paklausė, ar nenorėtume suorganizuoti čempionato. Mes greitai nusprendėme, kad tai yra perspektyvu ir ėmėmės šio reikalo“, – sakė Lietuvos beisbolo asociacijos prezidentas ir „WBSC Europe“ vykdomojo komiteto narys Virmidas Neverauskas.

Kadangi šios beisbolo atmainos Europos pirmenybės buvo organizuojamos pirmą sykį, tai iššūkių netrūko.

„Žinoma, kad iššūkių buvo. Vieną aikštelę mums paskolino pasaulio beisbolo federacija, o antrąją mes nusipirkome. Vėliau mums grąžino pinigus už įsigytą aikštelę, o ją mes turime iki šiol. Buvo nelengva surasti pačią areną, kur galėtume rengti čempionatą, nes iš pradžių planas buvo žaisti Vilniaus lengvosios atletikos manieže, tačiau ten remontas užsitęsė per ilgai. Teko pasirinkti „Litexpo“, kur aikšteles įsirengėme naktį prieš varžybas“, – prisiminė V. Neverauskas.

Rungtynių akimirka

Išsprendus technines detales, daugiau problemų lietuviams organizuojant tarptautines varžybas nekyla. Sėkmingai priimti, apgyvendinti ir suteikti geriausias sąlygas svečiams atsakingiems lietuviams nėra problemų. Tą parodė ne tik beisbolo, bet ir kitų sporto šakų vykdytos didelės tarptautinės varžybos mūsų šalyje.

„Visi svečiai buvo sužavėti tuo, kaip viskas sklandžiai ir tvarkingai buvo suorganizuota. Yra šalių, pvz. Italija ar kitos, į beisbolą-5 žiūri gana abstrakčiai. Pas mus viskas buvo sudėliota ir aišku“, – pridūrė V. Neverauskas.

Lietuvos beisbolo asociacijos vadovas sako, kad pateikus paraišką rengti antrąjį čempionatą, teisė buvo suteikta gana greitai.

„Įdomu tai, kad kai kurių šalių beisbolo federacijos pražiopsojo momentą, kai buvo paskelbtas paraiškų pateisimo terminas. Kai vyko posėdis, kuriame buvo skelbiami organizatoriai, atsirado ne viena šalis, kuri išreiškė norą rengti pirmenybes“, – pasakojo V. Neverauskas.

Lietuvos beisbolo-5 rinktinė

Pasak jo, Lietuva mato dideles beisbolo-5 perspektyvas, todėl reikia naudotis tokiomis galimybėmis.

„Didžiosios beisbolo šalys, tokios kaip Nyderlandai ar Italija, kol kas į beisbolą-5 žiūri kaip kažkada mūsų krepšinio federacija žiūrėjo į 3×3 krepšinį. Mes tuo naudojamės, o aukšta vieta pasaulio reitinge rodo, kad einame teisingu keliu“, – pabrėžė V. Neverauskas.

Pirmajame Europos čempionate tiesiog puikiai pasirodė Lietuvos rinktinė. Ji iškovojo sidabro medalius ir pelnė teisę varžytis planetos pirmenybėse, kurios pernai vyko Meksikoje.

Sausio 12 d. pirmą kartą istorijoje paskelbtame WBSC beisbolo-5 pasauliniame reitinge, Lietuvos rinktinė pateko į geriausiųjų dešimtuką ir užima septintą vietą.

Beisbolas-5 sportas yra tarp kandidatų į 2032 metų olimpines žaidynes, o tai suteikia papildomos motyvacijos laikytis šio sporto elite.

Aukšti lietuvių rezultatai leidžia populiarinti šį sportą visoje šalyje. Beisbolas-5, lyginant su didžiuoju beisbolu, yra gerokai paprastesnis.

Beisbolui-5 nereikia nei specialių aikščių, nei inventoriaus. Tereikia kamuoliuko ir 5 žaidėjų aikštelėje. Beje, komandas turi sudaryto 3 vyrai ir 2 moterys. Šis žaidimas, kuriame dominuoja žaidėjų greitis ir reakcija, yra nepaprastai judrus ir dinamiškas.

„Šiam sportui tinka bet kokia danga. Tereikia nusibraižyti linijas bazėms ir turėti kamuoliuką. Jeigu tikro beisbolo mačas paprastai trunka bent 3 valandas, tai čia sužaidžiama per 15-20 min. Tai daug paprasčiau tiek žiūrovams, tiek televizijai“, – aiškino V. Neverauskas.

Beisbolo specialistas neslepia, kad nors sportas dar gana jaunas, jis patinka vaikams. Įvairiose mokyklose Lietuvoje vaikai mielai renkasi šio sporto užsiėmimus. Dėl to galima tikėtis, kad talentų nepritrūks.

Kol kas didžiausias lietuvių tikslas – patekimas į 2026 metų jaunimo olimpines žaidynes Dakare (Senegalas).

„Dėl to labai stipriai dirbame su 2008-2009 m gimusiais žaidėjais. Europos jaunių (iki 17 metų) čempionate, kur mes iškovojome bronzos medalius, žaidė net trys 2008-2009 metais gimę sportininkai ir jie tikrai gerai atrodė. Jau dabar turime vieną klubą, kuris propaguoja tik beisbolą-5, todėl potencialo šiame sporte tikrai turime“, – teigė V. Neverauskas.

Tuo tarpu Europos suaugusių čempionate Druskininkuose lietuvių tikslas yra toks pat ambicingas – patekti į finalą bei pelnyti kelialapį į planetos pirmenybes.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: beisbolas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

LFF supertaurę iškovojo Vilniaus „Žalgiris“

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį