Dalintis „Kokias sportines veiklas rinktis, jei norite sumažinti kraujospūdį?“

Kokias sportines veiklas rinktis, jei norite sumažinti kraujospūdį?

Aukštas kraujo spaudimas – viena iš civilizacijos rykščių, tad neretas iš mūsų ieško būdų, kaip jį stabilizuoti. Vienas svarbiausių dalykų, siekiant sumažinti kraujospūdį, yra mažinti savo kūno svorį, iki kol jis pasieks normalų kūno masės indeksą (KMI). Įgyvendinti šį tikslą bus paprasčiau, jei ne tik laikysitės dietos, bet ir sportuosite, mat pratimai taip pat „muša“ kraujospūdį.

Taip yra todėl, kad mankšta sumažina kraujagyslių standumą, todėl jomis kraujas gali tekėti lengviau. Pastebėta, kad kraujospūdis labiausiai sumažėja treniruotės metu ir iškart po jos.

Norėdami pasiekti tinkamą KMI, o taip pat sumažinti kraujospūdį, galite išbandyti šias sporto rūšis.

10 minučių greito ar vidutinio ėjimo tris kartus per dieną

Sveikatos specialistai teigia, kad idealus būdas kovoti su aukštu kraujospūdžiu – suskaidyti savo treniruotę į keletą seansų. Tiesą sakant, vienas tyrimas parodė, kad trys 10-ies min. pasivaikščiojimai per dieną veiksmingiau apsaugo nuo būsimų kraujospūdžio šuolių nei vienas 30 min. žygis.

30 minučių dviračio minimo

Šios treniruotės metu galite rinktis važinėti ir stacionariu dviračiu-treniruokliu – tai visiškai nesvarbu. Be to, kaip jau minėjome anksčiau, galite rinktis ir tris 10-ies min. važiavimo dviračiu blokus.

Žygiai

Fizinis aktyvumas, kai žygio metu lipame į kalną, gali sumažinti kraujospūdį net 10 padalų. Žygiuoti galite ne tik lauke, bet ir ant bėgimo takelio. Tyrimas, kurio dalyviai lėtu žingsniu, t. y. maždaug 1,5 km per valandą greičiu, žygiavo stacionariais bėgimo takeliais arba mynė dviratį-treniruoklį bent 10 min. kas valandą, parodė, jog tokiu būdu kraujo spaudimas gali nukristi net daugiau nei 10 padalų.

Plaukimas

Kitas tyrimas atskleidė, kad plaukimas gali būti ypač naudingas, kontroliuojant 60 m. ir vyresnių suaugusiųjų kraujospūdį. Tyrimo metu jo dalyviai 12 savaičių plaukiojo nenutrūkstamai iki 45 min. vienos treniruotės metu. Tyrimo pabaigoje plaukikai savo sistolinį kraujospūdį sumažino vidutiniškai devyniomis padalomis.

Sveikatos specialistai primena, kad norint sumažinti kraujospūdį, reikia išlaikyti treniruočių tęstinumą. Sustabdę mankštą dviem savaitėms, galite vėl pajusti padidėjusio kraujospūdžio simptomus. Jei renkatės vidutinio intensyvumo pratimus, sportuoti reikėtų bent 150 min. per savaitę, o jei aukšto intensyvumo – 75 min. per savaitę.

Pagal užsienio spaudą parengė Karina Vladičkė
Šaltinis: honorhealth.com
Nuotraukos: pexels.com

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Lietuvos karšto oro balionų čempionas R. Kostiuškevičius: „Geriausia treniruotė yra varžybos“

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį