Jau po trijų mėnesių startuosiančios pasaulio pirmenybės daugumai futbolininkų kelia galvos skausmą. Lenktyniaudami dėl vietų nacionalinėse komandose žaidėjai klubuose stengiasi pasirodyti kuo geriau, tačiau ne visi gali pasigirti puikia forma. Straipsnyje išskiriame kelis futbolininkus, kurie dėl vienų ar kitų priežasčių kelialapio į vasarą vyksiantį pasaulio čempionatą gali ir nesulaukti.
Joe Hartas (Anglija)
Pepo Guardiolos atvykimas į Manchesterį žymėjo košmariškiausio Harto karjeros etapo pradžią. Anglas treneriui neįtiko savo žaidimo stiliumi ir buvo pasmerktas ieškotis naujos ekipos. Šiuo metu vartininkas rungtyniauja Londono „West Ham“, kur jo žaidimo kreivė nesustodama krenta žemyn. Per rungtynes Hartas vidutiniškai praleidžia net po 1,3 įvarčio ir į jo vietą artėjančiame pasaulio čempionate galėtų stoti mažiau patirties turintis, tačiau puikią formą demonstruojantis „Burnley“ vartininkas Nickas Pope‘as, palyginimui, „Premier“ lygoje praleidžiantis vos po 0,7 įvarčio per rungtynes. Vis dėlto naujasis rinktinės strategas Garethas Southgate‘as nuo ankstesniųjų Anglijos trenerių žaidėjų pasirinkimu nesiskiria – pirmenybę teikia didžiųjų klubų futbolininkams, tad neatrodo, jog šį čempionatą Hartas praleis namie ar ant atarginių žaidėjų suolelio.
Shkodranas Mustafi (Vokietija)
Košmariško Londono „Arsenal“ sezono pasekmės – prarastos vietos nacionalinėje rinktinėje. Tuo jau galėjo įsitikinti į Vokietijos nacionalinę komandą draugiškoms rungtynėms nepakviestas gynėjas Shkodranas Mustafi. Vokiečiai savo gretose turi ir Jerome‘ą Boatengą, ir Matsą Hummelsą, ir Antonio Rudigerį, ir Nicklasą Sule, tad, atrodo, jog itin prastai rungtyniaujančiam Mustafi vietos sudėtyje neatsiras, nebent vienas iš futbolininkų patirtų traumą, kaip kad įvyko prieš ketverius metus, kai Mustafi pavardės galutiniame žaidėjų sąrašę pasaulio čempionatui nebuvo, tačiau traumą patyrui Marco Reusui, jį pakeitė būtent dabartinis „Arsenal“ narys.
Šis sezonas Mustafi nesiklosto puikiai – gynėjas šį sezoną palieka slogų įspūdį ir prie savų vartų atrodo itin pažeidžiamas. Vien ko buvo vertas rungtynių tarp „Arsenal“ ir „Manchester City“ epizodas, kai po menko Sergio Aguero prisilietimo ore kovojant dėl kamuolio Mustafi ėmė prašyti pražangos, teisėjas nekreipė dėmesio, o protestuojantis vokietis nė nespėjo sureaguoti, kaip buvo mušamas įvartis į „Arsenal“ vartus.
Davidas Luizas (Brazilija)
Su Antonio Conte susipykęs ir vietą startinėje „Chelsea“ sudėtyje praradęs Davidas Luizas taip pat nesulaukė kvietimo į Brazilijos rinktinę, kuri ruošiasi draugiškų rungtynių ciklui. Kol kas brazilas yra traumuotas ir šį sezoną sužaidė vos dešimtyje „Premier“ lygos rungtynių, tačiau, atrodo, jog situacija klube gali kainuoti vietą pasaulio čempionate, žinant, jog brazilai turi tokius centro gynėjus kaip Thiago Silva, Marquinhosas ar Joao Miranda.
Brazilo ateitis neaiški ne tik dėl traumos, kurios gydymas gali užtrukti nuo vieno iki dviejų mėnesių, tačiau ir dėl žaidybinio laiko ekipoje. Šį sezoną Luizą neabejotinai dėl vietos starte nukonkuravo danas Andreasas Christensenas ir, jei Conte liks ekipoje, vietos Luizui joje neatsiras ir jis bus priverstas ieškotis naujos darbotvietės.
Renato Sanchesas (Portugalija)
Pamažu gęstanti jaunoji žvaigždė. Sunku pasakyti, kas prieš dvejus metus Europos čempionate sužibėjusiam Sanchesui pakišo koją žengti žingsnį į kitą karjeros etapą. Atrodo, jog persikėlimas į Miuncheno „Bayern“ trumpam buvo sustabdęs saugo progresą, tačiau dar viena galimybe, šį kartą – Anglijoje, „Swansea“ ekipoje, – portugalas nepasinaudojo. Naujojo klubo stratego, taip pat portugalo Carloso Carvalhalio rezultatai rodo, jog ekipa rungtyniauja geriau be jaunojo saugo. Traumą sausio pradžioje patyręs Sanchesas vis dar nežaidžia, o „Swansea“ pamažu kyla turnyrinėje lentelėje be portugalo paslaugų.
Beveik nelieka abejonių, jog Sanchesas praleis artėjantį pasaulio čempionatą, nepaisant to, jog turėjo nemenką rolę čempioniškoje 2016-ųjų komandoje. Rinktinėje centro saugo pozicijoje atsirado naujų talentų – „Wolverhampton“ į „Premier“ lygą atvesiantis Rubenas Nevesas ar Lisabonos „Sporting“ itin sėkmingai rungtyniaujantis Bruno Fernandesas.
Javieras Pastore (Argentina)
Šį sezoną ir vėl žibantis Paryžiaus „Saint-Germain“ jaunimas atėmė vietą startinėje sudėtyje iš patyrusio argentiniečių kilmės saugo. Ekipos strategas Unai‘us Emery labiau pasikliauna jaunaisiais Adrienu Rabiot bei Giovaniu Lo Celso, o Pastore jau trečią sezoną daugiau ar mažiau praleidžia ant suolo. 2011-aisiais „PSG“ papildęs argentinietis buvo vienas pirmųjų Kataro revoliucijos pirkinių ekipoje, tačiau traumos ir nepastovumas aikštėje privertė saugą pripažinti komandos draugų pranašumą lenktynėse dėl pozicijos.
Į praėjusias pasaulio pirmenybes nevykęs Pastore, atrodo, dėl žaidybinio laiko stokos, praleis ir čempionatą Rusijoje. Centro saugo pozicijoje Argentina turi itin daug puikių ir jaunesnių opcijų, kaip minėtasis Lo Celso ar Manuelis Lanzini bei Leandro Paredesas, tad vietos 23 futbolininkų sąraše Javierui Pastorei surasti yra tiesiog neįmanoma.
Moussa Sissoko (Prancūzija)
Prancūzijos rinktinėje itin produktyviai rungtyniaujantis atakuojantis saugas, sugrįžęs į klubą, kaip mat praranda gerą sportinę formą. Po sėkmingo 2016-ųjų Europos čempionato saugas paliko „Newcastle United“ ir persikėlė piečiau – už trisdešimt milijonų eurų jį įsigijo Londono „Tottenham“. Tokia suma tuo metu atrodė visiems juokinga ir ženkliai per didelė ir šią išankstinę sirgalių nuostatą Sissoko pateisino. Persikėlęs į Londoną, prancūzas per dvejus metus „Premier“ lygoje pasižymėjo vos du kartus ir atliko keturis rezultatyvius perdavimus.
Nors saugas praėjusių metų pabaigoje dar atstovavo šaliai kvalifikacijoje į Europos čempionatą, tarp futbolininkų, vyksiančių į Rusiją, Sissoko pavardės neturėtų būti. Kaip žinia, prancūzai turi bene geriausią bei lygiavertį atakuojančių futbolininkų pasirinkimą, todėl būtų sunku įsivaizduoti vos kartą per du metus įmušusį saugą, sudėtyje nukonkuruojantį tokius futbolininkus kaip Ousmane Dembele ar Anthony Martialis.
Mario Gotze (Vokietija)
Pergalingojo įvarčio, vokiečiams 2014-aisiais atnešusio pasaulio čempionato auksą, autorius Rusijoje ant vejos gali ir neišbėgti, jei per likusias kelias savaites savo pasirodymais nenudžiugins rinktinės stratego Joachimo Lowo. Pastaruoju metu sezonas saugui, kaip ir visai Dortmundo „Borussia“, nesiklosto gerai – ekipa pasitraukė iš Europos lygos jau aštuntfinalyje po pralaimėjimo Zalcburgo „Red Bull“, o kritikos strėlės po rungtynių skriejo į Mario Gotzę. „Borussia“ strategas Peteris Stogeris teigė, jog nebuvo patenkintas vokiečio pasirodymu aikštėje, taip paaiškindamas, kodėl saugą pasodino ant suoliuko vos po pirmojo kėlinio.
Iš tiesų, Gotze šį sezoną aikštėje neblizga – sukurti vos penki įvarčiai per 18 „Bundesliga“ rungtynių nėra tas rodiklis, galintis nustebinti rinktinės trenerių štabą, kai komandoje per ketverius metus suspindo naujos žvaigždės – Leroy‘us Sane ar Julianas Brandtas.
Nani (Portugalija)
Vos du kartus šį sezoną Romos „Lazio“ starto sudėtyje rungtynes pradėjęs portugalas turi kaipmat pasitempti aikštėje, jei nori matyti savo pavardę Europos čempionų sudėtyje pasaulio čempionate. Penktą komandą per penkerius metus pakeitęs 31-erių portugalas, atrodo, kol kas žaidžia prasčiausią savo sezoną karjeroje. Kovą dėl pozicijos „Lazio“ ekipoje pralaimėjęs metais vyresniam bosniui Senadui Luličiui, Nani laiko pasirekšti gauna labai mažai arba tuo metu, kai bosnis yra traumuotas. Šį sezoną portugalas aikštėje praleido tik kiek daugiau nei 500 minučių, tad, atrodo, jog nuomos pagrindais Romoje rungtyniaujančiam puolėjui teks grįžti į „Valencia“ arba ieškotis naujos darbovietės vasarą.
Atrodo, jog naujo klubo paieškoms vasarą Nani turės labai daug laiko. Šis ant suolo praleistas sezonas gali kainuoti bilietą į Rusiją, žinant, jog portugalai kairiajame krašte turi Cristiano Ronaldo, o jam puikiai talkinti nuo suolo gali jaunasis Goncalo Guedesas ar patyręs Ricardo Quaresma.
Alvaro Morata (Ispanija)
Ispanų kilmės puolėjas pastarosiomis dienomis jau sulaukė nemenko smūgio, kai buvo neįtrauktas į nacionalinės rinktinės sudėtį draugiškoms rungtynėms. Vietoje puolėjo buvo pasirinktas Madrido „Atletico“ rungtyniaujantis Diego Costa bei „Valencia“ narys Rodrigo.
Pastaruoju metu Morata praleidžia svarbiausius mačus ir atstovaujamame Londono „Chelsea“ klube. Per abi Čempionų lygos akistatas su „Barcelona“ ispanas kilo nuo suolo, o ekipos strategas Antonio Conte teigė, jog Morata įtraukimas į starto sudėtį būtų lygus savižudybei.
Pastraruoju metu puolėjas buvo patyręs keletą traumų, tačiau ne tik jos stabdo Moratą nuo patekimo į nacionalinę komandą. Šį sezoną demonstruojama gera forma ispanas pasigirti negali. Morata dažnai peikiamas dėl švaistomų progų, o tai atsispindi ir statistikos protokole – „Premier“ lygoje įmušti vos dešimt įvarčių per sezoną, žinant, jog puolėjas kainavo bene 60 mln. eurų, yra tikrai netenkinantis rodiklis, galintis sužlugdyti puolėjo viltis birželį su Ispanijos nacionaline rinktine keliauti į Rusiją.
Tekstas: Lauryno Puikio
Nuotraukos: Getty Images
Komentarai
Nesvarbu kiek zaidejas kainuoja klubams… cia neavarbus rodiklis nes rinktinei jis nieko nekainuoja 🙂 nu matysim 🙂