Dalintis „Japonija susižavėjęs E. Matusevičius atostogauti norėtų JAV“

Japonija susižavėjęs E. Matusevičius atostogauti norėtų JAV

„Sportland“ kampanijos „Mano sportas“ ir „Adidas“ prekės ženklo ambasadorius Edis Matusevičius – pajėgiausias Lietuvos ieties metikas. Po sudėtingo sezono, pažymėtu debiutu olimpinėse žaidynėse, sportininkas pagaliau gali skirti laiko poilsiui.

E. Matusevičius savo sezono pradžia įvardina pavasario pabaigą. Tuomet įsibėgėja varžybų sezonas, kuris tęsiasi maždaug iki rugsėjo vidurio.

„Po sezono – rugsėjį, spalį – būna tas laikas, kai tikrai gali pailsėti. Keletą savaičių nereikia galvoti apie sportą, o vėliau, dažniausiai spalio antroje pusėje vėl tenka kibti į darbus ir pradėti pasiruošimą kitam sezonui. Šešis mėnesius sunkiai dirbame tam, kad vasarą galėtume sėkmingai dalyvauti varžybose“, – aiškino E. Matusevičius.

Įdomu sužinoti, koks jausmas apima po paskutinio sezono starto. Sportininkas sako, kad tada jis gali sau leisti viską.

„Po paskutinių sezono varžybų iškart atsipalaiduoju. Galiu pagaliau sau leisti valgyti nesveiką maistą, dažnai suplanuoju išvykti į atostogas užsienyje. Taip pat daugiau laiko galiu skirti buvimui su drauge, šeima“, – teigė jis.

Vis tik atostogų režimas profesionaliems sportininkams trunka labai trumpai. Kuo ilgiau atostogaujama, tuo sunkiau vėliau grįžti į sportinį režimą bei siekti geros formos.

„Po mėnesio poilsio sunkiausios būna pirmosios trys savaitės. Tiek laiko reikia, kad „įsivažiuočiau“. Viskas būna sunku, net paprastos treniruotės būna nelengvos. Tik praėjus maždaug mėnesiui, viskas grįžta į savo vėžes ir būna žymiai lengviau sportuoti“, – aiškino ieties metikas.

Meilė sportui yra didelė, todėl noras tobulėti ir siekti pergalių leidžia greitai pamiršti saldžias akimirkas prie jūros ar apsilankymus greito maisto restoranuose.

„Šiaip nieko nebūna gaila. Paprastai būnu net savotiškai pavargęs nuo to poilsio, todėl džiaugiuosi grįždamas į sportinį režimą. Nors pradžia būna sunki, bet atostogų nepasiilgstu. Giliai širdyje vis tiek žinau, kad noriu sportuoti, judėti, gerinti savo asmeninius rezultatus. Tam reikia sunkiai dirbti“, – pabrėžė E. Matusevičius.

E. Matusevičius, daugiausiai sporto dėka, per metus aplanko nemažai valstybių ir miestų. Visgi sportininko rutina neleidžia ilgai mėgautis galimybe pažinti svetimus kraštus.

„Kai vykstu į turnyrus užsienyje, tai keliauju ne ilsėtis, o varžytis. Realiai dažniausiai tokiose kelionėse nieko nepamatai, – teigė sportininkas. – Paprastai stovyklų metu turime vieną laisvą dieną per savaitę, todėl galime išeiti į miestą, šiek tiek prasiblaškyti. Man tai padeda labiau pailsėti, nei sėdėti užsidarius kambariuose. Bent minimaliai kiekvienos kelionės metu stengiuosi atrasti laiko pamatyti naujus objektus.“

E. Matusevičius išskyrė ir labiausiai patikusią aplankytą šalį – Japoniją. Jos sostinėje Tokijuje šiemet vyko olimpinės žaidynės, kuriose savo jėgas išbandė ir lengvaatletis. Tiesa, olimpinių žaidynių metu sportininkai dėl koronaviruso pandemijos neturėjo galimybės išeiti į miestą, nes griežtas reglamentas leido jiems iš viešbučio teritorijos vykti tik į varžybų vietą.

„Tokijuje taip ir nieko nepamačiau, – šypsojosi E. Matusevičius. – Bet esu buvęs Osakoje, tai Japonija tikrai paliko didelį įspūdį. Labai patiko japonų kultūra, kuria buvau susižavėjęs nuo senų laikų. „Anime“, kultūra, miestai, žmonės – viskas mane žavėjo visą laiką. Visą tai pajutus iš arti, buvau sužavėtas.“

Tuo tarpu po sezono, atostogų metu, E. Matusevičius su drauge mėgsta ramų poilsį prie jūros. Labiausiai jį vilioja Kalifornijos gamta ir šiluma.

„Nesu mėgėjas daug vaikščioti ir tyrinėti, todėl labiau mėgstu būti kur nors prie jūros. Poilsiui mane traukia JAV. Esu ten buvęs, bet ne turistiniais tikslais, todėl reikės dar sugrįžti. Kalifornija ar Niujorkas? Rinkčiausi Kalifornija, nes šalia yra vandenynas. Kalbant apie rytų pusę, šalia vandenyno yra Majamis, bet mane labiau traukia Ramiojo vandenyno pakrantė“, – pasakojo lengvaatletis.

Sparčiai tobulėjęs E. Matusevičius 2017 metais patyrė kairės kojos traumą. Šį momentą jis prisimena kaip sudėtingiausią savo karjeroje.

„Trauma buvo sunki, todėl turėjau nelengvą momentą. Džiaugiuosi, kad tuo metu atsirado nauji žmonės, kurie man padėjo išlipti iš tos gyvenimo duobės bei leido toliau judėti pirmyn. Jų dėka, galiu gerinti rezultatus ir siekti vis aukštesnių tikslų“, – pridūrė sportininkas.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Sportland

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Naujas šerifas mieste: istoriniai futbolo nykštukų žygiai Čempionų lygoje

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį