Dalintis „Į laukus – su šeima“

Į laukus – su šeima

Praėjusių metų pabaigoje Lietuvos golfo federacijos prezidentu buvo išrinktas Rymantas Juozaitis. Pats užkietėjęs golfo žaidėjas, jis tiki, kad ir Lietuvoje šis žaidimas pasieks aukštumų, o lietuvius kada nors būtinai pamatysime olimpinėse žaidynėse.

Kiek metų Lietuvoje skaičiuoja golfas?

Golfo pradžia, matyt, turėtume laikyti pirmojo aikštyno įkūrimo datą. Golfo klubas „Elnias“ duris atvėrė 2000 metų birželio 30 dieną. Jo įkūrėjui pirmajam Lietuvos golfo federacijos prezidentui Vytautui Motiejūnui labai talkino prezidentas Valdas Adamkus, šio žaidimo patirties parsivežęs iš JAV. Aktyviai žaisti golfą lietuviai pradėjo nuo 2005-ųjų, kai šalyje ėmė kurtis daugiau golfo klubų. Taigi iš tiesų esame peržengę vos dešimtmetį.

Golfas ir šiandien susiduria su klaidinančiais stereotipais, kuriuos suformavo sovietmetis. Stengiamės paneigti mitą, kad golfas – turtingų, išvargusių senukų žaidimas. Tai, kas galbūt buvo tiesa prieš 100 ar 50 metų, šiandien yra visiškai pasikeitę – į priekį veržiasi jaunystė, energija. Golfas – šeimos sportas, jame lygiomis teisėmis žaidžia visi nuo 3 iki 103 metų. Nėra kitos tokios sporto šakos, kuri leistų aktyviai, sportiškai praleisti laiką su šeima gamtoje.

Kodėl golfas sunkiai skinasi kelią Lietuvoje? Net estai turi kur kas daugiau aikštynų nei lietuviai…

Estija gerokai anksčiau nei Lietuva pradėjo plėtoti golfo infrastruktūrą, steigti golfo klubus, nuo jų mes atsiliekame geru dešimtmečiu. Žaidimo sėkmei ten įtaką daro skandinaviškas gyvenimo būdas. Žinia, Švedija ir Suomija pagal golfo žaidėjų skaičių yra vienos pirmųjų pasaulyje.

Kiek golfo aikštynų suskaičiuotume Lietuvoje?

Turime šešis golfo aikštynus, tačiau tik penki iš jų – aktyviai veikia. Lietuvoje dabar yra apie 500 golfo žaidėjų – pasaulyje jų tiek turi vienas golfo aikštynas, taigi privalome augti.

Perspektyviausi lietuviai šioje sporto šakoje – 16 metų Gediminas Markevičius ir 22 metų Juozapas Budrikis. Vaikinai dažnai vyksta į tarptautinius turnyrus ir neretai patenka į geriausiųjų dešimtukus. Juozapas – 2015 metų Lietuvos čempionas, Gediminas pernai iškovojo pirmąją vietą Slovakijos atvirajame čempionate, o Izraelio pirmenybėse liko antras. Pasaulio golfo reitinge, kuriame įrašyta daugiau nei šeši tūkstančiai žaidėjų, Gediminas – 1329-as, Juozapas – 2251-as.

Jaunų žmonių požiūris į šį sportą kitoks nei jų tėvų?

Lietuvoje esama nemažai golfą žaidžiančių šeimų. Paprastai pirmiausia susidomi vyras, tada atsiveda žmoną, vaikai irgi auga golfo aikštyne, taigi anksčiau ar vėliau jie jėgas išmėgina varžybose, kuriose gali rungtis skirtingo meistriškumo žaidėjai. Vaikai žaisti mokosi natūraliai, jiems nereikia įdėti daug pastangų, kad išmoktų taisyklingai smūgiuoti. Ateina diena ir jie nugali tėvus.

Pasaulyje garsenybės šį žaidimą itin pamėgusios. O Lietuvoje?

Daugybė profesionalių sportininkų golfą renkasi kaip poilsio būdą arba norėdami treniruoti kitų grupių raumenis. Golfas nekenkia sveikatai, tik gerina kraujo apytaką, lavina kūną, aktyvesnė tampa ir protinė veikla. Šį žaidimą pamėgę Virgilijus Alekna, Šarūnas Jasikevičius, Dainius Zubrus. Daugelis krepšininkų, išvykę žaisti į JAV klubus, išmoksta ir pamėgsta golfą.

Kaip jūs pats susiviliojote golfu?

Aktyviai žaisti pradėjau 2009-aisiais. tada man buvo 56-eri, pradėjo klibėti sveikata: maudė sąnarius, nugarą, kankino padidėjęs kraujospūdis. Kartu su manimi pradėjo sportuoti ir žmona Neringa, daugiau laiko praleisdavau su šeima.

Praėjusių metų pabaigoje mane išrinko Golfo federacijos prezidentu. Pirmiausia norėčiau sutvarkyti įstatymų reikalus – golfas yra vienintelė Lietuvoje olimpinė sporto šaka, klaidingai priskirta prie azartinių lošimų. Labai svarbu populiarinti šį sportą, kalbėti apie tai, kad jis prieinamas daugeliui ir yra pigesnis nei lauko tenisas. Būtina komplektuoti jaunučių, jaunių ir suaugusiųjų rinktines, auginti žaidėjus, kurie galėtų atstovauti Lietuvai olimpinėse žaidynėse.

Kuo golfas jus žavi?

Golfas – kartų žaidimas, viena sveikiausių sporto šakų, leidžianti bendrauti su partneriais ir propaguoti sąžiningumą, atkaklumą, atsakomybę. Be to, tai puiki galimybė daug laiko praleisti gamtoje. Vasarą visada žaidžiu Lietuvoje, o žiemą mėgstu išvykti į Tenerifę, ten yra puikūs golfo laukai.

[alert color=”violet”]
Trys gero golfo žaidėjo taisyklės pagal Rymantą

 – Mėgautis tuo, ką darai, atsipalaiduoti.
 – Elgtis sąžiningai – golfe dažnai teisėjai būname patys sau.
 – Nuosekliai siekti tikslo, nesigręžioti atgal, koncentruotis į tai, kas dar bus. [/alert]

Tekstas – Laisvės Radzevičienės
Nuotraukos – iš asmeninio albumo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Diskas krepšyje

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį